Колір залу: 150 фото вдалих поєднань кольорів в інтерєрі (рекомендації щодо вибору відтінків для обробки вітальні)

Колір зали — детальний опис, як правильно поєднувати кольори в інтер’єрі залу з іншими відтінками, 150 фото

Як ви знаєте, найголовнішою кімнатою в будинку є саме зал. Це місце, де ви можете бавити час вечорами, весело проводячи його в колі сім’ї. Сюди ви запрошуєте своїх гостей, щоб відсвяткувати якусь значну подію або просто приємно провести час за чашкою ароматної кави.

Іншими словами, зал є візитною карткою будь-якого будинку. І, виходячи з цього міркування, вона повинна бути оформлена якнайкраще. А, щоб досягти позитивного результату, варто насамперед приділити увагу колірній палітрі

Як вибрати колір обробки для вітальні

Неправильне поєднання того чи іншого відтінку може значно зіпсувати вам репутацію, виставивши вас людиною без почуття стилю, або, що ще гірше, перетворити перебування в цій кімнаті на щось неприємне.

 • Довкілля завжди впливає на людину. Іноді цей вплив відкривається нам відразу, а іноді його можна помітити лише на рівні підсвідомості.
 • Наприклад, не всім комфортно перебувати тривалий час у кімнаті, виконаній у темних тонах (якщо ми звичайно не говоримо про правильно підібрані поєднання).
 • Визначтеся для себе, який відтінок має стати основним у вашій вітальні.Його не обов’язково має бути багато, скоріше навпаки – він вигідно виявить себе у вигляді розставлених по кімнаті акцентів.

З цієї статті ви дізнаєтеся про можливі колірні комбінації для залу, як поєднувати кольори та відтінки, які найпопулярніші кольори для вітальні та закладений у них прихований сенс.

Окрім цього, ви побачите приклади зонування простору за допомогою гри кольору, дізнаєтеся про поширені поради, які допоможуть уберегти інтер’єр вашої кімнати від колірного навантаження.Правильні комбінації кольорів

Виконуючи ремонт у власній вітальні і запитуючи, як її оформити, запам’ятайте ось що: всю палітру можна умовно поділити на дві частини – холодну та теплу.

Фахівці рекомендують не змішувати їх разом, а дотримуватись однієї половини спектру. Суть їх не змішування полягає в тому, що вони надто контрастні і це неприємно впадає у вічі.

 • Однак, якщо ви все ж таки зважилися розбавити відповідну атмосферу відтінками протилежного кольору – ваша мета не допустити різких переходів.
 • Невеликий відсоток контрасту цілком допустимий. Дотримуючись ідеального балансу, у вас є всі шанси зробити кімнату елегантною та розкішною.
 • Така, здавалося б, дрібниця розповість про вас як про людину, яка знається на тонкощах оформлення інтер’єру, або навпаки охрестить вас дилетантом.

Холодні тони будуть доречними, якщо кімната чудово освітлюється сонячним світлом.

Так, на рівні підсвідомості, ви позбавитеся відчуття безперервної спеки та задухи. Те саме можна сказати і про теплу палітру, яка допоможе зігрітися і підбадьорить у темних приміщеннях.

Популярні кольори та їх значення

Одним із найпопулярніших і найчастіше використовуваних кольорів для оформлення залу вважається білий. Він та його відтінки сприяють створенню світлого приміщення, що допомагає візуально розширити кімнату.

Окрім цього, вітальню виконану таким чином не можна буде назвати нудною або аскетичною. Свіжості приміщенню додадуть яскравих акцентів, а правильно підібрані аксесуари разом із потрібним освітленням підкреслять те, що вам хотілося б винести на перший план.

 • Бежевий колір надає атмосфері ніжності та невагомості. Він чудово виглядає у виконанні багатьох стилів і ідеально підходить для вітальні. Чого варті меблі з натуральних матеріалів, де світлі породи дерев дають потрібні відтінки.
 • Відтінки зеленого не дадуть скучити і змусять заграти кімнату новими фарбами. Це колір енергійних, активних людей. Він корисний для очей і дозволяє з головою поринути у атмосферу весни.
 • Жовті вітальні є гарними для кімнат з невеликою кількістю світла або повністю штучним освітленням. Її не слід перевантажувати іншими яскравими аксесуарами. Найкраще поєднувати з блідими відтінками бежевого, коричневого та зеленого.
 • Червоний колір оригінальний, і при правильному розміщенні його відтінків можна досягти унікальної атмосфери, яка як додасть заряду бадьорості, так і може перерости у щось інтимно-особисте. Уникайте агресії, що криється в алом. Краще вдайтеся до вишні, бордо, карміново-червоного та інших глибоких тонів.
 • Коричневий несе в собі асоціації з практичністю, ніжністю та красою. Але! Їм потрібне світло, багато світла. Тільки будьте обережні. Надлишок шоколаду та кави зроблять інтер’єр похмурим і несмачним, або взагалі зменшить простір.
 • Фіолетовий розповість про вас як про творчу особистість.
 • Синій – колір меланхоліків та справді оригінальних особистостей.
Зонування простору

Існує кілька способів поділу простору кімнати на кілька частин. Наприклад, коли в кімнаті переважає один колір, достатньо просто перефарбувати одну із стін іншим кольором для виділення зони відпочинку.

Окрім іншого, можна використовувати фальш-перегородки. Ними можуть стати як щільні або напівпрозорі гардини та кисеї, стелажі для книг та елементів декору, так і будь-які інші меблі правильно поставлені щодо потрібної стіни.

 • Не варто скидати з рахунків світильники, торшери та бра.
 • Завдяки особливостям, що видаються ними світла, можна отримати точкове або розсіяне освітлення, що тією чи іншою мірою відокремлює одну частину кімнати від іншої.
 • Дуже цікаво виглядатиме ідея з дворівневою статтю.
 • Обидва рівні повинні бути зроблені з одного матеріалу, але різних відтінків.

Правила комбінації кольорів

Ідеальні поєднання самі себе не знаходять.

От чому, перш ніж починати капітальний ремонт, важливо заздалегідь потурбуватися про колірну палітру.

На щастя, є багато рекомендацій, пов’язаних із цією темою.

 1. Яскравий колір + нейтральний відтінок.
 2. Нейтральному фону підійдуть яскраві, строкаті аксесуари.
 3. Дотримуйтесь співвідношення, де більша частина простору виділена під основний колір, 1/4 – для додаткового кольору і розбавте це поєднання насиченими акцентами контрастних відтінків.
 4. Яскравість можна врівноважити за допомогою орнаменту.
 5. Бежевий і коричневий можна трохи розбавити чорним.
 6. Червоний не поєднується із зеленим, проте використання блідих відтінків з контрастним кольором допустиме.

Фото ідеального поєднання кольору в інтер’єрі вітальні