Сіра плитка для ванної кімнати: найкращі поєднання сірого кольору з яскравими акцентами в інтерєрі, особливості, плюси та мінуси, 120 фото

Сіра плитка для ванної кімнати: вибір тону для декору, реальні фото приклади поєднання сірих відтінків з іншими кольорами

Сіра плитка винятково добре виглядає у ванній кімнаті. Сірий колір має широку колірну гамму. Він легко поєднується з різними кольорами, тому часто використовується при обробці приміщень.

Сіра гама буде відмінно підійде для інтер’єру, у тому числі і ванного приміщення, незалежно від його площі.

Колірна гама

Деякі вважають, що сіра гама виглядає надто віддалено, похмуро та нецікаво. Але це не так: сірий має широку колірну гамму, завдяки якій можна реалізувати безліч дизайнерських ідей.

Найпоширеніші відтінки – насичений сірий, майже чорний, колір вугілля та мокрий асфальт. Зазвичай ці кольори допомагають виділити певні ділянки інтер’єру. Хорошим рішенням буде обробити насиченою сірою плиткою підлогу або одну зі стін.

При використанні темної кольорової гами слід пам’ятати, що темна палітра зорово звужує приміщення, тому не бажано використовувати її у невеликих кімнатах.Світлі відтінки органічно впишуться до будь-якого розміру.Це не говорить про те, що світло-сіру гаму можна використовувати необдумано. У приміщенні із сірими відтінками потрібно враховувати джерела світла та колірну гаму меблів. У ванній кімнаті можна використовувати кілька відтінків сірого, поєднуючи їх у різних варіантах.

Поєднання відтінків

Існує помилкове твердження, що сіра гама виглядає похмуро. Сіру кольорову гаму можна обіграти так, щоб приміщення виглядало затишно.

Димчасте оздоблення добре поєднується зі світло-коричневими, світло-бежевими відтінками.

 • У сірій ванній кімнаті, оформленій у класичному стилі, бажано використовувати меблі білих відтінків. У більш сучасному стилі можна одну стіну декорувати мозаїкою, а решту – простою габаритною плиткою.
 • Сіру гаму можна поєднувати з жовто-персиковими, світло-зеленими, бузковими, блакитними, ніжно-рожевими відтінками. Холодні м’ятні та синьо-зелені відтінки створять у приміщенні відчуття прохолоди. Тепла колірна гама створить сприятливу атмосферу та не дасть її власнику впасти у депресію.
 • Відтінки золотистого, бурштинового, пісочного сприяють тому, щоб кімната виглядала жвавіше.


Небажано використовувати сірий у поєднанні з шоколадними або коричневими квітами.Обіграти таке поєднання вкрай складно, і приміщення виглядатиме сумно.

Стилі ванних кімнат

Перевага сірого полягає в тому, що він підходить під багато стильових рішень.

 1. Мінімалізм. Відтінки сірого ідеально підходять під концепцію мінімалізму. Хороше рішення для ванни, тому що на маленькому просторі необхідно розмістити тільки потрібні предмети.
 2. Лофт. Стиль для людей, які не бояться сміливих рішень. Для лофта бажано використовувати рельєфну плитку, тому краще звернути увагу на матеріали, що імітують натуральний камінь, метал або цеглу. У приміщенні обов’язково має бути стіна, що імітує цегляну кладку. Бажано прикрашати ванну кімнату металевими деталями. З металу можуть бути виконані полиці, ручки дверей та елементи декору.
 3. Сучасний. Підійде як для великих ванних приміщень, так маленького простору. Світло-сіра плитка добре поєднуватиметься з антрацитом та металевими відтінками. Можна обробити підлогу пастельною гамою кольору, а сірий використовувати для стін.
 4. Класичний. Такий стиль підійде для великої чи середньої ванної кімнати. Для класики характерне використання натуральних матеріалів, тому доречним буде використання плитки, що імітує натуральний камінь або дерево у сірих відтінках. Відмінна риса цього стилю – вишуканість, тому все в інтер’єрі має мати витончені форми.
 5. Арт-деко. Цей стиль включає елементи модерну і класики. Йому характерні натуральні матеріали, такі як камінь чи метал. Сюди підійде облицювальна плитка графітового, попелястого або світло-сірого відтінку.
 6. Прованс. Цей французький стиль відрізняється великою кількістю натуральних матеріалів, тому доречно використовуватиме плитку, що імітує дерево.


Переваги та недоліки сірої плитки

Сіра палітра кольорів асоціюється з безтурботністю і спокоєм. Вона підійде для кімнат, призначених для відпочинку. Сіра плитка має ряд переваг:

 1. Поєднується з соковитими квітами.
 2. Підходить для різних стилів.
 3. На сірому найменше помітні пил і розлучення від засобів для чищення.
 4. Практичні відтінки для ванних приміщень.

Недоліків сірого кольору небагато, в основному:

 1. При використанні великої кількості сірого дизайн виглядатиме монохромно.
 2. У невеликих приміщеннях темно-сіра гама зорово звужує простір.

Підбір відтінків

 1. Плитка світлих тонів: світло-сірого, попелястого, димчастого, мишачого кольору підійде для ванних кімнат зі штучним освітленням. Можливе поєднання з молочно-білими, блідо-жовтими, молочно-бежевими тонами.
 2. Графітові відтінки добре виглядатимуть у мозаїці або в приміщенні з етнічним стилем.
 3. Антрацитові відтінки плитки підійдуть для великих будинків. За допомогою темно-сірої гами легко розставляти акценти, завдяки яким кімната виглядатиме вишукано та елегантно.


Сірі відтінки необхідно комбінувати з іншими кольорами, інакше однотонна сіра кімната виглядатиме сумно.

Вибір плитки

При виборі керамічної плитки слід звернути увагу на три складові:

 1. Відтінки палітри кольорів.
 2. Рельєфність.
 3. Параметри.Існує безліч технологій, завдяки яким можлива імітація плитки під натуральні матеріали, такі як цегла, дерево, мармур.

З керамічної плитки можна скласти мозаїку. Це трудомістка робота, але на виході вийде стильний декор, що підходить під сучасні рішення.

При виборі плитки необхідно пам’ятати, що існують матові та глянсові її варіанти. Матову плитку використовують переважно на підлозі, тому що вона не ковзає навіть після миття.

Глянцевий матеріал краще використовувати на стінах, завдяки йому приміщення візуально виглядатиме просторіше, а поверхні – яскравіше. Глянцеві поверхні легше очищати і мають розширену колірну гаму.

Основну частину приміщення бажано декорувати світлими, димчастими тонами, темно-сірі, антрацитові кольори краще залишити для підлоги.

Правильно підібраний дизайн допоможе перетворити ванну кімнату на приміщення для релаксації.

Фото сірої плитки для ванної кімнати