Метлахская плитка: що це таке, види, укладання, особливості застосування в дизайні інтерєру, 156 фото + факти про склад та виробництво

Метлахская плитка: технологія виготовлення, властивості, переваги та недоліки матеріалу, характеристики та тонкощі укладання

Крім останніх досягнень у сфері технологій виробництва будівельних матеріалів, багато класичних варіантів оздоблення будівель довгий час залишаються затребуваними.

До перевіреної часом метласької плитки інтерес декораторів та дизайнерів не слабшає протягом десятиліть. Різновид оздоблювальної кераміки має особливі якості та високу естетичність, що дозволяє використовувати її в обробці приміщень, призначених для урочистостей або офіційних візитів.

Історія метлахської плитки

Унікальний оздоблювальний матеріал отримав назву від німецького містечка Метлах, де її почали вперше виробляти понад 100 років тому.

Невеликі барвисті керамічні пластинки, одразу після появи на будівельному ринку, для багатьох забудовників стали затребуваним та незамінним матеріалом для оздоблення громадських будівель та багатих палаців.

Керамічні плитки стали широко застосовувати для покриття підлог у вигляді барвистої, ошатної мозаїки, а також стінових панелей. Після укладання різнокольорових фрагментів, підлога стає схожою на візерунковий керамічний килим з геометричним малюнком, що нагадує елементи східної архітектури.

Метлахська плитка стала відмінною деталлю обробки інтер’єрів за часів правління королеви Вікторії та її широко використовували в Англії та Франції.