Метлахская плитка: що це таке, види, укладання, особливості застосування в дизайні інтерєру, 156 фото + факти про склад та виробництво

Метлахская плитка: технологія виготовлення, властивості, переваги та недоліки матеріалу, характеристики та тонкощі укладання

Крім останніх досягнень у сфері технологій виробництва будівельних матеріалів, багато класичних варіантів оздоблення будівель довгий час залишаються затребуваними.

До перевіреної часом метласької плитки інтерес декораторів та дизайнерів не слабшає протягом десятиліть. Різновид оздоблювальної кераміки має особливі якості та високу естетичність, що дозволяє використовувати її в обробці приміщень, призначених для урочистостей або офіційних візитів.

Історія метлахської плитки

Унікальний оздоблювальний матеріал отримав назву від німецького містечка Метлах, де її почали вперше виробляти понад 100 років тому.

Невеликі барвисті керамічні пластинки, одразу після появи на будівельному ринку, для багатьох забудовників стали затребуваним та незамінним матеріалом для оздоблення громадських будівель та багатих палаців.

Керамічні плитки стали широко застосовувати для покриття підлог у вигляді барвистої, ошатної мозаїки, а також стінових панелей. Після укладання різнокольорових фрагментів, підлога стає схожою на візерунковий керамічний килим з геометричним малюнком, що нагадує елементи східної архітектури.

Метлахська плитка стала відмінною деталлю обробки інтер’єрів за часів правління королеви Вікторії та її широко використовували в Англії та Франції.

Виробництво та види метлахської плитки

Окрім особливих, тугоплавких сортів глини, у тісто для виготовлення метлахської плитки входять пігмент та порцеляна. Барвники, додані до кераміки, надають їй природного кольору натуральних мінералів.

 • На відформовану плитку наноситься декоративний візерунок, і фарбування відбувається за принципом, що нагадує техніку шовкографії.
 • Завдяки фарфоровим добавкам, після випалу в печах, при температурі 1200 градусів, метлахская плитка стає особливо міцним матеріалом, що нагадує керамограніт.
 • Традиції виготовлення мало помінялися з часу винаходу унікальної плитки, які особливо підтримуються досі французькими виробниками оздоблювальної кераміки.


Кілька різновидів плитки метлахів відрізняються за способами її виробництва. Продукція, яку одержують способом пресування під тиском, складається з порошкової глини, спеціальних добавок та 6% води. Пресована плитка характеризується пористою фактурою та більше підходить для укладання покриттів підлоги.

Виготовлення плитки методом лиття глиняної маси у підготовлені форми має більше недоліків у порівнянні з іншими, тому що при заливанні товщина виробів виходить неоднорідною.

З цих причин лита плитка у великій кількості йде у відхід, тому що зробити рівну кладку з неї стає складно. Найкращий вид метлахской кераміки отримують методом екструзії, при якому глиняне тісто проходить через різні обмежувачі за шириною та висотою, а потім нарізається на потрібні фрагменти.

Особливості метлахской плитки

В даний час якісний оздоблювальний матеріал має великий попит у широких верств населення, завдяки численним позитивним якостям, серед яких такі:

 • Екологічна безпека вихідних матеріалів, глини та води та технології виробництва.
 • Зносостійкість, оскільки укладене покриття підлоги, навіть у громадських будівлях з безліччю відвідувачів, багато років не втрачає своєї цілісності та яскравості фарб.
 • Міцність, яку плитка набуває в результаті виготовлення за високої температури випалу, і навіть падіння важких предметів не залишає на ній слідів та сколів.
 • Стійкість до впливу атмосферних впливів, таких як сніг, дощ, мороз, ультрафіолетові промені при обробці фасадних частин будівель.
 • Багатозадачність, що виражається у застосуванні метлахской плитки для внутрішніх та зовнішніх оздоблювальних робіт, з прикрасою покриттів та стін барвистими візерунками, викладеними з різнокольорової кераміки.
 • Доступна ціна плитки допомагає її розповсюдженню серед забудовників та приватних домовласників.


Серед недоліків матеріалу можна відзначити складність укладання візерунка з елементів різних геометричних форм і розмірів, а також непростий процес нарізування плитки на потрібні шматки.

Розміри та зовнішній вигляд плиток

Для вибірки орнаментів будь-якої складності з готової метлахской плитки, декоративний оздоблювальний матеріал випускають у вигляді кількох геометричних фігур:

 • Трикутників, квадратів, прямокутників різної величини та багатокутників, кількість граней у яких може становити 3, 5, 6 та 8.
 • Їхня довжина зазвичай варіюється від 50 до 150 мм, при товщині плитки від 10 до 13 мм.
 • Квадратні та прямокутні плитки зустрічаються у продажу з розмірами сторін від 23 до 48 мм, а їх ширина дорівнює 6-8 мм. Поверхня лицьової частини метлахських плиток буває рельєфною, гладкою або фактурною.


Кераміку випускають однотонною або покритою кольоровими фрагментами малюнків, які при укладанні складають цілісний орнамент. Переважаючі кольори: сірий, синій, червоний та жовтий.

Застосування метлахської плитки

Відмінні технічні характеристики кераміка отримує завдяки старовинній технології, яка включає нанесення на глиняну плитку особливої ​​глазурі, яка міцно спікається з основою за величезних температур.

У результаті особлива міцність та неординарна краса дозволяють використовувати її для оздоблення стін та підлоги в кафе, ресторанах, великих торгових установах, музеях та житлових будинках.

 • Такі якості, як морозо- та водостійкість, вогнетривкість та екологічна безпека за будь-якої температури, уможливлюють застосування метлахської плитки для обробки терас, альтанок, сходів парадних входів та доріжок.
 • Завдяки високому ступеню практичності та міцності, цим видом плитки успішно оформляють стіни та підлоги на кухнях, у ванних кімнатах, критих та літніх басейнах, саунах.
 • Краса та старовинний стиль обробки метлахской плиткою часто використовується дизайнерами для оригінального оформлення інтер’єрів готелів, лікарняних вестибюлів та коридорів, залів музеїв.


Метлахський килим освіжає інтер’єри та надає благородний вигляд приймальням у будинках адміністративного призначення та іншим громадським місцям, що відвідуються протягом дня великими скупченнями людей.

Фото метлахської плитки в інтер’єрі