Шпалери з малюнком (150 фото найкращих ідей): гарні варіанти дизайну та поєднання для кімнат у сучасному стилі оформлення інтерєру

Шпалери з малюнком: каталог фото ідей та актуальних рішень з найкращими варіантами шпалер з квітами, візерунком, написами, геометрією

Колись вони безроздільно панували у вітальні, потім були забуті, а сьогодні повертаються в оновленому вигляді. Все частіше стає зрозумілим, що шпалери в інтер’єрі можуть грати безліч ролей.

Основне призначення шпалер – прикрасити поверхню стін. Однак не потрібно забувати про їх оздоблювальні якості. Шпалери дуже добре приховують нерівності на стінах і впливають на візуальне відчуття кімнати.

Можна використовувати шпалери, щоб покрити всю стіну або лише її частину. При виборі жорсткого візерунка шпалери стають основним стилістичним елементом інтер’єру, але можна зробити акцент і на більш стриманому декорі – вибравши шпалери з універсальним кольором або малюнком.

Шпалери вписуються практично в будь-який інтер’єр. Однак для того, щоб вони добре виконували свої функції, необхідно підібрати колір і малюнок, який ідеально підкреслює атмосферу кімнати.

Модні кольори та візерунки шпалер

До недавнього часу шпалери вважалися непривабливим пережитком минулого. Вони були пов’язані швидше з не найкращими матеріалами, які швидко руйнувалися, відривалися від стіни.

В даний час на ринку можна знайти шпалери з матеріалів набагато вищої якості. Змінилася і мода, витіснивши старі візерунки та кольори.

Сьогодні, після невеликої перерви, шпалери повертають популярність і стають модною прикрасою навіть найсучаснішого приміщення.

 • У продажу є так багато оригінальних дизайнів на вибір, що поєднуються з різними стилями, що важко не піддатися спокусі наклеїти шпалери на стіни замість використання фарби.
 • Це не лише багаті стилізовані смуги, як у вишуканій резиденції, чи прості візерунки у погано підібраних кольорах. Сьогодні в квартирах панують зовсім інші мотиви та кольори. Які наймодніші та найцікавіші?
Малюнки у скандинавському стилі

Вже кілька років ринок дизайну інтер’єру цінує простоту, природність та скандинавський стиль. На шпалерах стали з’являтися малюнки, що імітують грубу дерев’яну дошку, квіткові мотиви, дерева та квіти, з більшою свободою та безтурботністю, ніж раніше.

В інтер’єрах із простою, вільною, природною атмосферою варто зробити акцент на земляних тонах різних відтінків, палітрі зеленого чи кремового. Отриманий ефект буде теплим, приємним та розслаблюючим.Малюнки з рослинами

З іншого боку, є шпалери з яскравими, насиченими кольорами та малюнками, оброблені з великим розмахом. Можна вибирати з квіткових і рослинних мотивів, що нагадують сучасні джунглі, або з суто графічних візерунків, заснованих на поєднанні простих, але дають безліч можливостей фігур.

 • Як яскравого колірного акценту доречні шпалери з великим малюнком яскравих кольорів.
 • Можна розмістити їх на одній стіні або так, щоб вони служили фоном для елемента композиції, яку потрібно виділити, наприклад, кавового куточка з диваном у соковитому кольорі.
 • Вони добре виглядатимуть у великих приміщеннях, де з’являться у всій красі. А ось невеликі приміщення вони перевантажать.Твори мистецтва

Сучасні шпалери також можуть виглядати як витвори мистецтва. Підбирати шпалери під розпис варто тоді, коли необхідно підкреслити елемент декору або частину окремого простору. Це сильний, відмінний елемент, який приверне увагу кожного спостерігача.Смужки та орнаменти

Багато доступних малюнків та розмах, з яким дизайнери поставилися до декору шпалер, не означає, що класичні малюнки забуті.

Смужки та орнаменти, як і раніше, в моді. Проте сьогодні не бояться будь-яких колірних поєднань і часто ставляться до традиції з натяком на шаленство.

 • Якщо потрібний фон для меблів та прикраси кімнати, можна зробити вибір на користь позачасової нейтральності та вишуканості.
 • Універсальний сірий, теплий бежевий та світлі креми та відтінки білого – гарний вибір, щоб додати тепла простору та створити основу для будь-якої композиції.


Шпалери з малюнком для спальні

Спальня – це місце, де господарі відпочивають, заспокоюються після цілого дня, а також прокидаються з новою енергією. Тому шпалери для спальні мають викликати позитивні емоції.

Вирішивши покрити ними всі стіни, варто відмовитися від яскравих агресивних кольорів та візерунків, які ефективні, але не дадуть заспокоїти думки та відпочити увечері.

Ці типи мотивів можна використовувати для розміщення на стіні поруч із ліжком, тим самим підкресливши найважливіший предмет меблів у кімнаті.

 • Приглушені елементи будуть працювати на всій поверхні.
 • Проте не варто відмовлятися від сучасних, цікавих та модних дизайнів.
 • Добре виглядатимуть ніжні стовбури дерев або листя та квіти, а також графічні композиції з використанням різних тонів одного кольору.
Комбінування шпалер

Відповідно до сучасних тенденцій цікавою ідеєю є об’єднання кількох малюнків шпалер в одній кімнаті. Це неочевидне рішення, що кидається в очі.

Можна, наприклад, вибрати більш класичне поєднання ніжних малюнків та нейтральних кольорів із сильними акцентами або створити яскраву оригінальну мозаїку із двох або більше візерунків.

Вони повинні відповідати один одному, тобто поєднувати стиль та колірну палітру. Смілива ідея – зробити пазл на стіні або її частини (наприклад, за узголів’ям ліжка чи дивана у вітальні). Пазл може бути з ромбів, восьмикутників, трикутників або квадратів вирізаних з рулону шпалер.
Сильний фон

Вибираючи дуже яскраві меблі для інтер’єру або, у протилежній ситуації, інтенсивні темні меблі, очікується, що стіна буде фоном. З одного боку, хочеться грамотно підібраного розмаїття, з іншого – плавного переходу предмета меблів та стіни.

Одноколірні шпалери напевно стануть цікавою пропозицією для такого аранжування.

Більш темні шпалери можна використовувати для виділення білих меблів. Яскрава прикрасить інтер’єр, в якому будуть зібрані темні меблі та техніка.


Невеликі хитрощі

При виборі шпалер з малюнком варто пам’ятати, що:

 • Горизонтальні смуги візуально розширять інтер’єр;
 • Вертикальні смуги створять враження, що стеля трохи вища.


Фото шпалер з малюнком в інтер’єрі