Шпалери на стелю: види, ідеї, поради щодо вибору дизайну, кольору, малюнка. 130 фото оригінального застосування шпалер в інтерєрі

Шпалери на стелю: як правильно вибрати та поклеїти? ТОП-130 фото дизайнерських новинок паперових, вінілових, флізелінових шпалер

Останнім часом шпалери для стелі стають все більш популярними у дизайнерів. Стельові шпалери якнайкраще підходять для тих, хто любить експериментувати і шукає нові нестандартні підходи.

У цій статті ми розглянемо основні переваги даного виду шпалер, а також розповімо вам про найкращі способи їх нанесення на поверхню стелі.

Нанесення паперових та флізелінових шпалер на стелю

На перший погляд, все досить просто. Намочивши паперові шпалери та нанісши клей на стелю, можна починати їх приклеювати. Не хвилюйтеся, це не так страшно, як це може здатися!

Закінчивши роботу, ви пишатиметеся своїм досягненням! Знову ж таки, порядок дій залежить від типу шпалер.

Паперові шпалери

Підніміть просочені шпалери з того боку, де складений шматок коротший і почніть приклеювати його. Для цього вам знадобиться помічник, який підтримає другий бік.

Розверніть коротку сторону, поєднавши її з намальованою лінією, притисніть матеріал разом з полями до поверхні стелі. Поступово це процес. Накладайте шпалери лише у невеликій кількості, щоб не перевантажувати свій організм.

Завжди перевіряйте, щоб шпалери не виходили за виділену лінію. При цьому ваш напарник допомагатиме вам, підтримуючи згорнутий шматок шпалер.

 • Після того, як смуга шпалер опиниться на своєму місці, за допомогою кисті для шпалер згладьте поверхню, починаючи від центру і просуваючись на всі боки.
 • Це також допоможе видалити бульбашки повітря, що утворюються під шпалерами. За допомогою валика згладьте краї. Переконайтеся, що вони виглядають привабливо.
 • Для структурованих або анагліфічних шпалер використовуйте валик зі спіненою поверхнею.
 • Видаліть надлишки клею, що випливають з-під шпалер, вологою ганчіркою.
 • Детальнішу інформацію про нанесення паперових шпалер можна знайти у вкладці, присвяченій цій темі.


Пам’ятайте, що перша смуга шпалер є найважливішою, визначальним чином впливаючи на їх подальше укладання. Ось чому найвдалішим рішенням буде позначити на стіні пряму лінію. Після того, як шпалери будуть наклеєні, вони мають висохнути. Не прискорюйте цей процес, відкриваючи вікно або користуючись сушаркою.

Флізелінові шпалери

Обережно перекиньте складений ремінець через плече і підніміться сходами. Поєднайте шпалери з намальованою лінією та повільно розширіть її з урахуванням запасних полів.

Обережно притисніть шпалери до стелі за допомогою кисті, щоб видалити бульбашки повітря, починаючи з центру і просуваючись на всі боки.

Розклавши всю смугу на стелі, використовуйте валик ніжними фрагментами. Докладніше у вкладці з нанесення флізелінових шпалер.


Рідкі шпалери на стелю

Рідкі шпалери для стель мають ряд особливостей, що виділяють їх з маси інших будівельних матеріалів, що використовуються для обробки.

Насамперед, це дуже високий ступінь зчеплення з поверхнею, що дозволяє приховати дрібні дефекти, що існували до нанесення покриття, а також успішно замаскувати ті з них, що з’явилися в процесі роботи.

 • Існує досить простий спосіб виправити невеликі пошкодження, наявні на поверхні рідких шпалер.
 • Для цього достатньо зняти шпалери тільки з пошкодженої ділянки, а потім, змішавши з водою, додати трохи нового наповнювача, і на шість годин покласти на його місце шпатель.
 • Взагалі цей вид оздоблювального матеріалу, який ще називають декоративною штукатуркою, досить новий. До його складу входять целюлозні та паперові волокна, барвники та декоративний клей КМЦ.

Розмаїття кольорів та фактур дає набагато більше простору для фантазії, ніж однотонні шпалери або штукатурка.

Нанесення рідких шпалер

Для досягнення високої якості та довговічності покриття необхідно дотримуватися нескладних правил. Насамперед, потрібно визначитися з кількістю матеріалів, які вам знадобляться.

Однієї упаковки достатньо для покриття приблизно 5 квадратних метрів поверхні. Слід пам’ятати, що для обробки однієї поверхні найкраще вибирати матеріали від того самого виробника.

Крім того, стелю необхідно попередньо очистити від старих лакофарбових покриттів, зашпаклювати, після чого оцінити стан поверхні. Вона повинна бути без тріщин, але водночас не повинна бути повністю гладкою.

 • Справа в тому, що шпалери набагато краще наносяться на трохи шорстку поверхню.
 • Поверхню стиків плит, найкраще покрити серпянкою ущільнювачів ПВА та ветонітом.
 • На всі металеві частини (якщо є) слід нанести алкідну емаль. Потім можна переходити до ґрунтування.
 • Для цього глазур (250 г на квадратний метр) наноситься у два шари протягом 12 годин.
 • Через годину після останнього нанесення емаль може почати гладко обклеювати стелю шпалерами. Зробити це потрібно не пізніше ніж через добу після нанесення емалі.

Рідкі шпалери на стелі необхідно попередньо підготувати. Пакування слід наповнити і кілька разів струсити, щоб полегшити перемішування розчину.

Покрокова інструкція

У суху суміш додають порцію теплої води, розчин перемішують до зникнення грудочок. На те, щоб маса набрякла, знадобиться 40-60 хвилин. У цьому випадку необхідно час від часу її перемішувати.

 1. Наклеювати шпалери на стелю можна двома способами: розпиленням (за допомогою розпилювача) розгладжуванням (шпателем).
 2. Обидва методи однаково надійні, ваш вибір залежить від того, який із них підходить саме для вас.
 3. Матеріал поступово на поверхню шпателем, фарбою або піною з гумовим валиком.
 4. Рекомендована товщина шару, що використовується, залежить від конкретної структури гіпсових волокон.
 5. Деякі сорти мають товщину 1,5-3 мм, інші 4-5 мм, тому зверніть увагу, що для повного висихання потрібно близько двох днів.

Через 5-6 годин після нанесення поверхня обробляється рельєфними валиками, які періодично змочують водою. Рідкі шпалери завдяки властивостям матеріалу володітимуть такими характеристиками, як вологостійкість та помірна вологовбирність.

Цей матеріал складається з натуральних компонентів та екологічно безпечний, забезпечує хорошу тепло- та звукоізоляцію, антистатичний та не притягує пил. Він не потребує спеціального догляду.

Зазвичай для хорошого стану стельових шпалер, досить просто регулярно протерти пил вологою ганчіркою.

Фото найкращих ідей для шпалер на стелю