Шпалери на стелю: види, ідеї, поради щодо вибору дизайну, кольору, малюнка. 130 фото оригінального застосування шпалер в інтерєрі

Шпалери на стелю: як правильно вибрати та поклеїти? ТОП-130 фото дизайнерських новинок паперових, вінілових, флізелінових шпалер

Останнім часом шпалери для стелі стають все більш популярними у дизайнерів. Стельові шпалери якнайкраще підходять для тих, хто любить експериментувати і шукає нові нестандартні підходи.

У цій статті ми розглянемо основні переваги даного виду шпалер, а також розповімо вам про найкращі способи їх нанесення на поверхню стелі.

Нанесення паперових та флізелінових шпалер на стелю

На перший погляд, все досить просто. Намочивши паперові шпалери та нанісши клей на стелю, можна починати їх приклеювати. Не хвилюйтеся, це не так страшно, як це може здатися!

Закінчивши роботу, ви пишатиметеся своїм досягненням! Знову ж таки, порядок дій залежить від типу шпалер.

Паперові шпалери

Підніміть просочені шпалери з того боку, де складений шматок коротший і почніть приклеювати його. Для цього вам знадобиться помічник, який підтримає другий бік.

Розверніть коротку сторону, поєднавши її з намальованою лінією, притисніть матеріал разом з полями до поверхні стелі. Поступово це процес. Накладайте шпалери лише у невеликій кількості, щоб не перевантажувати свій організм.

Завжди перевіряйте, щоб шпалери не виходили за виділену лінію. При цьому ваш напарник допомагатиме вам, підтримуючи згорнутий шматок шпалер.

  • Після того, як смуга шпалер опиниться на своєму місці, за допомогою кисті для шпалер згладьте поверхню, починаючи від центру і просуваючись на всі боки.
  • Це також допоможе видалити бульбашки повітря, що утворюються під шпалерами. За допомогою валика згладьте краї. Переконайтеся, що вони виглядають привабливо.
  • Для структурованих або анагліфічних шпалер використовуйте валик зі спіненою поверхнею.
  • Видаліть надлишки клею, що випливають з-під шпалер, вологою ганчіркою.
  • Детальнішу інформацію про нанесення паперових шпалер можна знайти у вкладці, присвяченій цій темі.


Пам’ятайте, що перша смуга шпалер є найважливішою, визначальним чином впливаючи на їх подальше укладання. Ось чому найвдалішим рішенням буде позначити на стіні пряму лінію. Після того, як шпалери будуть наклеєні, вони мають висохнути. Не прискорюйте цей процес, відкриваючи вікно або користуючись сушаркою.