Кухня вітальня в будинку: фото реальних дизайн проектів з цікавими варіантами суміщення кухні з вітальнею

Кухня вітальня в будинку: нестандартні рішення та 135 фото сміливих ідей у ​​поділі вітальні на зони

Маленькі тісні приміщення втомлюють та набридають. Наші батьки жили у невеликих квартирах із окремою кухнею.

Звідси виникла потяг людей до відкритих просторів та прагнення об’єднати місце приготування їжі з обідньою зоною та місцем для вітальні.

Особливість сумісного дизайну

Якщо у квартирі складно позбутися стіни та розширити кімнату, сумісивши вітальню з кухнею, то у своєму будинку чи котеджі легко створюється простір для нестандартного планування.

Об’єднання двох приміщень в одне вимагає дотримання певних правил.

Важливо організувати простір таким чином, щоб було зручно одночасно і готувати, і відпочивати, і насолоджуватися спілкуванням один з одним.

Завбачливо продумати та розташувати кухонні меблі, диван, інші атрибути на відстані, комфортній для всіх присутніх.

Переваги та недоліки об’єднання кухні та вітальні

Широкий простір дозволить не тільки поєднати зону відпочинку та кухню, але й виділити місце для обідньої зони.

У маленьких приміщеннях не завжди виходить створити одразу кілька значущих місць для комфортного співіснування всіх членів сім’ї. Об’єднана студія має як свої переваги, так і недоліки.

Плюси у відкритому просторі.

 • Інтер’єр приміщення виглядає сучасним, просторим та зручним.
 • Знаходячись на кухні та займаючись повсякденними справами, можна одночасно спілкуватися з домочадцями, стежити за дітьми, дивитися телевізор.
 • Прийом гостей тепер відбувається у зручному режимі, коли всі разом підтримують бесіду, не відволікаючись на кухонні справи, беруть участь у обговоренні.

Мінус об’єднання кухні та вітальні.

 • Проникнення запахів у всі куточки, вбирання їх оббивкою дивана та іншими тканинними поверхнями. Виходом із ситуації буде встановлення сильних вентиляційних приладів, кондиціонера, а також щоденне провітрювання приміщення.
 • Зайві звуки від блендера та іншої кухонної техніки можуть турбувати домочадців, які будуть дивитися телевізор або слухати музику. Треба подбати про покупку безшумної техніки та побутових приладів зі зниженим шумовим ефектом.
 • Будь-який безлад стає видно як на кухні, так і у вітальні. Підтримка чистоти необхідно зробити щоденною традицією.


Важливо. Наявність газового побутового обладнання з БНіП передбачає його використання у закритому приміщенні. Обов’язково провести погодження об’єднання кухні та інші приміщення з газовою службою.

Електроприлади не потребують додаткового узгодження для встановлення.

Зонування кухні-вітальні

Перехід від однієї зони до іншої може бути різко вираженим, так і плавним, непомітним.

Поділ приміщення на окремі ділянки проводиться декількома способами:

 • З використанням перегородок: переносних, меблевих;
 • За допомогою барної стійки або острова;
 • З кольором та/або стилем;
 • За допомогою подіуму або виділення кордону на підлозі візерунком, різним матеріалом покриття.Перегородки у вигляді ширми або меблевого стелажу, повністю не загороджуючи простір, відокремлюють вітальню від кухонного гарнітуру. Їх можна переставити або прибрати зовсім і за бажання об’єднати всі зони.

Іноді для поділу використовують диван, ставлячи його по центру кімнати. М’які меблі не загороджують загальний вигляд, не перекривають джерела природного освітлення та позначають перехід від вітальні до кухні.

 • Барна стійка не тільки збільшить робочу поверхню кухні, а й служить обіднім столом. Така функціональна особливість робить барну стійку найпоширенішим розмежувачем у квартирах-студіях та у власних будинках. Іноді для тієї ж мети встановлюють острівний елемент, якщо дозволяє площа приміщення.
 • Не захаращуючи кімнату зайвими елементами, можна розділити її на зони кухні та вітальні за допомогою колірних рішень. Покриття стін, підлоги вибираються залежно від призначення певної ділянки та смакових уподобань господаря.
 • Кухонний антураж виконується у певному стилі та кольорі, а для вітальні вибираються інші відтінки. Головне, не забувати про поєднання колірних переходів із загальною стильовою спрямованістю.

Іноді можна підібрати і контрастні тони, підкресливши перехід окремими елементами декору з тим самим відтінком. Бірюзові стіни кухні будуть виглядати не так самотньо, якщо у вітальні повісити на світлі стіни панно з бірюзовим принтом. Такі акценти пов’язують усі елементи у спільний ансамбль.

Подіум можна використовувати як самостійний елемент розмежування кухонної та вітальні зон, а можна як додатковий крок до колірного та стильового оформлення.

Іноді будівництво подіуму стає проблематичним. Тоді достатньо провести чітку межу на підлозі у вигляді різних покриттів як за кольором, так і для вітальні і для кухні. Керамічна плитка під мармур, що переходить у ламінатне покриття з дерев’яною текстурою, відразу позначить перехід із зони приготування їжі в зону відпочинку.Поради та нюанси

Бажано продумати над кожною зоною джерела освітлення, що не дратівливі, підходять під вибрані кольори та інтер’єр. Кухонне підсвічування, точкові світильники, люстри, торшери повинні створювати теплу, приємну атмосферу.

Текстиль, оббивка м’яких меблів, штори, оформлення сидінь біля стільців та табуретів повинні бути якісними, легко чиститися, не вигоряти при потраплянні прямих сонячних променів. Тоді інтер’єр радуватиме довгі роки.

 • Різні стилі в одному приміщенні будуть добре виглядати, якщо меблі та оздоблення будуть містити один основний колір.
 • Кухонні меблі, витримані, наприклад, у класичному стилі з рельєфними бежевими фасадами, балюстрадами, карнизами переходять у бежеву вітальню, оформлену в стилі лофт з цегляною кладкою та металевим стелажем.
 • Якщо вітальня та кухня виконані в одному стилі, то розмежувати їх допоможуть різні відтінки.
Дослідні дизайнери допоможуть зробити інтер’єр вашого будинку зручним, стильним та практичним. Грамотний підбір колірних відтінків меблів, оздоблення та декору створить затишну, гармонійну атмосферу.

Оформлення кухні та вітальні в будинку цікавий процес, що потребує смаку та фантазії. Тут все залежить від власника приміщення та його переваг. Об’єднання вітальні та кухні візуально розширює простір, робить зручним процес приготування та допомагає сім’ї залишатися разом протягом усього дня.

Фото новинок дизайну кухні-вітальні в будинку