Вітальня у хрущовці: 140 фото стильного дизайну інтерєрів

Вітальня в хрущовці: огляд модних трендів та ідей у ​​створенні інтер’єру (нюанси оформлення маленького та великого залу)

Яких тільки образливих назв не присвоювали невеликим затишним квартиркам у будинках хрущовської доби. «Хрущоби», «бабушники», на думку багатьох, з дизайном приміщень та сучасними стилями не мають нічого спільного, хоча це легко заперечити.

Існують сотні наочних прикладів, коли із вчорашньої Попелюшки вдавалося створити справжню принцесу. Звичайно, вітальні в хрущовках просторими не назвеш, але перетворити її на комфортну та затишну кімнату з привабливим дизайном цілком можливо.

Рекомендації з облаштування вітальні

Маючи справу з досить тісною вітальнею в хрущовці, варто дотримуватися наступних правил:

 1. Потрібно будь-якими шляхами домагатися розширення візуальних меж кімнати, використовуючи світловідбивні покриття та дзеркальні поверхні.
 2. Щоб кімната здавалася просторішою, вибір краще зробити на користь світлої гами кольорів.
 3. Навіть найменшу вітальню у хрущовці можна наповнити повітрям, обклеївши стіни фотошпалери з перспективними зображеннями.
 4. Безумовно, слід уникати нагромадження меблів. У вітальні повинні бути присутніми лише найнеобхідніші предмети. Також можна подумати про придбання меблів трансформерного типу.

img src=”/wp-content/uploads/54556er_160.jpg”>


=”/wp-content/uploads/54556er_190.jpg”>

Вибираючи дизайнерський стиль, перевагу можна віддати помірним напрямкам – хай-теку, мінімалізму, «скандинавії», що відрізняється граничним лаконізмом.

Планування вітальні у квартирі-хрущовці

Якщо у квартирі не здійснювалося перепланування, вітальня, найімовірніше, є прохідною кімнатою. Розставляти меблі в такому випадку доводиться так, щоб ходити з іншої кімнати на кухню було зручно.

Члени сім’ї не повинні лавірувати між столом, стільцями, кріслами, щоб пробратися до виходу.

Дуже допоможуть у цьому випадку розбірні ліжка, стіл-трансформер, який у зібраному вигляді перетворюється на стійку. Тобто завданням у цьому випадку є скрупульозна економія життєвого простору по центру приміщення.

Перепланування вітальні в хрущовці

А чому б не вкластися у перетворення своєї однокімнатної «хрущоби» на простору світлу «студію»? Закон дозволяє зносити перегородки, що не є несучими стінами, тому легку стінку між кімнатою та кухнею можна легко та швидко прибрати. І ось ваша кімнатка стала чи не вдвічі просторішою!

 • І не треба забувати про таку можливість, як об’єднання вітальні з балконом!
 • Балкон потрібно засклити, утеплити, перегородка забирається, радіатор опалення виноситься далі.
 • В результаті тісна вітальня приросла на 2-3 квадратні метри.
 • На колишньому балконі багато хто любить влаштовувати робочий кабінет, міні-виробництво або зону відпочинку, де приємно попити каву, спостерігаючи за життям зовні.

У крайньому випадку, якщо ви не переносите рішучих змін, об’єднання кухні та кімнати можна здійснити шляхом часткового знесення перегородки, залишивши на її місці арку.

Зонування вітальні

Використовуючи цю техніку, можна з малогабаритної вітальні в хрущовці отримати багатофункціональний робочий і рекреаційний простір, що виглядає дуже привабливо.

На обмежених квадратних метрах може розміститися:

 • Спальня;
 • Центр розваг;
 • Робочий кабінет;
 • Дитячий куточок;
 • Їдальня;
 • Спортзал.

Виділити зони допоможуть такі прийоми:

 1. Фізичні перегородки зі стелажів з наскрізними полицями, шафа, тумбочка, барна стійка, високий масивний акваріум на тумбі, розсувні скляні, дерев’яні або пластикові двері.
 2. Імпровізовані перепони – щільні штори або повітряні фіранки на стельових карнизах, ширми.
 3. Стельові арки.
 4. Різнорівнева підлога.
 5. Покриття для підлоги, стін та стелі різного кольору, матеріалу, фактури.
 6. Виділення світлом. Кожна з зон повинна мати власне освітлення – яскраве в обідній зоні, локальне на робочому місці, інтимне в зоні нічного відпочинку, яке регулюється в зоні розваг.

Обідня зона у вітальні

Більшість сімей не обтяжує себе сервіруванням столу у вітальні. Снідають, обідають і вечеряють зазвичай на кухні, а у вітальні накривають лише у великі свята. Але якщо є бажання відвести частину кімнати під обідній стіл зі стільцями, то воля ваша.

У тісному приміщенні з роллю обіднього столу цілком може впоратися барна стійка.

Є таке рішення, як відкидна стільниця, зафіксована на стіні.На допомогу також прийде стіл-трансформер з поверхнями, що складаються від центру вниз.

Оздоблювальні матеріали для вітальні

Добитися затишку у вітальні допоможе якісне покриття для підлоги – ламінат, паркетна дошка або ковролін. Затребуваним варіантом обробки стін є гарні шпалери на паперовій основі. Не забувають власники квартир і про такі матеріали, як кольорова штукатурка, фарба та рідкі шпалери.

 • До речі, використання підлогового покриття та шпалер різних кольорів та фактур – це один із інструментів зонування.
 • Частину підлоги можна підняти або виділити майданчик, використовуючи інший матеріал.
 • А підкреслити межу зони допоможе облицювання стіни у вигляді імітації цегляної кладки або дерев’яної панелі.

Вікно у вітальні

Використовуючи різні варіанти оформлення вікна, можна досягти дивовижних результатів. У розпорядженні власників житла – тюльова фіранка у поєднанні з щільною гардиною, або квітчаста повітряна завіса.

Можна взагалі відмовитися від карнизу, використовуючи гарні металеві або матер’яні жалюзі горизонтальної або вертикальної орієнтації.

Декор вітальні у хрущовці

Залежно від вибраного стилю, в оформленні інтер’єру можуть бути використані картини та фотографії в красивих рамках, підлогові та настільні вази з висохлими квітами та рослинними композиціями.

Дуже прикрасить вітальню великий акваріум.І особливий шарм вітальня у хрущовці придбає, якщо в одному з кутів обладнати електричний камін.

Правила освітлення вітальні

Замість центральної люстри можна подумати про більш сучасні рішення – стельові точкові світильники, бра з яскравими світлодіодними лампами. Світлодіодні стрічки можна прокласти по книжкових полицях, стелажах, перегородках із пластику та гіпсокартону.

У зоні відпочинку добре виглядатиме підлоговий торшер, а в робочому кабінеті обов’язковим елементом є гарна настільна лампа, що забезпечує локальне світло на обмеженій ділянці.

Фото красивого ремонту вітальні у хрущовці