Ремонт підлоги у ванній: всі етапи ремонту підлоги своїми руками (120 фото цікавих ідей)

Ремонт підлоги у ванній кімнаті – 120 фото незвичайних ідей дизайну (облаштування, оформлення та вибору кольору покриття)

Основними трьома позиціями ремонтних робіт з влаштування підлоги є:

 • Проведення демонтажу старого шару плитки;
 • Грунтувальне оздоблення;
 • Викладення нової плитки.

Всі три етапи потрібно виконувати правильно, щоб уникнути безлічі можливих проблем після ремонту. Фахівці стверджують, що за витратами та складністю саме ванна вважається «лідером» під час проведення ремонту.

Його основною особливістю, крім вартості та об’ємності, є кліматично волога атмосфера. Ось чому всі технології мають бути дотримані. Тоді і сусідів не заллє, і новизна обробки на довгий час збереже свій первісний вигляд, не покриваючись цвіллю чи грибком.

Особливості проведення ремонту

Слід уточнити, що ремонт підлоги ванної під плитку не є типовим, а безпосередньо залежить від того, яка саме ванна кімната його потребує.

Існує наступний поділ варіантів ремонту підлоги у ванній кімнаті:

 • Приміщення в блокових та панельних будинках є готовою вбудованою сантехнічною комбінацією. Вона закладена в квартирі спочатку під час будівництва;
 • Окрема кімната, що має єдину поверхню чорнового варіанта підлоги та всієї квартири.

Поняття «правильна підлога» включає:

 • Потрібні характеристики міцності, що забезпечують можливість встановлення досить важких приладів сантехніки;
 • Водостійкість, необхідна за первісним визначенням;
 • Відсутність можливості протікання води – вимога до безпеки плюс підтримання нормальних добросусідських відносин.

Демонтаж та гідроізоляція

Роботи з демонтажу пов’язані:

 • З відбиванням старого плиткового шару зі стін;
 • Якщо приміщення не є окремим вузлом сантехнічного призначення, то знадобиться не просто збивання плитки, а й демонтаж застарілої стяжки. Вона будь-якої миті здатна дати тріщину або відколотися місцями.

Після того, як забирається старий шар стяжки, на першому етапі проводиться встановлення нової стяжки, яка в обов’язковому порядку робиться на вже наявний гідроізоляційний шар.

Це може бути:

 • Класика.Рулонний варіант ізоляції, де нахльости (шви) та пристінні стики у вигляді напусків обов’язково повинні бути промащені мастикою на основі бітуму;
 • Сучасна обмазка, що нагадує розчин із цементу. Основа – сухі суміші. Потрібно промастити їй всю мокру частину ванного приміщення. Роблять обмазувальну гідроізоляцію у вигляді двошарового покриття. При цьому всі стики та кутові зони проклеюються спеціально призначеною стрічкою;
 • Дорогий, але відмінний варіант – гідроізоляція на полімерній основі. Її продають уже готовою, розфасованою по цебрах. Вона схожа на рідкий гумовий матеріал блакитнуватого відтінку. Вся поверхня, яка може мати контакт з водою, повинна бути нею промазана.

Як правильно здійснити стяжку підлоги у ванній

Можна для цього:

 • Застосувати розчин із суміші цементу та піску (важчий варіант);
 • Скористатися при проведенні стяжки спеціальними рівнячами – сухі суміші, які дозволяють робити вищі підлоги завдяки відносно невеликій власній вазі. Крім того, працювати з ними одне задоволення;
 • Вдалося зберегти попередню сяжку? Чудово. Потрібен невеликий точковий ремонт плюс вирівнювання за допомогою наливного шару підлоги.

Слід знати про недовговічність варіанта сумісності підлоги з дерева та сухої стяжки.

Тепла підлога у ванній

Досить розумно зробити у ванній кімнаті теплу підлогу, оснащену тепловим електричним матом. Така конструкція не вимагатиме проведення робіт із спеціального підключення та наявності додаткових єдиних стяжок.

Достатньо скористатися тонкошаровою наливною підлогою. Можна просто обійтися достатнім клейовим шаром, перед наступним укладанням шару плитки. Теплий мат із електричною «начинкою» варто укладати виключно на вільній від установки меблів та приладів сантехніки ділянках.

Ремонт підлоги плиткою у ванній кімнаті вважається найкращим варіантом.При цьому обов’язково використовується клей на спеціальній основі для роботи з плиткою.

Для умов ванної кімнати чудово підходить не лише плитка з кераміки. Добре застосовувати в цих умовах керамогранітні матеріали та обробку з натурального каменю та мармуру.

Пристрій зливу

Якщо зовсім недавно було складно зробити у квартирі ремонт зливу у ванній підлозі на свій смак, через відсутність нескладного обладнання та відповідних матеріалів, то тепер це не проблема. Одним із оригінальних варіантів, який здатний допомогти уникнути протікання – застосування трапиків.

Такий пристрій призначений для забезпечення безперешкодного стоку каналізаційних вод. Конструкція додатково дозволяє:

 • Фільтрувати великі забруднення;
 • Швидко відводити водні потоки;
 • Проникати в інші приміщення неприємним запахам.

Доволі серйозні відмінності є у двох видів трапів:

 • По-перше є спеціальний гідрозатвор з вигнутою трубкою, вода в якій не дозволяє запахам проникати назовні;
 • У другому є чавунні грати. Сила гравітації допомагає закривати каналізаційну трубу.

Купуючи для ремонту підлоги трап, необхідно врахувати розмірність, щоб знати підвищення рівня. Забезпечити достатню прохідну спроможність стоку рідини.

Монтажні роботи для будь-якого обраного типу проводяться за схожими схемами. Багатошарова система підлог (стяжка чорнова, ізоляція води, похила стяжка у бік розташування відповідного обладнання, викладання плиткового шару з мінімальною здатністю поглинання вологи шорсткою на дотик на спеціальний склад клею).

Якщо є підстава сумніватися в тому, що сантехнічне обладнання не протікатиме, то найкраще скористатися саме підлога зі зливом. Тоді вдасться запобігти виникненню серйозних проблем.

Для цього вибирається модель, що підходить під конкретні умови, і проводиться грамотна установка. Питання серйозне і вимагає ретельного підходу, щоб згодом не було неприємних запахів, а слив тривалий час функціонував. Професійне встановлення в такому випадку – правильне рішення.

Фото ванної кімнати після ремонту