Світильники в стелю у ванній – 110 фото дизайн ідей + особливості монтажу та підключення

Світильники у стелю для ванної (110 фото): кращі приклади дизайну та організації освітлення у ванній кімнаті

До світильників у ванну кімнату на стелю пред’являється значно більше вимог, ніж для пристроїв у звичайне приміщення. Це пов’язано з тим, що стеля часто буває єдиною поверхнею, де зручно розташувати ці прилади.

Стіни в тісному приміщенні ванни для цього зазвичай не використовуються. Крім цього, світильники у ванній потрібні як для освітлення всього простору, так і для оформлення інтер’єру, і для підсвічування важливих зон: дзеркала, раковини.

Вимоги до освітлення ванної

Однією з основних технічних особливостей цього приміщення є підвищена вологість. Це породжує ризики короткого замикання, утворення конденсату в плафонах та електричних вузлах, і як наслідок займання проводки або ураження людини електричним струмом.Тому приміщення спочатку ділиться на зони ризику. Світильники, інші електричні прилади та проводка розміщуються переважно у зонах із низьким ризиком.

У зонах з високим ризиком прилади та проводка не розміщуються взагалі.

  • Зона з найвищим ризиком розташовується за 70 см по горизонталі та за 2,5 метро по вертикалі від крана з водою.Тут не можна розташовувати електричні прилади.
  • Зона із середнім ризиком розташовується на відстані від 0,7 до 1,5 метрів по горизонталі та за 3 метри по вертикалі від джерела води. Тут можна розташовувати низьковольтні світлові прилади і закриту проводку.
  • Зона з найменшим ризиком знаходиться на відстані від 1,5 метрів від джерела води. Тут можна встановлювати закриті розетки, світильники та інші електричні прилади. Користуватися різними електричними приладами потрібно також у цій зоні.

Зазвичай зона з найменшим ризиком з віддаленістю більше 1,5 метрів від джерела води буває тільки у просторих ванних або суміщених санвузлах.

Тому тут можна використовувати відразу кілька джерел світла: стельові світильники загальні, точкові світильники для стель у ванній над дзеркалом або раковиною. Також можна використовувати підсвічування дзеркала.


У невеликих суміщених санвузлах та окремих ванних кімнатах зазвичай буває лише дві зони. Тому тут можна використовувати лише стельові світильники. Звичайне розташування світильників на стелі у ванній кімнаті – в середній зоні над раковиною або в центрі приміщення. Над ванною ніякі освітлювальні прилади не розташовуються.