Чим прибрати жовтизну із пластикових вікон: інструкція, як відмити, очистити та повернути білизну пожовклому пластику в домашніх умовах

Чим прибрати жовтизну із пластикових вікон? Чому утворюється та як відмити вікна від бруду? 8 способів повернути первісну білизну

Пластикові вікна – це зручне, ергономічне та дуже практичне рішення для будинку, квартири, дачі, офісу. Однак згодом на підвіконні та рамах з’являється жовтизна.

Нерідко причина цієї неприємності криється у неправильному догляді за вікнами, зокрема пластиковими конструкціями. Проблему вирішити можна, до того ж використовуючи як заводську побутову хімію, а й підручні кошти. Про це докладніше у цій статті.

У чому причина жовтизни

Нерідко господині чудово доглядають вікна: регулярно вимивають підвіконня, рами, натирають шибки до блиску. Але пластик все одно жовтіє. Причина проблеми скоріш у неякісному матеріалі, з якого виготовлені конструкції. Недобросовісні виробники застосовують полімери, здатні з часом псуватися.

Якісні матеріали містять у своєму складі спеціалізовані стабілізатори, які захищають пластик від дії сонячних променів. За рахунок цього конструкції довго залишаються білими, а при правильному догляді практично не темніють і не жовтіють.

Часто псуються саме кухонні вікна. Це пов’язано з впливом на поверхні рам перепадів температури, налипанням жиру, кіптяви.Відмити пластик від бруду і жиру нескладно, важливо лише застосовувати склади, що щадять, без абразивних частинок.

Якщо господиня чистить пластикові конструкції жорсткою щіткою, порошком, із застосуванням ацетону, інших розчинників, порушується поверхневий шар рами, з’являються подряпини. Це неминуче призводить до потемніння пластику та його псування.