Каркас для ванної: збирання каркасу з металевого профілю своїми руками, огляд кращих рішень (110 фото)

Каркас для ванної: посібник з виготовлення каркасу для акрилової та чавунної ванни, збирання, огляд моделей, 110 фото

Каркас як додаткова конструкція для ванни використовується для посилення її стійкості, для перерозподілу навантаження з поверхні чаші та її захисту від перекосів.

Ванна продається у комплекті з каркасом. Але за бажання його можна зібрати самостійно з цегли, металу та деревини.

Класифікація каркасних конструкцій

Заводські каркаси під ванну на ринку будівельних матеріалів представлені в широкому асортименті.
Конструкція з профілю або з прямокутним перетином труб у народі називається «Підставка на ніжках». Вона дозволяє встановити потрібну висоту купелі. Недолік моделі без підтримуючих опор для бортів.Навантаження перерозподіляється з дна.

На плоску раму на ніжках монтується купіль складної та кутової конфігурації. Конструкція каркасу складна. Її надійність пояснюється лише тим, що вона повторює форму дна. Збирається самостійно.

Каркас суцільнозварений підтримує дно чаші і зміцнює стійкість бортиків. У конструкції велика кількість точок розподілу тяжкості. Конструкція витримує встановлення гідромасажу та додаткового обладнання для ванни.

У покупців багато років улюбленою моделлю залишається акрилова купіль. У продажу стаціонарна форма каркасу представлена ​​в асортименті від різних виробників. Важливим критерієм при виборі конструкції залишається товщина металу.

Посилений каркас

Ванна стає важчою після встановлення додаткових аксесуарів. Для такої чаші потрібний посилений каркас. Він представлений металевою платформою. Тому дуже важливим є метал виготовлення, його товщина, наявність обробки антикорозійними складами.

Рада: Купуючи ванну, акцентується увага на каркасі. Якщо він сконструйований з великою кількістю опорних точок для чаші, це вказує на її слабкість. Для міцного акрилу достатньо по кутах мати точки опори.

Самостійна установка каркасу

У продажу акрилова ванна часто йде без заводського каркасу.Можна самостійно зібрати стійкий корпус під модель купелі, що сподобалася.


Власними руками ванна встановлюється на каркас двома способами:

 1. Використовується цегляна кладка.
 2. В якості матеріалу для складання вибирається брус та фанера.

Для новачка у будівельних роботах встановити ванну на кладку із цегли буде дуже складно. Важливо чітко повторити вигини бортів чаші.

Складання простого каркаса з бруса та фанери

У роботі використовується ФК 20-мм – це фанера, що добре протистоїть волозі, і брус 100х50 мм. Для обробки купується оліфа, для кріплення – шурупи.

Така модель обходитися порівняно недорого. Для ванної кімнати рекомендується вибирати дубовий брус, з вільхи та модрини. Вони мають високий рівень протистояння вологості.Модель каркасу для ванни з використанням фанери та бруса улюблена новачками своєю простотою у складання.

 • На підлозі по периметру ванни укладається нижня основа каркаса і кріпиться шурупами.
 • Вираховується висота опор по вертикалі. Першим кроком вимірюється висота купелі від нижньої точки бортика до підлоги. Далі складається ширина основи конструкції (або бруса) унизу плюс ширина основи конструкції (бруса) вгорі, плюс товщина фанери. Від цифрового позначення висоти чаші віднімається отримана сума і додається показник цегляної подушки плюс ширина шару розчину.
 • У кутах по вертикалі вишиковуються відмірені після розрахунків опори. Між ними витримується відстань 0,5 м.
 • Верхня основа з брусів збирається зверху опор. На завершення стеляться лист фанери і закріплюється саморізами. Під чашу вирізається отвір.
 • Готуються прокладки під борти чаші. Їх товщина вираховується шляхом підсумовування показника товщини плитки, яка прикрашатиме фанеру та показника ширина шару клею.
 • Дерев’яні бруси промазуються оліфою. Час висихання просочення 36 годин.
 • Для підтримки чаші ванни знизу викладається подушка висотою, що дорівнює ширині двох цеглин. Підставою подушки є бетонна підлога. Важливо не забити розчином зливний отвір.
 • Піна або розчин потрібні для насадження купелі на подушку. Після цього можна бути впевненим, що дно підтримується відмінно.

Установка заводського каркасу

Щоб залучити до свого товару, виробниками до комплекту пропонується каркас. Для кожної моделі ванни збирається своя конструкція.
Продається вона в розібраному стані, але пропонується покроковий інструктаж, як зібрати своїми руками та встановити акрилову ванну на каркас.

 • Всі елементи з упаковки викладаються на чільне місце.
 • Якщо прописано, що каркас кріпиться до стіни, то перший крок – це монтаж елементів кріплення.
 • У зібраному стані за допомогою рівня виставляється каркас на своє місце.
 • Найчастіше виробник пропонує закріпити каркас до чаші.Складність завдання в тому, що заглибитись на поверхню з акрилу без спеціального інструменту неможливо. В інструкції рекомендується працювати свердлом з обмежувачем глибини свердління та прописується його діаметр.
 • Чаша перевертається. Просвердлюються отвори. На фото видно, як насаджується зібраний каркас для ванни.
 • На місце монтується готова до встановлення конструкція.

Рада: Працюючи з акриловою ванною, щоб уникнути розколювання, купуються саморізи тієї довжини, що прописані виробником. Інакше ванна буде пошкоджена під час установки. Самонарізи обробляються антикорозійним засобом.

Без підключення системи зливу встановлення акрилової ванни на каркас своїми руками не буде закінчено.

Завершальний етап – це встановлення щита на «обличчя» конструкції. Якщо декоративний щит не передбачено в комплекті, він вирізається. Гіпсокартон чи пластик використовується як основа для щита. Для доступу до зливу необхідно організувати люк. Лицьова частина облицьовується мозаїкою або керамічною плиткою.
Ванна, укріплена каркасом, витримує великі навантаження. Інакше кажучи, каркас продовжує їй термін служби. Кошти, витрачені на складання каркаса для ванни своїми руками, будуть виправдані.

Фото каркасу для ванної