Ідеї ​​дизайну ванної: оригінальні ідеї дизайну та сучасних, стильних рішень в оформленні (120 фото)

Ідеї ​​дизайну ванної: 120 фото варіантів оформлення та кращих прикладів дизайну 2022 року

Ванна кімната – одне з небагатьох приміщень, яке людина відвідує щодня кілька разів. Для того, щоб кімната була комфортною, потрібно правильно підібрати меблі та дизайн, оптимально використовувати особливості планування приміщення.

Тільки в цьому випадку вдасться створити дійсно унікальну та зручну ванну кімнату, яка буде відповідати всім вимогам господаря.

Який стиль вибрати

На фото ідей дизайну ванної кімнати можна побачити, що існує велика кількість стилів, які можна застосувати для оформлення цієї кімнати.

Але в першу чергу потрібно враховувати розмір та форму кімнати. Це основні фактори, на які потрібно спиратися при виборі конкретного дизайну.

В іншому випадку кімната вийде або порожня, або перевантажена візуально, їй буде незручно користуватися, виникне необхідність повторно робити ремонт.

Маленька кімната

Для маленьких кімнат оптимальним варіантом будуть мінімалістичні ідеї дизайну ванної в 2022 році. Тут є можливість вибору між класичними напрямками та хай-теком. Другий варіант кращий, тому що дозволяє інтегрувати в дизайн сучасні технології та елементи, які значно полегшать взаємодію.

Наприклад, відмінною особливістю такого дизайну є модульні меблі, які можуть комбінуватися один з одним, істотно скорочуючи обсяг займаного простору. Це дуже зручно, можна прибрати меблі якщо вони не будуть потрібні найближчим часом.

Класичний мінімалізм навпаки, передбачає використання статичних та простих елементів інтер’єру з геометрично правильною формою.

Велика кімната

При оформленні великої кімнати є більш широкий вибір можливих напрямків. При цьому також можна використовувати мінімалістичні стилі, якщо це необхідно.

 • В якості основного відтінку рекомендується використовувати світлий, незалежно від розміру кімнати.
 • Він відображатиме штучне освітлення, що дозволить зробити кімнату яскравішою та зручнішою.
 • Однак при виборі освітлювальних приладів варто віддавати перевагу точковим світильникам із роздільним включенням.
 • Це дозволить не тільки економити електроенергію, а й включати певний ряд освітлення: над ванною; раковиною; повне.

У великій кімнаті також можна використовувати темні відтінки, щоб підкреслити ті чи інші особливості дизайну, або приховати недоліки. Але при цьому варто розуміти, що темний колір не повинен займати позицію лідера, він повинен тільки акуратно контрастувати зі світлими тонами, доповнюючи їх.

Душева кабіна або ванна

Сучасні ідеї дизайну ванної кімнати практично не залежать від того, встановлена ​​повноцінна ванна або душова кабіна. Однак в умовах різного планування, оптимально вибрати найкращий варіант.

Так, наприклад, для маленьких кімнат краще використовувати душову кабіну, тому що це дозволить суттєво заощадити вільний простір у кімнаті, який можна використовувати для розміщення додаткової техніки.

 • При цьому вибирати рекомендується такі моделі, які за наявності додаткових панелей можна розширювати.
 • Вони коштують трохи дорожче, зате їх можна видозмінювати, підлаштовувати під себе, якщо це буде необхідно.
 • У великій кімнаті можна розмістити як повноцінну ванну, так і душову кабіну.
 • Якщо вибирається другий варіант, варто враховувати, що у продажу є велика кількість різновидів цих конструкцій.
 • Можна встановити подвійну кабіну, в одній частині якої душ, а в іншій розташована парна. Це дуже зручно для тих, хто любить попаритися під гарячою парою.

Безперечно, така конструкція значно складніша в установці та експлуатації, проте на порядок підвищує комфорт при використанні ванної кімнати, а також додає їй унікальності.


Під час встановлення повноцінної ванни також можна встановити пластикові, прозорі або матові засувки. Це робиться для того, щоб бризки води не потрапляли на плитку та меблі.

Щоб не боятися впливу води на меблі, варто підбирати її конкретно для цього приміщення, вони будуть покриті додатковими матеріалами, які захищатимуть поверхню від впливу вологи, що запобігатиме розшарування, появі вогкості в кімнаті.

Вибір матеріалів

Ідеї дизайну ванної кімнати в хрущовці можуть бути націлені на збереження вільного простору, або навпаки, на максимальне використання. Однак у будь-якому випадку буде використовуватися фактично один і той же список матеріалів.

 • Насамперед потрібно підготувати поверхні для викладання плитки, для цього проводиться гідроізоляція підлоги, поверхні вирівнюються, після чого викладається керамічна плитка або кахель.
 • Зовнішній вигляд цього матеріалу може бути практично будь-яким. Його безперечний вибір обумовлений тим, що плитка чудово справляється з постійним впливом вологи та захищає внутрішню конструкцію кімнати та будівлі від попадання туди води та її пари.

Ідеї економ-дизайну для ванної кімнати, як правило, мають на увазі викладання плитки на підлогу і лише одну стіну, яка межує з душовою кабіною або ванною.

 1. Також невеликий острівець плитки може бути розміщений над раковиною.
 2. При такому підході до оформлення необхідно стежити за тим, щоб відтінок плитки або повністю збігався з відтінком оздоблювального матеріалу стін, таким чином гармонуючи.
 3. Або акуратно контрастував, злегка привертаючи до себе увагу.
 4. Наприклад, колір оздоблювального матеріалу стін персиковий, а колір плитки може бути аналогічним, або персиковим з помаранчевим павутинкою або будь-яким іншим малюнком.

Використання суміжних відтінків дозволить акуратно та ненав’язливо виділити матеріал, при цьому зберігаючи гармонійність поєднання відтінків.

Зверніть увагу, декор у ванній має бути такого ж відтінку, як і малюнок на плитці, інакше краще взагалі не займатися декоруванням цієї кімнати, тому що це може зіпсувати дизайн.
Фото найкращих ідей для дизайну ванної кімнати