Дзеркальна стеля у ванній кімнаті: плюси, мінуси, установка, монтаж, особливості, дизайн, фото

Дзеркальна стеля у ванній: нюанси розміщення дзеркальної поверхні, переваги дизайну, реальні фото приклади

З давніх-давен дзеркало є показником спроможності власника апартаментів, отже, в наш час це зовсім не виняток. Наразі показником спроможності та креативності у квартирному питанні є дзеркальна стеля.

Дзеркальні поверхні можуть бути присутніми у будь-якій кімнаті вашої квартири або будинку. Розберемо деякі види дзеркальних стель і, звичайно ж, їх плюси та мінуси.

Цільне дзеркальне полотно

Такий вид дзеркальної стелі додасть вашій ванній неймовірний шарм. Але, на жаль, ви можете зіткнутися з деякими труднощами. Цілісне дзеркальне полотно буде складно експлуатувати, якщо воно десь трісне, при установці – вам доведеться міняти цілу стелю.
До того ж, ціни на таку дзеркальну стелю у вашій ванній обійдеться вам у копієчку. Більше того, навіть якщо ви наймете хороших фахівців, які зможуть гідно і за всіма правилами зробити вам таку стелю – ризик раптового падіння все ще не варто виключати.

І, природно, звести ризик падіння стелі до мінімуму вам допоможе лише знахідка фахівців із дзеркальних стель.

Світловідбивна плитка (дзеркальна)

Відмінність плитки від цілого дзеркального полотна в тому, що за допомогою плитки ви можете створювати своєрідні малюнки, такі, які вам заманеться.

Ідеї для малюнку на такій дзеркальній стелі можуть бути найрізноманітнішими, головне, щоб у вас вистачило фантазії на це.

 • Поверхні такої плитки можуть бути досить різноманітними: глянсовими, матовими та тонованими.
 • Найчастіше, як колірні варіації світловідбиваючої плитки використовують: бронзу і срібло.

Стеля з полістирольної плити

Такі плити потрібні вам для того, щоб наклеїти на них плівку, що відображає, яка може замінити вам цільне дзеркальне полотно.

Простота у використанні такої плити полягає в тому, що плита самоклеюча.При виборі цього варіанту варто враховувати для чого саме призначена полістирольна плита. Є два види таких плит: ті, які можуть контактувати з вологою (саме такі підійдуть для ванної кімнати) і ті, які не можуть.

Підвісна дзеркальна стеля у ванній

Підвісна дзеркальна стеля у ванній зараз користується великою популярністю. Зазвичай використовують алюмінієві рейки, які можна зробити за допомогою спеціального напилення, що відображають.

 • Така стеля дуже легка і абсолютно не пожежонебезпечна.
 • Перевага підвісної стелі в тому, що вони не пропускають вологу, тому їх найчастіше використовують у лазнях, парилках, саунах та басейнах.

Звичайно, нічого не буває ідеальним. Стельові конструкції, виготовлені за допомогою рейок, спотворюють відображення.

Натяжна дзеркальна стеля у ванній

Якщо ви хочете убезпечити себе від ненадійних сусідів і одночасно створити вишукану атмосферу – натяжна дзеркальна стеля те, що вам потрібно. Що це означає?

Якщо сусід захотів затопити вашу ванну – у нього нічого не вийде, тому що натяжна дзеркальна стеля у ванній кімнаті чудово триматиме воду, яка стікатиме від вашого сусіда зверху.

У таких стель є множинні варіанти кольорів, тому ви можете не турбуватися про те, що стеля не впишеться у ваш інтер’єр. Більш того, у натяжної дзеркальної стелі є головна перевага – вона невибаглива у догляді.
Плюси та мінуси дзеркальних стель

Дзеркальні стелі, як і будь-які інші, мають свої плюси і мінуси. Почнемо з плюсів:

 1. Дзеркальні стелі є світловідбивними. Це є плюс, тому що ви можете використовувати менше предметів освітлення.
 2. Дзеркальні стелі візуально можуть зробити вашу маленьку ванну більше. Тому не бійтеся відчути себе, як у «колодязі».
 3. Дзеркальна стеля можна прикрасити спеціальними фарбами, які красиво зіллються з вашим інтер’єром та стелею.

Мінусів, на жаль, теж достатньо. Звернемо увагу на найважливіші:

 • Використовуючи дзеркальну стелю, вам доведеться попотіти з вибором освітлення. Оскільки неправильне розташування світильників може зіпсувати малюнок на дзеркальній поверхні (якщо вони є), тобто зіпсувати очікуваний ефект.
 • Дзеркальні стелі відносяться до найскладніших видів стель. Тому, щоб створити таку красу, вам доведеться заплатити великі гроші не лише за матеріали, а й за добрих спеціалістів. З цього випливає наступний пункт.

Матеріали для дзеркальної стелі дуже тендітні, відповідно, потрібно бути готовим до того, що вам доведеться докуповувати якісь матеріали.

Відповідно, щоб уберегти себе від зайвої витрати грошей – скористайтесь послугами спеціалістів. Звичайно, ви можете спробувати зробити дзеркальну стелю у ванній кімнаті своїми руками, але тут теж є ризики.

Приступаючи до роботи із дзеркальними стелями, у вас мають бути певні навички роботи з такими матеріалами. Проте наявність навичок не врятує вас, якщо у вас немає певних інструментів для створення підвісних або натяжних дзеркальних стель. Ось чому варто віддати цю роботу до рук професіоналів.

Зрештою, на дзеркальній стелі можуть залишатися випаровування та бризки, після використання ванни. Але, якщо ви правильно встановили стелю (або скористалися послугами фахівців) стеля не повинна запотівати.

Приклад дзеркальної стелі у ванній

Як було зазначено вище, на дзеркальних стелях можна створювати різноманітні малюнки за допомогою спеціальної фарби. Розберемо приклад як на фото.

 • На фото дзеркальна стеля у ванній кімнаті виконана у бежевих тонах.
 • На дзеркальній стелі з плитки зображено малюнок зодіакальних знаків.

Через переломлення світла, яке відбувається через дзеркальну стелю, фарба починає переливатися і вам відкривається дивовижний вигляд.

Також є спеціальні плівки, які ви можете наклеїти на дзеркальну поверхню і вона почне відображати веселку, а за допомогою алюмінієвих рейок, ви можете створити форму стелі. Зазвичай власники вибирають сходинки на стелі.

Фото дзеркальної стелі у ванній кімнаті