Інтерєр ванної кімнати: 135 фото новинок дизайну. Оригінальні ідеї оформлення інтерєру ванної кімнати

Інтер’єр ванної кімнати — 135 фото сучасних тенденцій поєднання кольору, стилю, дизайну

Ванна кімната – дуже важливе приміщення у будь-якому будинку, хоча іноді його недооцінюють. Правильний підібраний дизайн інтер’єру цієї частини будинку не тільки радуватиме довгі роки, але й стане запорукою гарного відпочинку.

Це особливо помітно на фото відмінних інтер’єрів у ванних кімнатах.

Правила розміщення сантехніки у ванній кімнаті

Комфортне використання сантехнічного обладнання гарантує дотримання необхідної відстані між ним.

  • Слід залишити площу не менше 80×85 см перед сидінням унітазу та 70×100 см для біде.
  • Перед ванною має бути не менше 70х100 см,
  • А перед умивальником – 60х90 см. Це оптимальні габарити.

Якщо приміщення невелике, то інтер’єр ванної кімнати ускладнюється.

Тож, перш ніж купувати та встановлювати сантехнічне обладнання, можна розташувати їхню імітацію на підлозі. Це дозволить краще оцінити, сантехніку та інші предмети яких габаритів купувати і яких відстаней між ними слід дотримуватися.

Вибір між ванною та душовою

Одвічна дилема часто визначає розмір ванної кімнати. При невеликому просторі душова кабіна – найкраще рішення. Вибираючи ванну, вдасться лише втратити цінний простір. До того ж навряд чи вдасться вмістити ванну такого розміру, про яку, мабуть, мріють домочадці.

Коли місце не обмежене, є набагато більше свободи. Також варто подумати про суміщення ванни із душовою кабіною. Це оптимальний варіант, який задовольнить потреби всіх мешканців житлового простору. Цей спосіб – одне з сучасних рішень інтер’єру ванної кімнати.

Як оформити стіни та підлогу у ванній

Ванна кімната – це місце, де особливу увагу слід приділити захисту стін та підлоги.

  • Керамічна плитка є найпоширенішим та практичним рішенням. Вона не боїться вологи і легко миється.
  • Однак ви можете вибрати інші варіанти, наприклад, камінь або його імітацію, або якщо вони здаються занадто холодними, тепле дерево або кольорові шпалери.

Проте при створенні дизайну інтер’єру ванної кімнати слід пам’ятати, що для неї підходять не всі види шпалер та дерева. Доводиться вибирати ті, що не вбирають вологу.

Тикове дерево найкраще додатково захистити олією.Однак у місцях, найбільш схильних до контакту з водою, наприклад, навколо ванни, керамічна плитка, як і раніше, буде найкращим варіантом.Місце для зберігання у ванній

У ванній кімнаті потрібно зберігати косметику, гігієнічне приладдя, іноді ще й засоби для прання та рушники. Найпростіше рішення – тумба під умивальник.

Для збільшення вільної площі її краще підвісити, щоб вона не займала простір на підлозі. Чудово підійдуть місткі ящики, які чудово впораються зі своєю функцією.

Коли потрібно більше місця для зберігання речей, варто подумати про те, щоб повісити дзеркальну шафу над умивальником. У дуже маленьких кімнатах під стелею можна встановити шафи або полиці, але тут слід пам’ятати про їхню недоступність. Тому така шафа підійде тільки для предметів, що рідко використовуються.

Місце для пральної машини

Найчастіше пральна машина знаходиться у ванній, рідше – на кухні, і лише окремі кімнати відводяться під пральню. Однак пральна машина займає багато цінного місця у ванній кімнаті.

Рекомендується помістити його в поглиблення і створити над пристроєм вільний простір з полицями для засобів для чищення.

Виймання може закриватися віконницями або дверцятами. Завдяки цьому пральна машина не буде помітна.При облаштуванні інтер’єру маленькою ванною можна вибрати пральну машину з верхнім завантаженням, яка займає менше місця, ніж пральна машина з передньою.

Однак з такою пралом можливість облаштування простору над нею дуже обмежена.Аксесуари для ванної

Мильниця або дозатор для мила – основні аксесуари, необхідні у кожній ванній кімнаті. Але є ще кілька речей, якими варто обладнати ванну кімнату. Наприклад, можна розмістити поряд з ванною або душем килимок, що не ковзає.

  • Коли серед домочадців є літня людина, варто встановити біля унітазу та ванни поручні, щоб було зручніше вставати, а також розкладне сидіння у душовій кабіні.
  • Щоб дітям було зручніше користуватися ванною – можна купити табурет. Але потрібно переконатися, що він стійкий.

Також буде добре, якщо він оснащений ковзкою поверхнею ніжки. Це вкотре убезпечить дитину. Однак не варто покладатися лише на пристрої – необхідно зайвий раз все проконтролювати самостійно.

Дзеркала для ванної

Про те, що дзеркала відображають світло і оптично збільшують ванну, можна прочитати майже в кожній тематичній статті. Цю істину важко ігнорувати, адже вони справді дозволяють створити гарний інтер’єр ванної кімнати.

У таких маленьких кімнатах, як ванни, часто без вікон, дзеркало змінює сприйняття інтер’єру.

Дзеркало за традицією ставлять над умивальником. За бажання можна розтягнути його на всю стіну. У ванних кімнатах краще виглядають безрамні дзеркала, завдяки яким межа між стіною та відображенням розмивається.

Правильне освітлення

В ідеалі воно має бути різноманітним: тьмяним для купання (наприклад, від бра) та локальним, яскравим та рівним – для нанесення макіяжу або гоління. Особливо це актуально для інтер’єру сумісної ванної кімнати.

  • Якщо велика ванна кімната, можна спробувати взяти велику люстру.
  • Для невеликих поверхонь добре підійде стельовий плафон, який дає яскраве, рівномірно розсіяне світло.
  • Також підійде лампа з точковими світильниками, наприклад, на рейці, яку в залежності від потреб можна правильно розташувати.

Плануючи розміщення електрики, не потрібно забувати про відповідну кількість електричних розеток, що з урахуванням зростаючої кількості пристроїв, безумовно, буде корисно. Звичайно, краще розташовувати їх біля раковини, але на безпечній відстані, щоб вода не могла в них потрапити.

Варто пам’ятати про безпеку – не всі електроприлади вдасться використовувати у ванній через підвищену вологість. Краще уважно вивчити це питання, адже воно стосується здоров’я домочадців.

Фото новинок дизайну ванної кімнати