Дизайн ванної кімнати: 135 фото новинок дизайну з порадами щодо підбору стилю, кольору, аксесуарів

Дизайн ванної кімнати: огляд різних стилів прикраси та оформлення (135 фото ідей)

Роблячи ремонт в будинку або квартирі, не можна залишити без уваги ванну кімнату, це не просто приміщення де ми миємося, тут є місце і роздумам і романтиці, а тому й інтер’єр ванної повинен бути продуманий.

>

В інтернеті можна знайти безліч різних ідей, одні втілити в життя можна без великих вкладень, інші можливі лише при повній переробці приміщення. Розглянемо найцікавіші з них.

Нюанси дизайну ванної

При створенні дизайну майбутньої ванни треба пам’ятати не тільки про стиль, а й про зручність, адже в такому приміщенні важливий простір, доступність шафок і поличок, та інші моменти, які зазвичай в кімнаті не кидаються в очі, а саме:

 1. Має бути достатньо місця, щоб було зручно одягнутися, витертися. Надлишок меблів може завадити цьому;
 2. Полиці з шампунями, гелями для душу і т.п.повинні бути доступні під час купання;
 3. Необхідно передбачити місце для розміщення пральної, а можливо і сушильної машини;
 4. Освітлення необхідно розташовувати так, щоб при закритій шторі, в зоні ванної було досить світло, краще якщо світильника буде два, один безпосередньо над ванною, другий в іншому, зручному виходячи з умов приміщення місці;
 5. При створенні дизайну ванної з використанням душової кабіни, необхідно враховувати, що якщо приміщення створюється в класичному стилі, сучасна душова кабіна різко виділятиметься, і негативно вплине на сприйняття приміщення, те саме стосується змішувачів;
 6. Доступність комунікацій для ремонту або заміни. Про це багато хто забуває, а тим часом, це дуже важливо. Дверцята для доступу до комунікацій можна замаскувати плиткою або навпаки зробити з нержавіючої сталі, що буде дуже актуально для сучасного стилю приміщення.


Ванна кімната в класичному стилі

Для класичного стилю характерні ліпнина та інші ажурні деталі інтер’єру. Палітра кольорів такого приміщення буде ближче до пастельних тонів.

Сама ванна може бути як у ретро стилі, на ніжках зроблених у вигляді лап тварини, так і звичайна, але в другому варіанті краще відмовитися від пластикового щита, зробивши замість нього облицювання з плитки.

>

Раковина так само може бути оформлена в класичному стилі за допомогою змішувача, вибір вінтажних змішувачів зараз величезний, від найпростіших до прикрашених безліччю елементів, включаючи керамічні ручки кранів, і можна підібрати найбільш підходящий у ваш інтер’єр.

Стеля в такому приміщенні найкраще зробити просто білою, матовою, прикрасивши карнизом.

Ванна кімната в сучасному стилі

Такий варіант дизайну передбачає холодне освітлення, на відміну від класичного, де доречніше тепле світло.

 • Крім холодного світла, сучасний стиль – це мінімалізм, сірі тони, так само доречним буде синій, фіолетовий або зелений кольори, але при виборі такої гами краще стіни фарбувати, оскільки плитка такого кольору не буде так добре виглядати.
 • Глянцевий або матовий, ви вирішуєте виходячи зі своїх уподобань, обидва варіанти відповідатимуть поняттю сучасний стиль.

Сучасний дизайн ванни – це прямокутні форми, можлива наявність поручнів (з метою безпеки краще вибирати ванні, де поручні обтічної форми).

Дизайн ванної в приватному будинку

Приватний будинок дає море можливостей для реалізації дизайну ванної кімнати – від ванної в підлозі, до джакузі на половину кімнати. Для реалізації багатьох дизайнерських рішень потрібно продумувати планування ще на стадії будівництва, проте такі ідеї дизайну у ванній виглядають особливо цікаво.

 • Наприклад – ванна кімната в підлозі. За такого дизайнерського рішення у ванній кімнаті робиться невеликий подіум.
 • Висотою не вище 1/3 глибини ванної, краще якщо такий подіум буде зроблений з дерева, так як можна використовувати дошки з насічкою, на них важче послизнутися, а їх зовнішній вигляд додасть стилю.
 • У приміщенні з такою ванною вікно в підлогу буде дуже доречним, при цьому не обов’язково використовувати штори, достатньо тонувати вікно.
 • При створенні інтер’єру обов’язково передбачте можливість доступу до ванної для ремонту комунікацій.

Ще одна хороша ідея, яку за умов квартири важко реалізувати — джакузі.
У своєму будинку можна розмістити по-справжньому велику ванну, і цим варто скористатися. Розмістити джакузі теж бажано на одному рівні з підлогою, тому що при такому дизайні приміщення буде здаватися просторішим, до того ж буде спрощено спуск у ванну.

Для дачного будинку підійде будь-який стиль, але особливо добре виглядатиме дерево пастельних тонів або кольору венге, якщо хочеться чогось сучаснішого. Якщо ви думаєте, що дерево у ванній кімнаті недоречне — це не так, при правильній обробці дерев’яне оздоблення прослужить багато років, і радуватиме вас своїм зовнішнім виглядом.

Дизайн ванної в квартирі

У квартирі площа обмежена, а іноді навіть дуже мала, тому дизайн маленької ванної кімнати передбачає використання душових кабін.

Більшість душових кабін виглядають сучасно, тому вибір конкретного виробу залежатиме в першу чергу від характеристик.

 • Якщо пропоновані в магазині душові кабіни з яких-небудь причин вам не підходять, простір для душу можна зробити самостійно.
 • Таке рішення можна вписати в будь-який стиль, а для його реалізації потрібні тільки скляні двері, адже роль душової буде виконувати частину приміщення.

На фото такого дизайну ванною можна побачити, що добре виглядатиме не тільки прозорі двері, а й двері з малюнком.

Продумуючи інтер’єр приміщення, краще віддати пріоритет графітовим тонам, скло в поєднанні з такими кольорами виглядатиме цікавіше, ніж із класичними пастельними тонами.

Цікавим рішенням може стати раковина спеціально розрахована, щоб під неї встановити пральну машину. Загалом дизайн ванної кімнати з душовою не відрізняється від дизайну приміщення, де стоятиме просто ванна, проте в першому випадку слід враховувати, що зовнішній вигляд душової кабіни повинен відповідати стилю приміщення.

Фото новинок дизайну ванної 2024