Ванна в деревяному будинку: 150 фото новинок дизайну та сучасних ідей оформлення інтерєру

Ванна в дерев’яному будинку (150 фото): правила оформлення, вибору матеріалу та кольору обробки з порадами з прикраси

Одна з кімнат будинку, в якій людина проводить значний час свого життя, доглядаючи за собою і впорядковуючись, – це ванна кімната. З цього випливає, що це місце має бути максимально затишним і комфортним.

Сучасній людині, володіючи інтернетом, не складе особливих труднощів облаштувати ванну в дерев’яному будинку своїми руками. Однак, щоб усе вийшло максимально якісно і красиво, а потім не довелося кілька разів переробляти, потрібно скласти докладний план дій.

Наприклад, від правильного укладання комунікацій залежить, чи буде волога поширюватися по приміщенню чи ні, що може спричинити усілякі деформації.

Щодо дизайну інтер’єру та зручностей, вони відіграють важливу роль у зоровому сприйнятті людини, визначають ступінь комфорту, що відчувається мешканцями під час перебування в кімнаті. Вдало підібране поєднання кольорів та матеріалів, розстановка обладнання – все це сприяє реалізації сміливих ідей.

Облаштування ванної кімнати в дерев’яному будинку

Перш ніж починати ремонт у кімнаті, варто визначитися для себе з цілою низкою питань, від яких залежить подальша стратегія ремонту:

 • По-перше, потрібно зрозуміти для себе, чи збираєтеся ви облицьовувати стіни в дерев’яному будинку або залиште їх такими, якими вони є.
 • По-друге, якщо в такому будинку більше одного поверху, продумайте, на якому поверсі краще буде облаштувати санвузол, адже це безпосередньо пов’язано з влаштуванням підлоги. Інженери рекомендують розташовувати ванну та туалет на першому поверсі, тоді весь тягар від сантехніки припаде на фундамент. У будь-якому випадку це практично і не потребує додаткових витрат при зміцненні перекриттів.
 • По-третє, ванна чи душ? Багато хто віддає перевагу традиційній ванні, адже в ній можна полежати і поніжитися після довгого трудового дня, коли використання душової кабіни дозволяє знизити рівень вологості.
 • По-четверте, обов’язково варто врахувати, що кімнату доведеться обробити спеціальним засобом від цвілі, яка виникає через підвищену вологість. Питання полягає в тому, що слід обробляти.

П’ятий та останній пункт плану – в якому стилі має бути виконана кімната, чим прикрашати, які меблі купити і так далі.

Гідроізоляція ванної кімнати в дерев’яному будинку

Визначившись з усіма вищезгаданими пунктами, слід перейти до гідроізоляції у ванній кімнаті у дерев’яному будинку.Отже, що це таке та чим вона корисна?

Під гідроізоляцією мають на увазі певну процедуру, яку проводять перед монтуванням підлоги або поклейкою стін. Її мета – захистити дерев’яні матеріали від згубного впливу вологи, адже при тривалих контактах дерева і води, перше має властивість набухати, деформуватися і цвілі.

Існує три види гідроізоляційних матеріалів:

 • Фарбовий: мастики, емульсії тощо;
 • Наклеюваний: рулонні матеріали;
 • Просочення: спеціальні розчини, до складу яких включені – цемент, подрібнене скло та дрібний пісок.


З чого зробити підлогу у ванній

Після того, як ви провели якісну гідроізоляцію, варто приділити увагу, з якого матеріалу буде зроблена підлога у ванній в дерев’яному будинку. Як правило, для ванних кімнат використовують керамічну плитку, ламінат, лінолеум і, рідше, дерев’яні дошки.

Від вибраного матеріалу залежить, яке стягування потрібно буде зробити.

Наприклад, під кахель вибирають цементну стяжку, під дерево чи лінолеум беруть вологостійкі стяжки. Тепер давайте розглянемо переваги та недоліки кожного матеріалу.

 • Однією з найчастіших, затребуваних та практичних видів обробки у ванній є керамічна плитка.
 • Її можна зустріти майже в будь-якій квартирі, однак якщо йдеться про дерев’яні будинки, де всі опори зроблені з деревини, плитку краще не брати.
 • Як уже говорилося раніше, під неї доведеться брати цементну стяжку, що в поєднанні з важкою сантехнікою створить додаткове навантаження на перекриття.
 • Хоча, варто визнати, це не скасовує хорошої поєднання плитки з деревом.

Ще одним значним мінусом плитки є те, що вона завжди холодна. Що вкрай небажано для розпаленого організму після прийняття банних процедур.

Інший варіант – зробити дерев’яну підлогу. Знавці кажуть, що це найкращий варіант із усіх можливих. Такі підлоги виглядають не тільки оригінально, завдяки унікальності їх текстур, кольору та візерунків, але й вони дуже добре зберігають та утримують тепло.

Але, перш ніж кинутися купувати масиви з натурального дерева, варто потурбуватися про те, які породи підходять для тривалої експлуатації у вологих приміщеннях, а які ні. Рекомендують зупинити свій вибір на ясені, модрині, тику, в’язі або дубі.

Ще один організаційний момент, який варто враховувати, вибираючи дерев’яні підлоги – іноді їх доведеться покривати захисним шаром. Крім цього, вони вимагатимуть ретельного догляду за собою, щоб уникнути скорочення їх терміну експлуатації.

Однією з найбільш бюджетних варіантів обробки ванної в дерев’яному будинку вважається використання лінолеуму. По-перше, таке покриття може зімітувати будь-який малюнок або візерунок. По-друге, він не такий холодний, як плитка, і не так страждає від підвищеної вологості, як дерево.


Стіни та стеля для ванної

Отделать стіни в такому будинку можна гіпсокартоном, який виглядає пристойно, і коштує недорого.

 • Окрім нього, можна також використовувати дерево, яке разом з такою самою підлогою створить єдиний дизайн.
 • Деякі обробляють стіни плиткою, до переваг якої належить довгий термін служби, доступність та легкий догляд.
 • Щодо стелі, до неї кріпиться освітлення, яке включає кілька світильників.

Для великих ванних кімнат достатньо буде повісити величезну люстру, коли для маленьких вистачить одного-двох невеликих світильників.


Дизайнерські рішення 2022

Дизайн ванної кімнати в дерев’яному будинку може бути виконаний у кількох стилях. Нижче надано цілий список таких напрямків, які вигідно підкреслять усі переваги дерева.

 • Прованс. Ванна кімната в стилі прованс дарує відчуття затишку та тепла. Для неї характерне використання світлих порід дерева, які максимально розкриють потенціал такої ванної кімнати.
 • Кантрі. Для кантрі підходять кімнати з відкритими стінами, щоб було видно самі колоди. В іншому випадку такий стиль краще не використовувати.
 • Модерн. На фото ванної кімнати в дерев’яному будинку показано, як природна палітра дерев’яних стін відмінно поєднується з лаконічністю, яку вимагає цей стиль. Крім того, модерн надає атмосфері кімнати тепла та затишку.
 • Рустик. Дизайнери кажуть, що саме рустик наголошує на красі дерев’яних текстур. Він є вдалою комбінацією міського та сільських стилів.

Фото дизайну ванної кімнати в дерев’яному будинку