Дитяча ванна кімната: 150 фото ідеальних ванн для дітей

Дитяча ванна — особливості оформлення, дизайну та підбору аксесуарів, фото

Дитяча ванна кімната зовсім не означає наявність окремого приміщення. Подібне архітектурне рішення досить складно втілити у життя, враховуючи величезну фінансову вартість та складність виконання.

Насправді, дитяча ванна кімната передбачає організацію приміщення для користування дитиною молодшого віку. Ця потреба пов’язана з вимогами безпеки для дитини.

Перед молодими батьками виникає безліч питань (де купити дитячу ванну, як правильно обладнати приміщення).

Вимоги до дитячої ванної кімнати

Облаштування ванної кімнати для дитячого користування має низку важливих вимог.

Насамперед ці вимоги пов’язані з безпекою дитини:

 • Зручність використання (висота меблів та аксесуарів на належному рівні).
 • Особливі полиці та шафи для індивідуального користування.
 • Особлива ванна відповідних розмірів та обсягу для купання малюків грудного віку.
 • Наявність особливих миючих засобів, які не дратуватимуть дитячу шкіру.
 • Обов’язково наявність протиковзких дитячих килимків для ванни, опорних ручок.
 • Всі електроприлади, розетки, світильники обов’язково мають бути заземлені, ізольовані від дітей.
 • Освітлення для дитячої ванни має бути досить яскравим, а лампи, що використовуються, – тільки з «теплого» діапазону. На фото дитячої ванни можна побачити, які оригінальні світильники встановлюються у приміщенні (фігури тварин, плафони з різьбленим малюнком).
 • Враховуючи, наскільки бурхливо діти люблять приймати ванну, краще заздалегідь підібрати тканинну або пластикову шторку (захист підлоги від бризок вологи).

Вимоги до експлуатації дитячої ванни продовжують діяти у процесі повсякденного побуту. Приміщення слід частіше оглядати на предмет цвілі, адже діти більш схильні до розвитку грибкових захворювань інфекційної природи.

Висота та розмір меблів

Висота та розміри меблів, звичайно, міняти не варто. Однак існує ряд особливостей облаштування ванної кімнати:

 • Розташування різноманітних аксесуарів (крани, душові установки, полиці для зберігання предметів) можна зробити на нижчому рівні.
 • Дзеркало над туалетним столиком слід розташувати або нижче, або повісити два дзеркала поруч. Дитина повинна з ранніх років привчатися до гігієни та чистоти. А комфортні умови при виконанні ранкового та вечірнього туалету є важливим критерієм навчання дитини.
 • Для зручності користування туалетним столиком слід використовувати спеціальний дитячий стільчик для ванної кімнати. Це може бути як повноцінний стілець, так і оригінальна підставка.
 • У самій ванні необхідно встановлювати різні пристрої для фіксації дітей під час купання. Наприклад, для найменших краще вибрати спеціальну дитячу ванну у ванну з піднесенням по центру і заглибленням по периферії. Подібна конструкція дитячої ванни дозволяє більш ефективно проводити гігієнічні купання.
 • Дітям старшого віку слід встановити підставку для дитячої ванни або горизонтальну планку, бічні борти для утримання дитини в процесі купання.
 • У поєднаних приміщеннях обов’язково потрібно придбати стульчак на унітаз, який відповідає віку дитини. Привчати малюка до самостійного відвідування туалету необхідно лише за умови створення досить комфортних умов.
 • Привчати малюка до порядку та організованості слід також змалку. Для зручності використання предметів гігієни краще встановити на столі органайзер, де знайдеться місце для зубної щітки, пасти.

Біля ванни або душової кабінки необхідно укладати гумові килимки. Як правило, знайти подібні аксесуари можна в будь-якому магазині меблів та сантехніки.

Виготовляються такі килимки із силіконового шару, можуть бути забезпечені масажним шаром. Обов’язковою вимогою до подібних предметів інтер’єру є наявність протиковзкого шару.

Цікаві килимки з масажним ефектом можна зробити своїми руками, використовуючи клею та річкову гальку. Такі килимки сприятливо впливатимуть на кровопостачання стоп дитини, поліпшення стану опорно-рухового апарату, а також перешкоджатимуть випадковому падінню.

Дизайн дитячої ванни

Особливу увагу слід приділити організації дизайну дитячої ванни. На практиці має важливе значення колір стін, підлоги, стелі.

Існує певні правила оформлення дитячої ванної кімнати:

 • Не варто використовувати для декору надто яскраві кольори. Яскраві кольори, безперечно, сприяють розвитку пам’яті, логіки, мислення дитини. Проте, доведено, що надто «отруйні» відтінки дратують дитину, впливаючи на її поведінку та психологічний настрій.
 • На одній із стін можна зробити гарний розпис за допомогою акрилових фарб. Ці декоруючі покриття абсолютно безпечні, не викликають алергічних реакцій. А яскраві образи та казкові персонажі викличуть масу позитивних емоцій у юного відвідувача ванної кімнати.
 • За достатньої наявності бюджету можна оформити 3D наливну підлогу (можна зробити лише часткову заливку) у вигляді морського сюжету або зоряного неба. У роботі з епоксидною смолою часто використовуються різні підручні засоби (черепашки, галька, друкарські банери).

Дизайн конкретного приміщення може змінюватися залежно від віку та статі дитини.Для дівчаток краще вибирати тепліші відтінки: рожевий, фіолетовий тон. Але декор залежить також від особистих побажань дітей.

Предмети особистої гігієни

Крім особливостей меблів та аксесуарів слід приділити увагу вибору предметів особистої гігієни:

 1. Якщо в приміщенні не передбачена тепла підлога, слід задуматися про придбання теплих килимків. Ці моделі не забезпечені протиковзкою поверхнею, але здатні зігрівати ніжки малюка. Сучасні виробники меблів та аксесуарів пропонують своїм клієнтам широкий вибір килимків з довгим і коротким ворсом, з різними малюнками (наприклад, у вигляді гри, сюжетів на теми, що розвивають).
 2. Батькам слід звернути увагу на якість рушників, банного халата. Вони повинні бути виготовлені з м’якої тканини, що добре вбирає воду, що не викликає алергічних реакцій у малюка. Всі речі краще розвішувати на гачки та вішалки, які покликані привчати наймолодших членів сім’ї до порядку.
 3. Вибираючи мочалки або махрові рукавички, слід звернути увагу на їхню якість та ступінь жорсткості, враховуючи ранимість дитячої шкіри.

Для комфорту після купання слід придбати та встановити у ванній обігрів для речей, рушників, білизни.

Фото дизайну дитячої ванної кімнати