Фасадна плитка: всі види облицювальної плитки для обробки фасаду та зовнішніх кутів будинку + як правильно підібрати та красиво викласти

Які види застосовують при будівництві? Гнучка, бетонна, бітумна, під дерево та мармур, теракотова

Фасадна плитка це дуже популярний елемент декору. Його використовують багато будівельників та ремонтників. Не дивно, адже фасадна плитка дуже універсальна, можна здійснювати покрівлю стін, підлог, викладати доріжки.

Якщо ви не знайомі з тим, як працювати з цим матеріалом, то буде дуже корисно ознайомитися, це може дуже допомогти в майбутніх ремонтних роботах і декоруванні вашої ділянки.Вимоги до фасадної плитки

Робота на фасадах має кілька складнощів. Але їх можна дуже просто уникнути, якщо контролювати деякі моменти та вибирати плитку, виходячи з таких вимог:

 • Хімічна та механічна стійкість. Як тільки з’явилася фасадна плитка, вона вироблялася вкрай тендітною та нестійкою хімічно.
 • Але з розвитком технологій у будівельну промисловість прийшли нові техніки виробництва і тепер плитки виробляють досить міцними.
 • До того ж вони дуже стійкі хімічно. Під час проведення косметичного ремонту, ви можете обробляти та очищати поверхню матеріалу абсолютно будь-якими сумішами.
 • Можете бути впевнені, що не отримаєте жодних шкідливих хімічних реакцій, що впливають на загальний стан та довговічність фасадної плитки.

Але, щоб досягти такого ефекту, потрібно придбати якісний товар, навіть якщо доведеться викласти чимало коштів. Отримувана якість варта того.Влагостійкість. Фасади можуть знаходитись у вразливих для великої кількості вологи місцях. Це негативно позначиться на стані плитки, якщо вона зроблена з вразливих для вологи матеріалів.

Навіть якщо ви думаєте, що місце роботи повністю ізольоване від вологи, все одно краще купуватиме плитку з вологостійких матеріалів.Вони не набагато більше варті, ніж її менш технологічні аналоги, але виключає купу проблем із подальшою експлуатацією.

Простий догляд. Всі люди зайняті і в міській метушні часу на прибирання ділянки не завжди вистачає.

 • Щоб заощадити сили та інші ресурси та проводити прибирання якомога рідше, швидше та приємніше, варто вибрати підходящу для цього фасадну плитку.
 • Найчастіше, на цей параметр безпосередньо впливає марність суміші матеріалів у твердому стані.
 • Якщо деякі вимагають капітального чищення, то плитку з більш зручних у цьому плані матеріалів можна просто протерти ганчірочкою, попередньо змоченою у спеціальній рідині, що очищає.

Легкий монтаж та укладання. Нікому не хочеться наймати команду професійних будівельників, віддаючи купу грошей за це.

 • Спеціально для цього краще купувати плитку, яка досить легко укладається, без зайвих інструментів та особливого професіоналізму.
 • Якщо ж ваш бюджет дозволяє, то краще, зрозуміло, найнятиме фахівців. Вони зроблять все швидко, якісно і ваша плитка прослужить довго.

Види фасадної плитки

Коли ви приблизно визначили для себе критерії, за якими купуватимете плитку, можна переходити до більш конкретних речей. Існує кілька основних видів фасадної плитки.

Здебільшого, класифікація будується навколо матеріалу або суміші матеріалів, з яких виготовляється плитка.В основному поділяють такі різновиди фасадних плиток:

 1. Керамічна плитка
 2. Керамогранітна плитка
 3. Бетонна плитка
 4. Агломератна плитка

Кожен вид має свої особливості, плюси та мінуси, тому найдоцільніше буде розглянути їх окремо, більш точково.

Керамічна плитка для фасаду

І так, почати варто з найпоширенішого різновиду фасадних плиток. Як ви вже зрозуміли, йдеться про плитки з кераміки.Інакше такий матеріал називають кахлем, це дійсно одне й те саме, всупереч поширеній думці серед рядових будівельників.

До особливостей керамічної фасадної плитки можна віднести його декоративну складову.

 • Справді, якщо ви творча людина і хочете зробити обробку не просто якісною, але ще й привабливою, то керамічна плитка — це ваш вибір.
 • Велике різноманіття різних форм, кольорів, розмірів, оформлень.
 • Все це зможе вгамувати «творчий голод» навіть у найвинахідливіших будівельників.

Крім зовнішніх переваг, плитка з кераміки досить вологостійка і стійка до змін погоди.

Але що стосується механічного впливу, то тут можуть виникати проблеми. Як усім відомо, кераміка досить крихка, тому якщо вибір упав саме на цей різновид плитки, то максимально акуратно ставтеся до неї, нічого на неї не кидайте.

Керамогранітна плитка для фасаду

По суті є просто модифікованою версією керамічної фасадної плитки. Недарма було приділено так багато уваги крихкості чистої кераміки. Цей тип плитки частково закриває проблему.

Додавання в загальну суміш матеріалів граніт значно зміцнює та підвищує механічну стійкість плитки.Варто керамограніт дорожчий за чисту кераміку, але це цілком закономірно і додаткові витрати варті того.

Бетонна плитка для фасаду

Самий строгий, класичний та стандартний варіант. Підійде для невибагливих до декору будівельників, яким просто потрібно здійснити якісне укладання плитки.

Незвичайним зовнішнім виглядом, звичайно, така плитка похвалитися не може, але якість та довговічність тримається на дуже високому рівні.

Агломератна фасадна плитка

Це, мабуть, найнезвичайніший і екзотичний різновид фасадної плитки. Але незважаючи на це, вона теж вартує уваги. Сам агломерат є штучним каменем, який накладається в різних співвідношеннях і положеннях і виходить досить цікава картина.

Сполучним матеріалом між камінням є найчастіше бетон. В цілому, цікавий варіант для любителів експериментів у будівництві та декору.

Окрім вищезгаданого, можна використовувати кілька видів плиток, комбінуючи їх у різних поєднаннях. Наприклад, якщо половину фасаду покрити розписною керамікою, а іншу агломератом, це буде дуже цікаво і привабливо виглядати. Головне, не боятися експериментів і працювати на втіху.

Фото найкращих варіантів фасадної плитки (новинки 2022 року)