Занавіска для ванної: 135 фото новинок дизайну + правила вибору та встановлення

Завіса для ванної, як вибрати і на що звернути увагу? 135 фото ідей сучасного дизайну та оформлення шторок

Штора є практичним аксесуаром для ванної кімнати. Цей предмет також є декоруючим елементом.

Асортимент душових фіранок великий і відрізняється по тканині, конструкції та кольору. Після встановлення можна забути про попадання води на покриття для підлоги.

Правила вибору шторок для ванної

При покупці виробу важливо звертати увагу на його зовнішній вигляд та низку додаткових характеристик. Це потрібно для того, щоб штора не тільки була красива, але й відрізнялася тривалим терміном експлуатації.

Слід звернути увагу на такі фактори:

 • Тканина;
 • Спосіб кріплення;
 • Довжина та ширина.

У магазинах є штори з наступних матеріалів:

 • Текстильні;
 • Вінілові вироби.
Текстильні

Тканинні фіранки для ванної виготовляють із поліестеру. Такі вироби характеризуються еластичністю, м’якістю та гарною зносостійкістю. Вони прості у догляді, досить періодично їх прати.Вироби не викликають алергії. Завдяки перерахованим перевагам фіранки популярні серед більшості покупців.

Істотним недоліком матеріалу є відсутність водовідштовхувальних властивостей. Тому виробники покривають його спеціальним водовідштовхувальним просоченням з обох боків. Але при частому пранні напилення змивається.

 • Для більш комфортного прийняття водних процедур з душовими шторками, до нижньої частини пришивають важку мотузку або облямівку, що сприяє рівному схилу завіси.
 • Окрім цього, може відрізнятися щільність тканинних штор. Буває щільність 80 г/м2 та 180 г/м2. Занавісок з такою щільністю обтяжувачі не потрібні.
 • Стирають вироби за температури 40 градусів. Щоб уникнути стирання водовідштовхувальної просочення, можна просто протирати тканину ганчірочкою з мильним розчином.
 • Тканинні фіранки не рекомендується віддавати в хімчистку, щоб уникнути деформації тканини.

Основною перевагою штор із тканини є різноманітність дизайну. Тому кожен може підібрати потрібний варіант фіранки для ванної. Додавання до складу натуральних ниток дозволяє отримати незвичайний ефект.

Приклад: При використанні блискучих гладких ниток можна отримати ефект глянсового блиску, а при додаванні лляних ниток матеріал стає приємним на дотик.

Зустрічаються моделі із доповненнями з органзи, шовку.Також на прилавках супермаркетів можна знайти душові штори з тисненням. Завдяки найширшому вибору, шторки з текстилю для ванної кімнати затребувані у покупців! Проблеми, де купити фіранку для ванни, не існує. Вони продаються у будь-якому будівельному супермаркеті.

Вінілові штори

Такі фіранки для прийняття душу мають вінілову водонепроникну основу. Вініл – міцний полімерний матеріал. Гладка поверхня виробів перешкоджає утворенню цвілі.

Щоб шторка зберігала свій первісний вигляд, рекомендується періодично протирати її мильним розчином.

Існує два види вінілових шторок:

 1. Етиленвінілацетатні
 2. Полівінілхлоридні.

Етиленвінілацетатні – EVA

Гігієнічний матеріал, схожий на характеристики з поліетиленом, але значно перевершує його за еластичністю. Виріб гіпоалергенний і не становить небезпеки здоров’ю людини, тому що виготовлений з екологічно чистої сировини. Щільний за структурою. Має матову чи блискучу структуру.

Полівінілхлоридні – ПВХ

Вироби характеризуються глянцевим блиском, напівпрозорістю та еластичністю. Граничний рівень термостійкості – 65 градусів. Такі якості притаманні лише виробам з вінілу.

 • З ПВХ виробляють штори з ефектом 3D.
 • Зображення наноситься на поверхню полотна за допомогою лазерного тиснення.

Форми шторок

Найпоширеніший вид шторки для ванної кімнати — прямолінійна.

Вони зроблені у вигляді прямокутника. Це один з доступних по легкості установки та прийнятній ціні вид виробів. Але не завжди він може розмежувати мокру зону.

 • Зупинившись на цьому варіанті, важливо звертати увагу на те, щоб ширина фіранки була на 20 см довша за розміри ванни.
 • Висота виробу може досягати середини ванни або самої підлоги.
 • Кутовими називають конструкції, які мають один або два кути, так як фіранки закривають ванну, розміщену в кутку кімнати.
 • Шторки відрізняються великою довжиною, тому потребують надійного кріплення.

Кутова фіранка для ванної кімнати стане оптимальним варіантом для кутової форми ванни. Кутові конструкції монтуються розстібними, якщо чаша ванної зроблена у вигляді чверті кола.

Монтаж кутового карниза

Спочатку до стіни кріплять кронштейни із тримачами фіранки для ванної. Далі в них вставляють заздалегідь підготовлену планку необхідної форми.

У інших кутових карнизів кути зовсім відсутні, але металева трубка плавно вигнута. Як правило, такі варіанти оптимально підходять для асиметричних моделей ванн.

Варіанти кріплення фіранок

Для кріплення душових фіранок у ванній кімнаті продаються спеціальні карнизи. Недорогі моделі виробляються із твердого пластику та бувають розсувними. Конструкція хороша тим, що дозволяє підвести довжину карниза на потрібну відстань між стінами.

Для цього достатньо вибрати бажану висоту, щільно притиснути один кінець до стінки, а інший висунути до стикування з протилежною стінкою. Злегка прокрутивши край, що рухається, слід закріпити його в потрібному положенні.

 • Виробники на деяких моделях встановлюють по краях карнизів гумові вставки, що сприяє надійній сутичці з поверхнею стіни.
 • Іноді виробники випускають карнизи із тонкого металу. Найякіснішими вважаються моделі з нержавіючої сталі, що є порожніми трубками.

Вони бувають круглої, прямокутної, напівкруглої форми. Карнизи металеві фіксуються до стіни або стелі за допомогою гвинтів та дюбелів, що часто входять до комплекту купленої штори для ванної кімнати.

Існує кілька способів, як повісити фіранку у ванній кімнаті.

Серед них:

 • Прищіпки типу «крокодил»;
 • Кільця та гачки;
 • Люверси;
 • Магнітні затискачі.

Прищіпки типу «крокодил» бувають металеві та пластмасові, залежно від матеріалу карнизу. При використанні затискачів відпадає необхідність вирізати отвори в фіранці.


Затискачі чудово фіксують щільні шторки, що мають додатковий шар тканини зверху.

До недоліків прищіпок типу «крокодил» відноситься погана взаємодія з тонкою душовою завісою з поліетилену. На ній такі затискачі залишають негарні проколи.

Спосіб кріплення у формі кілець та гачків, надітих на карниз, припускають наявність прорізів у верхній частині ширми.

 • Люверси — естетичний та ефектний варіант для кріплення душових шторок.
 • Найчастіше їх використовують на тканинних фіранках, на вінілових — набагато рідше.
 • У полотні вирізають круглі отвори діаметром трохи більше перетину карниза.

Це потрібно для вільного та легкого ковзання фіранки по карнизу. Потім краї отворів встановлюють деталі люверсів і притискають їх до клацання. Люверси створюють на тканині плавні, гарні складки. Ціна виробів є досить високою. На фото фіранок для ванної видно, наскільки ефектно вони виглядають в інтер’єрі.

Магнітні тримачі є своєрідною петлю, на кінцях якої зафіксовані декоративні магніти. Щоб закріпити фіранку на карниз, треба рівномірно розташувати у ній магнітики, та був просунути штангу в отримані петлі. Тримачі щільно стуляються один з одним.

Підбирати серед великої різноманітності фіранки для душу зараз зовсім нескладне завдання, найголовніше — визначитися з бюджетом.

Фото фіранок для ванної кімнати