Вбудована ванна кімната: 150 фото готових рішень. Особливості застосування, дизайну та правильної установки

Вбудована ванна — переваги, види, установка, дизайн інтер’єру, 150 фото

Головне, що вона зорово ідеально вписується у відведене місце, зовсім нічого зайвого. Практичність і зручність такого варіанту є незаперечним.

Єдиним “але” є можливість змонтувати її у квартирі звичайного типу. У добірках фото із вбудованою ванною запропоновано багато різних рішень. Для їх виконання потрібно оцінити деякі особливості, які відрізняються від стандартної ванни:

Форма дна та розмірність габаритів

 • З вигляду ванні кімнати, що вбудовуються, нагадують невелику калюжу, яка спокійно розташовується на рівні підлоги. Це гармоніює із загальним простором;
 • Її боки оснащені трампами. Вони призначені для відведення надлишків води. Конструкції монтуються в підлогу, а потім роблять декор із плитки;
 • Передбачено спеціальний сифон, який забезпечує злив.

Вані вбудовані. Види

Асортимент подібних ванн невеликий. Відмінність може бути у розмірах та формах:

 • Еліпсоподібні;
 • Кругі;
 • У вигляді прямокутника;
 • Обладнані в кутку приміщення.

Форма кола найбільш популярна в сучасних умовах. Інтер’єр у цьому випадку виглядає багатшим і красивішим, не кажучи вже про комфорт прийняття водних процедур.


Виробляються вони з різних матеріалів. Конструкції можуть бути:

 • Сталевими;
 • Акрилові;
 • Чугунні.

Власникам великих просторів сподобається ідея стати власником такої моделі.

Де купити вбудовану ванну? Продаж таких виробів здійснюється через спеціалізовані інтернет-магазини. У каталозі завжди можна отримати свіжу інформацію, а доставка найчастіше здійснюється безкоштовно.

Умови монтажу

Встановлення такої конструкції можливе виключно у приватних володіннях. Займаючись проектуванням будинку, слід заздалегідь обговорити розташування подібної конструкції. Каркасна частина виконується із заліза та бетону. Дорожнеча такої розкоші в будинку вимагає детального опрацювання всіх нюансів.

За наявності фінансів можна розпочинати проектування каналізаційної системи, яка нагадує невелику насосну станцію, де є також система для фільтрації та очищення води. Об’єми середньої ванни становлять до чотирьохсот літрів. Ось чому очищення обходитиметься набагато дешевше.

Встановлення ванної кімнати вимагає присутності кваліфікованих фахівців. Самостійна робота задоволена складна у виконанні, проте, якщо є бажання, це здійснити цілком під силу. Тільки попередньо необхідно уважно ознайомитися з докладною інструкцією з монтажу та поетапно дотримуватися її рекомендацій.

Ванний змішувач вбудованого типу

У вбудованих змішувачів для ванної кімнати є чимало переваг перед стандартними варіантами, призначення яких зводиться змішувати водні потоки за допомогою внутрішнього пристрою. Так можна регулювати і температуру, і тиск.

Звичайний змішувач виглядає як видатний вперед носик, з’єднаний з вентилями, досить великий за розміром. На відміну від нього моделі, що вбудовуються, називаються так, тому що кріпильні елементи і місце змішування води не видно, монтуються прямо в стіну і мають мініатюрні розміри.

За суміш води несе відповідальність внутрішня частина (до п’ятнадцяти сантиметрів у діаметрі), а зовні можна побачити лише фасад у вигляді декоративних елементів та функціональних важелів для керування.

Прилад так і називається змішувач із прихованим монтажем. Міксерний пристрій має бути у стіні на вісім сантиметрів. Загальна товщина відступу від стіни складає близько десяти сантиметрів, куди добре поміститься блок вбудованого змішувача.

Такий прилад може:

 • Підтримувати саме ту температуру, яка необхідна всім споживачам (ручного душу, виливу для ванної, форсунки гідромасажу, «тропічний» душ);
 • Забезпечує комфортне проведення водних процедур «без забоїв та синців». Це стосується моментів, коли потрібно викупати двох дітей.Цілком виключається можливість ударитися об виступи змішувача або заплутатися в шлангу;
 • Поєднати зручність та комфорт попадання струменя у зазначене місце;
 • Візуально зробити простір «полегшеним»;
 • Заощадити та раціонально організувати простір;
 • Зменшити час на прибирання.

Світильники вбудовані

Говорячи про освітлення у ванній кімнаті не можна залишити без уваги точкове освітлення.

У популярних вбудованих світильників для ванної є певні переваги:

 • Їх монтаж у натяжну або гіпсокартонну стелю, дозволяє уникати безпосередньої взаємодії з вологою;
 • Мають компактні розміри, заощаджуючи простір. Їх може бути один або кілька;
 • Забезпечують рівномірність та необхідну яскравість освітлення завдяки розміщенню в різних місцях.

Шафи з вбудованою конструкцією

Багато проблем зникнуть, якщо використовувати не звичайну, а вбудовану шафу у ванній кімнаті:

 • Вміститься відразу більше речей завдяки збільшенню місткості;
 • Вільного простору помітно додасться;
 • Зникне хаотична захаращеність бульбашок, флаконів та інших дрібниць, яка завжди дещо дратує своєю неупорядкованістю;
 • Проект завжди буде ґрунтуватися виключно на особистих уподобаннях, що неминуче позначиться на яскравих індивідуальних якостях ванної кімнати.

В мінусовий бік відноситься неможливість перемістити таку конструкцію.

Це буде пов’язано з додатковими грошовими витратами. Значно легко розібрати незручний варіант, а потім встановити в інше місце.

Тоді, зайнявши свій рідний притулок, він зможе довго і віддано служити, радуючи своїх господарів усіма своїми перевагами зовні, та забезпечуючи організацію та порядок у своїх внутрішніх секціях.

За красивими та стильними стулками можна буде сховати безліч корисних предметів, починаючи від великих та маленьких рушників та решти текстилю, та закінчуючи особистими косметичними засобами. За бажанням туди можна поставити невелику за габаритами пральну техніку.

Фото вбудованою ванною