Шторка для ванної кімнати – як вибрати і які існують? 140 фото новинок дизайну

Шторка для ванної: огляд кращих штор 2022 року з цікавим дизайном

Шторки у ванну кімнату – це необхідний атрибут цього приміщення, від вибору якого залежить комфорт прийняття водних процедур.

Багато із захопленням милуються прекрасними шовковими виробами зі здриганням згадують поліетиленові прозорі моделі, які прилипають до тіла і не дають можливості нормально помитися.

Благо сьогодні виробники пропонують різні варіанти від синтетичних до натуральних тканин, а також скляні та пластикові екрани. Залишається тільки зважити всі плюси та мінуси кожного виду шторки та вибрати відповідну модель.

Для чого потрібна шторка у ванній кімнаті

Шторка у ванній кімнаті виконує відразу кілька функцій, і їх набагато більше, ніж просто захист основного приміщення від бризок води.

Основні функції шторки:

 • Зонування приміщення. На фото шторки для ванної кімнати з різним дизайном яскраво видно, як поява цього предмета може розділити приміщення на кілька зон.
 • Відділення зони туалету від зони СПА та водних процедур у спільному санвузлі. Туалет та ванна все-таки мають різне функціональне навантаження та різну енергетику. Тому їх потрібно розділяти.
 • Створення відчуття простору. Коли кімната ділиться на кілька частин, створюється відчуття загального великого приміщення.Звичайно, поділ повинен бути грамотним і з кольором правил композиції, а не хаотичним.
 • Створення інтимності в момент ванни або душу. Загороджуючись шторкою, людина ніби поміщається в окрему капсулу, що дуже важливо навіть якщо в приміщенні нікого немає.
 • Декоративна функція. При вдалому підборі шторка прикрашає кімнату і створює цікаві ефекти. Наприклад, на фото шторки для ванної кімнати з трояндами дуже красиво відображаються краплі води, схожі на росу.
 • І, звичайно, шторка захищає від бризок. Причому знаючи про такий захист, людина в душі підсвідомо поводиться більш вільно та розкуто з водою.


Завдяки цьому шторка робить водні процедури та процедури для краси приємнішими, а також вона сприяє більшому розслабленню в цей момент.

Матеріали шторки

Сучасні шторки виготовляються із різноманітних матеріалів від целофану до скла та полікарбонату. При цьому всі діляться на два основні види: м’які та жорсткі.

Матеріали для шторки та їх особливості:

 • Поліетилен або целофан. Найдешевший і найпростіший матеріал. Спочатку шторки робили саме із нього. Однак це найбільш непрактичний матеріал, також такі варіанти виглядають не зовсім естетично, тому інтер’єр вони швидше зіпсують, ніж прикрасять.Такі шторки швидко брудняться, на них залишаються сліди навіть від води і ще вони швидко рвуться.
 • Тканинні шторки. Вони виконуються з різних волокон, починаючи від простого поліестеру і закінчуючи дорогим шовком. Однак це буде не просто шовк, а спеціальна тканина із застосуванням натуральних та синтетичних волокон, яка просякнута особливим водовідштовхуючим складом. Найбільш дорогі вироби повністю складаються з натуральних волокон шовку або льону, які також просочені водовідштовхуючим та протигрибковим складами. Подібні вироби виглядають дуже красиво та респектабельно. Більше того, натуральна тканина створює відчуття теплоти та комфорту. І ванна кімната вже не виглядає холодним і стерильним приміщенням.

Важливо! Звичайну тканину використовувати для шторки не можна, тому що на подібному матеріалі дуже швидко заведеться пліснява, яка згодом пошириться по всій ванній.

 • Вінілові шторки. Вони виготовляються із синтетичного матеріалу полівінілхлориду. Ці шторки виглядають цілком естетично, можуть бути напівпрозорими або непрозорими з витонченими принтами. Проте їхній мінус у тому, що малюнки швидко втрачають свою яскравість. Виготовляються і напівпрозорі варіанти з рельєфом, завдяки чому шторка стає схожою на стіну води. Перевага виробів у тому, що вони абсолютно не вбирають вологу за рахунок чого дуже швидко висихають. Шторки практично не забруднюються, проте їх можна прати в машині при температурі 40 градусів.
 • Пластикові шторки із жорстких конструкцій. Вони можуть бути прозорими або напівпрозорими, з принтами та без. Цей вид шторок використовується як для ванних, так і для захисту душових кабін. Мінусом виробів є їхня низька міцність. Пластик легко тріскається або ламається.
 • Скляна шторка для ванної виглядає у приміщенні більш благородно та стильно. Спеціальна обробка скла дозволяє йому не розбиватися на гострі уламки у разі випадкового удару та робить конструкцію безпечною. Цей матеріал є одним із найдовговічніших. Така конструкція прослужить не один десяток років.

Як вибрати шторку для ванної

Питання, де купити шторку для ванної кімнати, не є складним, тому що сьогодні безліч магазинів пропонують найможливіші варіанти.

Тож при покупці важливо не купувати відразу перший варіант, що сподобався, а подивитися різні пропозиції.

При виборі варто враховувати такі фактори:

 • Загальний розмір ванної кімнати
 • Наскільки близько раковина знаходиться від ванної
 • Як часто планується користуватися шторкою
 • Як часто планується змінювати інтер’єр у ванній
 • Чи проживатимуть у квартирі господарі або вона здаватиметься в найм


Якщо від ванної до інших предметів відстань становить 70-100 см, то краще вибрати м’яку конструкцію. Якщо відстань більша – то більше підійде жорсткий варіант.

Також вибір матеріалу та конструкції залежить від оформлення інтер’єру. Наприклад, помпезну класику або ніжний прованс шторка з дешевого матеріалу відразу зіпсує. А скло чи пластик порушить усю композицію.

Види шторок для ванної

Окрім матеріалів, шторки для ванни відрізняються й іншими видами:

 • Пряма шторка. Це традиційний варіант, коли виріб розсувається вздовж довгої сторони ванни.
 • Кутова шторка для ванної. Цей варіант використовується для душових кабін, у невеликих кімнатах або, навпаки, у просторих приміщеннях з кутовими ванними кімнатами. Кутова шторка може при цьому розсуватись як по всій довжині ванни, так і закривати собою простір біля душу, розділяючи ванну навпіл.
 • Рулонна шторка.Такі моделі зустрічаються досить рідко через складність кріплення. У цьому випадку шторка забирається вгору, скочуючи в рулон. Такий варіант найбільше підходить для маленького приміщення, оскільки у зібраному вигляді виріб не займає.
 • Шторка-гармошка. Її конструкція схожа на міжкімнатні двері. Така модель більше підходить для просторих кімнат, тому що гармошка потребує більшого простору для руху.
 • Шторка під ванною може використовуватись замість звичайного екрана. Встановити його простіше, ніж звичайний екран. Така конструкція дозволяє легко використовувати простір під ванною для зберігання речей.


Способи кріплення шторок у ванній кімнаті

Зміцнюються шторки у ванній декількома способами:

 • На розсувний карниз із кільцями. Найпростіший спосіб. Телескопічний карниз розсувається та закріплюється між стінами в упор. Штори на нього підвішуються за допомогою кілець, які зазвичай входять у комплект. Розсувний варіант використовується для шторки під ванною.
 • На карниз на шурупах. Для важкої шторки карниз можна додатково закріпити за допомогою шурупів. Така конструкція буде міцнішою.
 • Карниз із стельовим кріпленням. Варіант використовується для встановлення напівкруглої або кутової шторки. Карниз може кріпитися тільки до стелі або стіни і стелі одночасно. На стелю також встановлюються рулонні шторки.
 • Кріплення на полозах використовується для жорстких конструкцій. Пластикова або скляна шторка в цьому випадку їзди спеціально встановленими напрямними.


У будь-якому випадку шторка створює затишок та комфорт, а також дозволяє відволіктися від суєти та розслабитися у ванній.

Фото шторки для ванної