Дитяча кімната: 145 ідей дизайну інтерєру для дитини 3-10 років. Фото реальних прикладів оформлення та поєднання кольору, стилю

Дитяча кімната для хлопчика: оригінальні варіанти оформлення для дитини, школяра, підлітка (145 реальних фото ідей дизайну)

Сьогодні є відмінна доказова база, що свідчить про прямий вплив оточення дитини на виховання її характеру, особливостей мислення, дисципліну та відповідальність.

Важливе значення з раннього дитинства має організація особистого простору, зокрема, спальні для проживання. У спальні, як правило, організують ліжко, ігрову зону та місце для навчання. Кожна зона має своє функціональне призначення, переваги, особливості облаштування.

Правила облаштування дитячої спальні для хлопчика

Незалежно від статі дитини, яка проживає в кімнаті, для обробки всіх дитячих приміщень існують певні правила:

 1. Для внутрішньої обробки використовують виключно якісні та безпечні матеріали. Здоров’я дитини формується на ранніх етапах розвитку. Застосування неякісних покриттів (фарби, шпалери, деякі матеріали для підлоги) може призвести до розвитку алергічної реакції, появи симптомів бронхіальної обструкції або астми.
 2. Під час планування спальні важливо враховувати віковий період дитини. Цей параметр включає розміри меблів, висоту стільців та стільниці, розміри екрану проектора, обладнання для кімнати.
 3. Кількість гострих кутів у приміщенні необхідно звести до мінімального значення для профілактики дитячого травматизму.
 4. Всі розетки слід закривати заглушками з ключем, щоб дитина молодшого віку не мала доступу до електрики. Аналогічні правила поширюються на проведення, яке слід ізолювати від дитини.
 5. На підлогу краще укласти м’яке килимове покриття, яке пом’якшить падіння, запобігтиме можливим травмам.
 6. Також слід звернути увагу на дизайн приміщення. Для хлопчика слід використовувати штори однотонні, виконані у блакитних, темно-зелених та м’ятних тонах. При бажанні та наявності належних художніх навичок можна зробити оригінальний розпис вітражними фарбами, наприклад, у вигляді зоряного неба або улюблених персонажів.

Важливе значення на психологічний розвиток дитини має дизайн приміщення.

На практиці приділяється увага кожної дрібниці, включаючи колір шпалер, штор, стінових панелей, малюнки на стінах, фрески на вікнах, забарвлення меблевих фасадів, форма ліжка (наприклад, для хлопчика автомобіль, для дівчинки – ляльковий будиночок).

>

Організація спальної зони в дитячій

Дитяча кімната призначена насамперед для сну та якісного відпочинку. І чим краще буде відпочинок, тим активнішою буде дитина вдень.

Для облаштування спального місця необхідно дотримуватися низки правил:

 1. По можливості, слід встановити одноярусне ліжко, з якого дитина не зможе впасти. Сьогодні магазини меблів та фурнітури пропонують величезний асортимент ліжок для хлопчиків, наприклад гоночні автомобілі.
 2. Важливу увагу слід звернути на кількість висувних ящиків, які становлять зону зберігання. Наявність вбудованих систем і ящиків дозволяє зберігати змінну постільну білизну, подушки, ковдри і тим самим підтримувати порядок у кімнаті.
 3. Всі постільні комплекти повинні бути пошиті з якісних безпечних матеріалів та з мінімальною кількістю грубих швів.
 4. Необхідно дуже ретельно вибирати матрац, віддаючи перевагу ортопедичним моделям. Використання продукції з ефектом пам’яті дозволяє проводити ранню профілактику порушень постави, головного болю та болю в спині. Нормальне кровопостачання комірцевої зони шиї є запорукою відмінного відпочинку та активного повсякденного життя дитини.

Біля ліжка можна встановити невелику тумбу з оригінальним нічником або настільною лампою.

Організація ігрової зони для хлопчика

Рухливі ігри та спортивна діяльність є найважливішими стимуляторами нормального розвитку дитини, особливо хлопчика.

Краще з ранніх років (за відсутності протипоказань) привчати малюка до гімнастики, деяких допустимих видів спорту, активного способу життя.

Для організації ігрової зони можна використовувати такі пристрої:

 1. Для малюків раннього віку використовують манежі, сухі басейни, будиночки та лабіринти. Досить корисний аксесуар для кімнатного ігрового майданчика – це килимок, на якому нанесені правила дорожнього руху, дорожні знаки, різні лабіринти, пізнавальні факти, карти.
 2. Якщо дозволяє вільна площа, у кімнаті можна розмістити шведську стінку. Класична конструкція стінки включає сходи з поручнями, кілька гімнастичних тренажерів (наприклад, для підтягування) та кільця для занять.

В ігровій зоні для хлопчика можуть бути предмети для занять творчістю. Наприклад, батьки часто купують мольберт або дошку для малювання, стіл для ліплення або різьблення по дереву. Набір інструментів та обладнання залежить від особистих уподобань дитини.

Облаштування навчальної зони в дитячій

У кімнаті хлопчика дитсадкового або шкільного віку обов’язково має бути майданчик для підготовки домашнього завдання.

Найоптимальнішим варіантом є придбання комп’ютерного столу, який легко можна перетворити на стільницю для письма.

Дуже часто батьки віддають перевагу кутовим моделям, які займають мало місця, і відмінно встановлюються біля вікна. Що повинна включати навчальна зона для хлопчика:

 1. Зручний стіл та стілець, що відповідають віковій категорії користувача. Крім висоти стільниці, обов’язково оцінюється кут нахилу спинки стільця, глибина сидіння та наявність підлокітників. Оптимальний вибір меблів є найбільш ранньою профілактикою порушень постави та зору.
 2. Якщо на столі буде встановлено монітор комп’ютера, слід визначити оптимальну відстань до екрана.
 3. Обов’язковим елементом навчальної зони є органайзер, в якому дитина зберігатиме ручки, ластики, олівці та інше приладдя.
 4. Майбутнього учня важливо забезпечити достатнім освітленням.Для цього стіл, як правило, мають біля вікна, а батьки додатково встановлюють джерело штучного світла. Для хлопчика шкільного віку необхідна лампа з теплим світлом, яка розміщена на достатній відстані від голови дитини.

Всі навчальні та комп’ютерні столи обов’язково обладнають полицями, висувними ящиками та іноді додатковими панелями, що збільшують розмір стільниці.

Тільки подібне конструкторське рішення дозволяє дитині зберігати книги, зошити та навчальні приладдя у повному порядку.

Фото ідей оформлення дитячої кімнати для хлопчика