Дизайн зали у квартирі: ТОП-200 фото найкращих прикладів оформлення вітальні у квартирі

Дизайн залу в квартирі: вибір планування, матеріалів, обстановки, оздоблення стін, підлоги та стелі, текстилю (200 фото)

Зал або вітальня у квартирі – це місце, яке приймає гостей і де найчастіше бувають усі члени сім’ї. Тому важливо, щоб це приміщення було оформлене красиво та функціонально.

Також вітальня – це традиційна зона слави чи приміщення, де господарі демонструють свої досягнення та успіхи. Тому в оформленні цієї кімнати існує багато нюансів.

Особливості планування

Дизайн залу в квартирі залежить від кількох факторів:

  • Площі приміщення. У невеликій вітальні не варто використовувати багато меблів чи масивних декоративних елементів. Для дизайну найкраще використовувати LED-підсвічування, декор стін та вікна.
  • Кількості кімнат у квартирі. Якщо в квартирі трохи кімнат, то, швидше за все, вітальня нестиме й інші функції: спальні одного з членів сім’ї або кабінету. Це потребує більш строгого зонування кімнати.
  • Кількості дверей у залі. Якщо приміщення прохідне і має кілька входів, то основне значення навантаження буде припадати на центр. Тут має сенс розмістити групу з кріслами, диваном та журнальним столиком.
  • Близькості кухні. Якщо це суміжне з кухнею приміщення, їх можна об’єднати.Зони можуть розділятися візуально: за допомогою арки, стелажів, барної стійки або пари дерев у діжках.

Рада. При розробці дизайну важливо спланувати всі елементи так, щоб їх можна було охопити одразу одним поглядом. Це створить затишок та спокій у приміщенні.
Найяскравіші, що привертають увагу, елементи потрібно розташовувати далі від входу, щоб погляд прямував у глибину кімнати. Світлі елементи краще розташовувати далі від вікна – це зробить приміщення більш просторим.