Чи повинні штори лежати на підлозі: поради експерта з вибору довжини, кольору, дизайну та оформлення штор

Чи повинні штори лежати на підлозі: все про стандартну довжину штор, як зробити замір, коли повинні звисати або лежати на підлозі

Зручна така практика чи ні, залежить не лише від особистого смаку, хоча ця позиція цілком виправдано вважається пріоритетною. Наприклад, оформлення в деяких випадках просто не може допустити такого, як і самі кімнати. У цьому випадку краще переглянути найбільш вдалі підбірки, по можливості проконсультуватися з фахівцем, а також не забувати про власні відчуття та переваги.

Відомо, що розмірність та фактура полотна забезпечує свій мікроклімат в обстановці. Одним хочеться створити максимально комфортну обстановку, в якій затишно почуваєшся. Для інших це форма самовираження та предмет розкішного оздоблення поряд із помпезністю та шиком.

Будь-яка довжина гардин може мати як велика кількість «за», так і чимала кількість «проти». У цьому випадку велику допомогу надає «бачення» кінцевого результату, тоді й розрахунок параметрів здасться не таким складним завданням.

Оформляючи конкретний віконний отвір, поставтеся з усією відповідальністю до цієї справи, оскільки в кінцевому підсумку він здатний кардинально вплинути на первісний вигляд інтер’єру разом із тематичною спрямованістю.
Зміст
 • Варіанти довжини штор
 • Особливості довгих штор
 • Розрахунок довжини штор
 • Штори різної довжини
 • Фото штор із ідеальною довжиною

Варіанти довжини штор

Класично визначено чотири категорії, що визначають як довжину портьєр, так і їх товщину.

Вони відрізняються за видами приміщень та стилями інтер’єрів:

 • Найбільш поширені в побуті штори довгі, що не сягають підлоги приблизно на відстань від одного сантиметра до п’яти. Практичність таких портьєрів очевидна і приваблива, завдяки їх шику і, в той же час, здатності не бруднитися в процесі прибирань. Вони роблять приміщення затишним, однак, лише у випадках, коли висота стелі нижче, ніж два з половиною метри;
 • Класичним виконанням вважається дотик штор та рівня підлоги. Такий варіант оптично збільшує розмір стелі. Їх досить важко шити, але це того варте;
 • Третя група найдовша, і призначена для того, щоб портьєра гарно лежала на підлозі. Варіант найбільш вдалий для оформлення спальної кімнати або вітальні. Так можна відтворити царські палати.Але тут позначаються деякі незручності, як у процесі проведення прибирання, так і в збиранні такими гардинами у складках шерстинок і порошинок. Тому вони рекомендуються тим, хто здатний забезпечити за їх підтримкою належний догляд та достатньо часу;
 • Найпрактичнішим варіантом, особливо для ванн або кухонь, завжди вважається варіант короткий до рівня підвіконня.
Особливості довгих штор

Очевидно, що своєї привабливості та затребуваності вони не втратять ніколи. Виглядають вони чудово, та й функціональні у багатьох відношеннях. Вони поєднується вишуканість, яка доповнюється зоровим збільшенням стель. Правильно підібравши фасон та забарвлення, можна завдяки їм розширити весь простір.

До однієї з переваг багато хто зараховує і здатність приховати в ремонті окремі недоробки. Головне, щоб була рівна підлога, тоді довжина фіранок зіграє потрібну роль у доповненні образа обраної стилістики.

 • Доречні вони при цьому не для будь-якого простору. Це стосується, наприклад, кухні або приміщення офісів, а ось для інших приміщень таке рішення є доречним.
 • Обзавівшись домашнім вихованцем, варто не раз подумати про довжину гардин. Вовна, що обсипається, здатна накопичуватися, і видалити її не так просто, а це погано для дихання.
 • Маленькі діти зовсім ненароком можуть упустити карниз, просто потягнувши за тканину. Тому з такими завісами краще почекати трохи, доки дитина не навчиться розуміти, що до чого.

Варіант, який рекомендують досвідчені фахівці, як універсальний — рівень від підлоги на відстані не більше шести сантиметрів.
Розрахунок довжини штор

Така процедура складається з кількох етапів:

 • Вимірюється відстань від підлоги до нижньої частини карниза, для чого зазвичай використовують рулетку;
 • Довжина підганяється з додаванням від трьох до десяти сантиметрів або їх забирання. Це залежить безпосередньо від того, який застосований тип кріплення. Допомога в цьому випадку професіоналів просто необхідна, щоб отримати точний та правильний результат;
 • Йде збільшення, що становить від двох сантиметрів до чотирьох з урахуванням запасу матеріалу у верхній і нижній частині завіси;
 • Тепер йде підгонка штор по довжині. Отримавши таку саму довжину, як і відстань від підлоги до карниза варто прибрати один сантиметр. Завіса задумана вище – сміливо прибирайте шість сантиметрів. Задумка, зробити штори красиво розташовані на поверхні підлоги – додайте сантиметрів дванадцять.

Заміри завжди проводять не в одній точці, а в кількох через можливі нерівності. Покличте досвідчену швачку, щоб позбутися непотрібного головного болю.


Штори різної довжини

Цікаво застосовувати при оформленні вікон полотнища, довжина яких є різною.

Такий варіант фахівці рекомендують застосовувати у певних випадках:

 • Власноручне пошиття з тканини, на якій присутній малюнок, правильно поєднавши його;
 • Нестандартні форми віконних отворів. Наприклад, арочною або у формі трапеції;
 • Оформлення виходу на терасу або балкон;
 • Розширення просторових відчуттів;
 • Якщо хочеться збільшити динаміку загального оформлення.

Не варто занадто захоплюватися експериментами там, де приміщення не надто велике за розмірами, а також тому, хто вважає за краще надмірно використовувати додаткові елементи при декоруванні.

Таким чином, можна зіпсувати інтер’єр та перевантажити загальну картину. Найкраще в цьому випадку виглядатиме модерн-стиль.

Асиметричні моделі також стосуються продуманого вибору довжини тюлю, яка рекомендується або в підлогу або коротка. На це впливає насамперед загальна картина кімнати та переваги господарів.

Дуже оригінально виглядають варіанти з асиметрією на дверних отворах, балкон та кухнях, причому завжди виграшно. А ось вітальня дещо складніше оформляється, але при дотриманні всіх правил ефект виходить надзвичайно унікальним і гармонійним.

Фото штор із ідеальною довжиною