Квартира 40 кв. м: 200 фото ідей сучасного дизайну однокімнатних квартир у стилі лофт, хайтек та мінімалізм

Квартира 40 кв. м: огляд найцікавіших та затишних ідеї стильного оформлення малогабаритних однокімнатних квартир

Квартири площею 40 кв. м включають лише одну житлову кімнату. При цьому хочеться трохи більше вільного простору, але далеко не всі мають розуміння того, як це здійснити.

Малогабаритні приміщення хоч і є досить складним клієнтом дизайнерів, але не безнадійні. Навіть у 40 кв. м можна буде створити затишну і простору оселю, яка радуватиме око.

Вибір стилю та меблів

З огляду на малу кількість житлових площ, вибирати необхідно з мінімалістичних стилів. Їхня особливість полягає в тому, що вони використовують мінімум меблів та декору, таким чином використовуючи мінімум вільного простору.

Такі стилі як прованс або класика безперечно не підійдуть, тому що для маленьких квартир вони досить громіздкі, а велика кількість декору забирає і так мала кількість простору.

 • Тому оптимальним варіантом буде використовувати класичний мінімалізм та стилі, похідні від нього.
 • Вони відрізняються стриманістю та функціональністю, що найголовніше для таких невеликих квартир.
 • Варто відзначити, що класичний мінімалізм може припасти не до смаку любителям сучасної техніки. У цьому випадку рекомендується використовувати хай-тек.Це фактично той самий мінімалізм, але з можливістю інтеграції в інтер’єр сучасних технологій. Крім того, він дозволяє використовувати ширшу палітру кольорів.

Хай-тек також зручний тим, що він не створює відчуття порожнечі, він поєднує прямі лінії від класичного мінімалізму, і яскраві відтінки від інших стилів. Саме тому він останнім часом користується великою популярністю.

Меблі потрібно вибирати такі, які можуть не тільки виконувати пряму свою функцію, але і при цьому будуть здатні розділити простір на кілька зон візуально.

Має сенс розглядати як варіант меблі-трансформер, це ідеальна можливість поєднати в одному предметі інтер’єру відразу кілька основних функцій. Це допоможе дуже заощадити вільний простір.Вибір планування

Здавалося б, однокімнатна квартира не може бути досить просторою, у будь-якому випадку доведеться урізати будь-який простір, щоб умістити всі необхідні меблі.

Однак, як уже було сказано вище, все залежить саме від того, хто проживатиме у цій квартирі. Для однієї або двох людей відмінно підійде відкрите планування.

Під відкритим плануванням необхідно розуміти знос стін, залишаючи тільки несучі, щоб не завдати шкоди надійності та міцності конструкції всієї будівлі.

Таким чином вдасться створити одну цілісну кімнату, яку можна буде дуже ефективно обставити. Почати варто з того, що перенести обідню зону у вітальню, а саму кухню трохи зменшити за розміром. Оскільки все це буде знаходитися в одному, загальному приміщенні, потрібно буде застосовувати методи зонування.

 1. Відокремити кухню від решти простору можна одразу декількома способами.
 2. Найпопулярнішим і компактнішим є невелика стійка наскрізного типу.
 3. В неї можна помістити пляшки з вином або шампанським, а також декор та інші невеликі елементи декору.
 4. Вона не займе багато місця, але означатиме, що за нею вже починається кухонний простір.
 5. При такому плануванні кухня використовується тільки як місце для приготування їжі, обідають у вітальні, там оформляється повноцінна обідня зона.
Як правильно використовувати відтінки

Маленькі приміщення просто приречені на використання виключно світлих відтінків. Так вважає переважна більшість людей, які просто не знають, як правильно використовувати тони таким чином, щоб вони були на користь інтер’єру та дизайну.
Доля правди в цьому є, світлі відтінки дійсно кращі для маленьких квартир, однак це не є правилом.В якості основного відтінку рекомендується використовувати світлий тон, але для того, щоб надати приміщенню особливої ​​атмосфери, потрібно використовувати інші кольори.

 • Тут залежить від того, яку саме атмосферу хочеться створити. Якщо спокійніше, то світлі відтінки потрібно розбавляти нейтральними, такими як сірий або синій.
 • У тому випадку, якщо хочеться створити цікавішу, живу атмосферу, потрібно використовувати яскраві тони. Такі як помаранчевий, жовтий, яскраво-зелений та ін.
 • Але варто враховувати, що вони можуть використовуватися як фарбування лише окремо взятої зони або невеликих елементів декору, окремих елементів меблів.
 • Це обумовлено тим, що якщо використовувати велику кількість яскравих або темних тонів, буде перенасичення, через що зіпсується загальний вигляд всього дизайну.

Рекомендації

Займаючись питанням дизайну для квартири 40 кв. м, потрібно враховувати невелику кількість вільного простору. Це означає, що на приміщення може бути не більше 2-3 елементів декору, невеликих за розміром. Або одного великого. Як правило, розміщується лише ваза з квітами або великі настінні годинники.

Вони служать як концентратор уваги, з їх допомогою можна зосередити погляди гостей на певній точці, таким чином приховавши недоліки кімнати та виділивши її переваги, що дуже зручно.

Якщо в кімнаті присутні відкриті комунікації, не варто намагатися прибрати їх у кожух, по-перше він великий, по-друге виглядатиме безглуздо.

Найбільш підходящим варіантом буде відреставрувати видиму частину труб, зробити з них частину інтер’єру.

Фото новинок дизайну квартири 40 кв. м.