Шафа в передпокій та коридор (185 фото): види та новинки дизайну в інтерєрі сучасних передпокоїв + поради щодо незвичайних поєднань

Шафа в передпокій та коридор: модні тенденції оформлення з фото красивих стильних ідей розміщення та внутрішнього наповнення

Будь-яка господиня мріє про порядок у будинку. Зберігати речі, старі пледи, запасні подушки, вуличне взуття та одяг, сумки, предмети побуту в умовах сучасних квартир досить складно, оскільки є дефіцит вільної площі.

Відмінним рішенням для такого питання стане встановлення шафи в передпокої мул у коридорі. Найкращі шафи дозволяють вмістити велику кількість одягу, підтримуючи в будинку чистоту та організованість.

Якою має бути шафа в передпокої

Сьогодні відомо безліч шаф, які різняться між собою за формою, розмірами, типом фасаду, конструктивними особливостями, типом дверей і поворотними механізмами. Однак, далеко не кожна меблі підійде для розміщення в межах передпокою.

Існують певні вимоги, які дозволяють вибрати відповідну шафу:

 1. Компактні розміри меблів – це провідний критерій, що визначає вибір покупця. Коридор і передпокій є найменшими за площею кімнатами в будинку, тому перед придбанням меблів слід провести відповідні виміри. Ідеально, якщо в будинку є стінна ніша або прихований альков, куди можна помістити корпус.
 2. Ще одним важливим критерієм є достатня місткість.Відмінна шафа для зберігання речей повинна мати велику кількість полиць, відсік для розміщення верхнього одягу, полиці для сухого взуття.
 3. Важливе значення має внутрішнє облаштування шафи. Верхній одяг, взуття, головні убори, сумки краще зберігати окремо. Таким чином, кімнатні речі не вбирають вуличних запахів, не забруднюються.
 4. Найкращі меблі обов’язково будуть обладнані додатковими стійками під парасольки, сушаркою для рукавичок і шарфів, кишеньками для ключів та іншої дрібниці.
 5. Наявність дзеркальної панелі також є перевагою.
 6. Відмінним рішенням стане проведення у внутрішні відсіки шафи освітлення, наприклад, з використанням точкових світильників. Подібна деталь дозволить швидко знайти потрібну річ, не порушуючи лад.Важливу увагу слід приділити матеріалам, які використовуються для виготовлення меблів. Предмети інтер’єру передпокою постійно знаходяться в контакті з вологою, снігом, що тане, краплями дощу. З цієї причини, необхідно віддати перевагу фасадам із пластику, дерева із захисним акриловим покриттям або із дзеркальною пластиною.

Види шаф типу конструкції

Залежно від наявності або відсутності фасаду на меблів, всі шафи поділяються на моделі відкритого та закритого типу.

Багато власників квартир та приватних будинків намагаються переважно купувати закриті меблі, обладнані передніми дверцятами.

У таких конструкціях краще зберігається верхній одяг, взуття, сумки та інші предмети побуту. Однак, за відсутності якісної вентиляції або регулярного провітрювання речі набувають неприємного запаху, якого складно позбутися.Види шаф за формою

Форма та розміри шаф для передпокою та коридору відіграють першорядну роль. Перед покупкою та встановленням меблів власнику слід провести вимірювання вільної площі, включаючи висоту стельового перекриття.

Залежно від форми корпусу всі шафи ділять на кілька груп:

 1. Лінійні моделі є одними з найпопулярніших видів шаф. Корпус подібного предмета інтер’єру має вигляд прямокутника, обладнаний, як правило, класичними дверцятами. Сьогодні все більшу популярність набирають двері купе, які пересуваються на відповідному ролику за пазою.
 2. Шафа пенал має дуже високий корпус, що іноді досягає стелі. Всі полиці розташовуються одна над одною, на кшталт ярусів. Відсік для верхнього одягу найчастіше відсутній. Двері стандартні, розпашного типу.
 3. Меблі з Г-подібним корпусом. Подібне рішення буде дуже вдалим для передпокоїв з нестандартною формою чи розмірами. Шафа має два корпуси, з’єднані під прямим кутом. Один відсік призначений для верхнього одягу, суконь, сорочок – усіх предметів гардеробу на плічках. Друга частина зазвичай обладнується під паралельні полички.
 4. Трикутні шафи є відносною новинкою на ринку меблевої продукції. Завдяки цікавому дизайну, подібні меблі дуже вдало вписалися в сучасні стилі інтер’єру.Трикутна шафа має особливу перевагу – її можна вдало розмістити у суміщених передпокоях (наприклад, з вітальнею) або у приміщеннях із незвичайною формою.
 5. Радіальні шафи виконані у вигляді півкола. При цьому півколо може бути опуклим або увігнутим (найчастіше зустрічається другий варіант).


Ще один оптимальний різновид шаф – це корпуси модульного складання. Подібні меблі складаються з декількох блоків, наприклад, одна шафа пенал, дві тумби, кілька коробів відкритого типу, які можна встановлювати один на одного. Модульні меблі в умовах дефіциту квадратури є вирішенням багатьох питань розміщення.

Види дверей для шафи

При виборі тієї чи іншої моделі шафи слід звернути увагу на тип дверей, що має значення з практичної сторони. Наприклад, двері купе слід регулярно оглядати на предмет справності ролика та цілісності пазів.

Сьогодні відомі такі конструктивні типи дверей для шафи:

 1. Класичні дверцята ніколи не втрачають своєї актуальності. У процесі експлуатації важливо звертати увагу на стан фурнітури, регулярно змащувати її для запобігання рухливості.
 2. Розсувна модель або дверцята купе. На верхньому і нижньому контурі дверної пластини розташовані ролики, а на корпусі шафи встановлені відповідні пази.

Для модульних меблів, особливо для окремих блоків можуть зустрічатися відкидні або підйомні дверцята.

У таких моделях також слід регулярно перевіряти стан поворотної фурнітури та змінювати її у разі потреби.

Оригінальні пристрої для шафи

При бажанні та творчому підході до вибору меблів можна знайти кілька оригінальних пристроїв для речової шафи:

 • Висувна скринька з органайзером дозволить зручно та компактно зберігати особисті речі, дрібницю, косметику, шпильки, ключі.
 • На бічних стінках шафи можна зробити гачки для зберігання поясних ременів.
 • Якщо висота меблів досить велика, можна зробити дві центральні осі, підвісивши одну з них на порядок нижче. При цьому сорочки, сукні та піджаки будуть зручно зберігатися у два яруси.

У магазинах можна знайти плічка, призначені для фіксації відразу 4-5 сорочок, штанів або краваток.

Фото шафи в передпокій та коридор