Гардеробна кімната: 150 фото-новинок та ідей дизайну для гарного облаштування кімнати. Поради, як спланувати та чим наповнити

Вбиральня своїми руками: інструкція з виготовлення в домашніх умовах. Чертежі, поради, фото найкращих дизайн-проектів

Раціональне використання вільного простору в передпокої, спальні або облаштування комори, дозволить створити ідеальну вбиральню. І нехай це буде набір секцій та конструкції, призначених для зберігання речей, все набуде своїх місць, у будинку буде панувати порядок.

Нерідко гардеробна є невеликою кімнаткою з пристроями для розміщення верхнього одягу, взуття, дрібниць, ящиками для постільної білизни та приладдя для сну.

Ідеї для сучасної гардеробної кімнати

Якщо вбиральня у квартирі, будинку не передбачена, належить змайструвати її самостійно. Для цього варто виділити окрему комору або місце під сходовим прольотом. Потрібно буде спланувати приміщення під зберігання, визначившись, які саме речі розмістяться в ящиках, секціях, коробках, на полицях, шафах.

Обов’язково відвести місце для вішалок, щоб розташовувати в цій зоні плащі, пальта, куртки. Внизу змайструвати взуттю.

Варто також знайти куточок для господарських дрібниць, а також речей, які будуть потрібні не скоро.До речі, у вбиральні можна облаштувати місце для невеликої продуктової комори, розклавши в скриньках крупи, макаронні вироби, купорку. Важливо не зберігати продукти, що виділяють аромати.

Інакше речі швидко просочаться запахами кухні, що негативно позначиться на їх якості та репутації господарів.

Переваги та недоліки окремих вбиралень

З мінусів – лише необхідність витрачатися на монтаж конструкцій. Можливо, доведеться міняти планування. Найпростіший варіант – використовувати вже наявну комору, щоб повністю переробити її під зону зберігання.

Ще один мінус – доведеться витратитися на створення повноцінної, гарної вбиральні. В іншому – лише плюси:

 1. Повне розхламлення квартири. Кожна річ лежатиме на своєму місці, захищена від впливу сонця, пилу, вологи. Важливо й те, що в будинку запанує порядок: старий плед розміститься на поличці поруч із вішалками з пальто, кардиганами, взуттям, а в ній – коробки з чоботями та улюбленими босоніжками.
 2. У вбиральні легко знайти будь-яку необхідну річ. Коли все на своїх місцях, можна легко орієнтуватися в розташуванні.Тут важливо ранжувати всі речі: для зберігання взуття виділити нижні яруси в приміщенні, для речей, які будуть потрібні не скоро – верхні. До них можна підставляти спеціальну драбинку-драбинку, яка легко складається і приставляється до стінки. На рівні очей – все необхідне: стелажі з білизною, акуратно складеними кофтами, спідньою білизною, сорочками, брюками.
 3. Можна передбачити місця для розміщення дошки для прасування, праски, пилососа, інших побутових приладів, інвентарю для занять спортом, сумок, валіз, аксесуарів, іграшок, книг.
Доцільно виготовляти вбиральню за індивідуальними параметрами та запитами. Робиться це завжди на замовлення. При плануванні слід вказати місця розміщення тих чи інших речей та взуття.

У яких кімнатах найбільш доречні вбиральні

Секцію для зберігання можна розміщувати у передпокої, спальні, великій вітальні і навіть у лоджії, якщо вона засклена та утеплена. У спальню варто замовити шафу-купе з вбудованими нішами для розміщення ящиків, висувних та поворотних секцій, штанг для вішалок. Таку конструкцію рекомендовано монтувати до стелі.

 • Гардероб у коморі – чудове рішення для малогабаритних хрущовок.
 • Вийде невелика кімнатка з вішалками для одягу, нішами для взуття, сумок, валіз.
 • При такому плануванні речі не будуть звалені до купи. Гардеробна в коморі чудова альтернатива громіздкій шафі, нехай навіть і з дверцятами-купе.

Обладнання місць зберігання у коридорі виправдане можливістю тримати все під рукою. Таку вбиральню варто облаштовувати у просторому передпокої, задіявши простір або нішу біля стіни.

Як правильно планувати вбиральню

Робиться це залежно від розміру гаданої вбиральні. Якщо приміщення невелике, доцільно розміщувати стелажі та полиці лінійно, до стелі. У ширшому просторі є десь розгулятися фантазії.

< src="/wp-content/uploads/qwr_27060.jpg">Тут уже доречні типи планування «Г» або «П» образно, а також непоганий варіант – паралельний пристрій місць зберігання.

 • Паралельне планування дає можливість розмістити один навпроти одного шафи або стелажі, а на дальній стіні повісити велике дзеркало в підлогу.
 • Всередині з’явиться вільний простір для переміщення, встановлення драбини. Це рішення ідеальне для прямокутної та квадратної кімнати.
 • Планування «П»-типу бажано робити у великих вбиральнях, оскільки три стіни в приміщенні будуть задіяні для облаштування місць зберігання.
 • Зрозуміло, тут знайдеться місце і для дзеркала, і для невеликої примірювальної.

Кутове або планування «Г»-типу – можливість облаштування систем зберігання у співвідношенні один до одного під кутом 90 градусів. Це зручно тим, що можна зберігати велику кількість речей досить компактно та акуратно, не створюючи враження захаращення.

Як краще облаштувати системи зберігання

Монтуючи вбиральню зі стелажами та полицями, а може навіть шафками, слід врахувати заводські стандарти ємностей для зберігання, ящиків, всіляких коробочок, які належить розставляти на полицях та стелажах.

 • Крім того, важливо пам’ятати, що вбиральні не місце в приміщеннях, розташованих недалеко від ванної або кухні.
 • Розміщувати цю зону краще в сухому, чистому просторі, що провітрюється. Бажано подбати про оснащення комори вентиляцією.
 • Важливо передбачити повноцінне освітлення вбиральні.Воно має бути ідеальним, з основним світлом та підсвічуванням.

Щодо самих систем зберігання, доцільно купити готові пластикові ємності, плетені кошики, поворотно-висувні конструкції, дерев’яні скриньки. Деякі відсіки можна залишити вільними, щоб розкласти в них громіздкі сумки або постільні речі.

Важливо купувати надійні, довговічні, зносостійкі системи зберігання. Такі прослужать вірою та правдою гарантовано довго, зберігаючи всі цінні речі.
Фото ідей для гардеробної кімнати