Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: все про технологію нанесення в інтерєрі спальної, вітальні, передпокою (120 фото ідей)

Декоративна штукатурка: різновиди, способи нанесення та догляду за поверхнею + 120 фото ідей для внутрішньої обробки стін

Стіни не завжди повинні бути гладкими та однорідними, іноді варто вибрати рішення, яке надасть їм неповторного характеру. За допомогою сучасних технологій є можливість створити цікаві та неповторні ефекти аранжування з урахуванням декору будинку чи квартири. Один із варіантів – декоративна штукатурка.

Декоративна штукатурка надає стінам оригінального вигляду. Це альтернатива фарбам, шпалерам та декоративним стіновим панелям. Декоративні штукатурки можна наносити на внутрішні та зовнішні стіни.

Завдяки їхній багатовимірній структурі можна оптично збільшити простір в інтер’єрі, а за допомогою штукатурки з гладкою обробкою отримати ефект сучасності та елегантного мінімалізму.

Декоративна штукатурка – що це

Декоративна штукатурка є особливою масою, що дозволяє створювати вибрані візерунки та фактури на поверхні стіни. Це можуть бути абстрактні візерунки, традиційні «овечки» або модні ефекти, які надихають такі матеріали, як бетон, камінь або дерево.

Ще один спосіб досягти приголомшливого ефекту – використовувати структурні або декоративні акрилові фарби.

У чому переваги цієї штукатурки? Завдяки своїй товщині вона допоможе візуально компенсувати будь-які нерівності стіни, тому її поверхня не обов’язково має бути ідеально гладкою.

  • Зазвичай її можна наносити на різні типи основ: цегла, бетон, цементно-вапняна штукатурка, а також гіпсокартонні плити, гіпсові основи та дерев’яні плити.
  • Така основа вимагає такої самої підготовки, як і перед фарбуванням або укладанням шпалер – стіну слід очистити від старих покриттів, при необхідності знежирити. Глибокі порожнини слід заповнити шпаклівкою або штукатуркою і пофарбувати грунтовкою, щоб поверхня була рівною.

Декоративні штукатурки – це широкий спектр продуктів, які поєднує те, що вони дозволяють надати стінам неповторного вигляду. Її характер залежатиме не тільки від типу продукту, але й від техніки його нанесення.

Декоративна штукатурка чудово вписується в сучасні або класичні інтер’єри, будучи цікавим рішенням у монохромних просторах.

Хоча їй можна покрити всі стіни в інтер’єрі, вона відмінно підійдуть як контрастний акцент для поверхонь, пофарбованих традиційною фарбою. Ми можемо надати їм різні відтінки та використовувати на різних типах поверхонь.

Види декоративної штукатурки

Залежно від конкретного продукту структури можуть відрізнятися підготовкою основи, нанесення та властивостями. Тому дуже важливо прочитати інформацію продукту, що купується. Які види декоративної штукатурки найпопулярніші?

Мінеральна дрібнозерниста штукатурка

Це штукатурка з тонкою ніжною текстурою. Структура тонша і гладка, ніж у крупнозернистої маси. Виготовляється на основі вапняного сполучного, що знаходиться у сипучому вигляді.
Декоративна структурна фарба

Це може бути фарба на акриловій основі, що дозволяє отримати певну структуру, або фарба з високим вмістом кварцових частинок, що утворює зернистий шар на поверхні стіни.

  • Спосіб використання фарби залежить від конкретного продукту – деякі з них готові до використання, інші необхідно фарбувати пігментом.
  • Така фарба має менш щільну консистенцію, ніж мінеральна штукатурка, тому її відносно легко моделювати пензлем або іншими інструментами.

Декоративна акрилова маса

Це дрібнозерниста маса на акриловій основі, за допомогою якої можна формувати будь-який візерунок, добиваючись різноманітних дизайнерських ефектів. Така маса може бути готовою до використання або вимагати додавання вибраного барвника.
Лепнина для ідеально гладкої поверхні

Лепніна – один із найпопулярніших варіантів декоративної штукатурки, який можна використовувати у домашньому інтер’єрі.

Лепнину можна вільно фарбувати в будь-який колір, щоб надати їй бажаного характеру, а її поверхню додатково обробити, наприклад, воском. Це надасть їй дзеркального ефекту і зробить її стійкішою до впливу зовнішнього середовища.

Синтетична ліпнина, розроблена на основі смоли, не тільки ідеально імітує мармур, але і є водонепроникною, тому її можна успішно використовувати на кухні або у ванній кімнаті. Використання цього типу продуктів дозволяє отримати надзвичайно елегантне оздоблення стін.


Рідкі шпалери (японська штукатурка)

Іншою часто застосовуваною декоративною штукатуркою є японська штукатурка. Вона створює чітку структуру на стіні, що контрастує з гладкою обробкою. Такий продукт відмінно маскує нерівності стіни, покращує її тепло- та звукоізоляцію, а також є стійким до спалаху. Йому можна надати безліч химерних відтінків.

У разі декоративної японської штукатурки ціна може залежати, у тому числі від того, наскільки виразною є фактура.

Варто пам’ятати, що кожна штукатурка також вимагає попереднього ґрунтування основи. У деяких випадках, особливо якщо йдеться про ліпнину, роботу повинні виконувати досвідчені професіонали.Декоративна штукатурка з паперовою структурою

Стіна, вкрита декоративною пергаментною структурою, виглядає справді ефектно. Вона чудово підійде для елегантних інтер’єрів, оформлених відповідно до принципів класичного стилю, може стати елементом сільського, колоніального або (при правильному оформленні) індустріального декору.

Щоб досягти такого ефекту, можна використовувати декоративний папір та однойменну фарбу, що клеїть. Такий набір дозволить створити справді гарну прикрасу для стін.

  • Конструкція може стати позачасовою прикрасою будь-якого інтер’єру.
  • Розмаїття фактур та ефектів – гарантія свободи вибору та отримання унікальних декоративних ефектів, що відповідають вибраному стилю аранжування.
  • Концевий результат залежить від вибраного продукту, методу нанесення та інструментів.

Але одне можна сказати напевно – такі декоровані стіни неодмінно виглядатимуть незвичайно.


Фото декоративної штукатурки в інтер’єрі