Коричнева вітальня: 120 фото ідей та колірних поєднань із сучасним стилем оформлення вітальні

Коричнева вітальня (фото): практичні поради щодо комбінування кольорів, стилів та елементів декору між собою

Найбагатшій палітрі коричневого кольору притаманні благородні та спокійні якості, максимальна близькість до натурального дерева, з природою. Це уможливлює його залучення до ефектних дизайн-проектів віталень.

Деякі одразу ж відкидають його, вважаючи надто нудним. Тим часом, при грамотному підході вдається відтворити шедеври інтер’єру в багатьох стилях, що спричиняють розслаблення, затишок і тепло, що дарують.

«Психологія» коричневих фарб

Максимальна асоціація з деревною палітрою, опалим листям, землею, нарешті, схильна викликати у будь-якої людини почуття спокою та захищеності.

 • Психологи кажуть, що відтінки коричневого здатні позбавляти стресів і напруги, відновлюючи душевну рівновагу і умиротворення.
 • Пояснюється все це дуже просто — такі кольори нагадують природне місце існування людини.


Люди, які мають більш консервативний склад розуму, неквапливі і люблять ретельно зважувати прийняті рішення, інтуїтивно прагнуть коричневих тонів, особливо шоколадного або кольору кави, какао, кориці тощо.

Також подібні кольори рекомендовані людям, котрі боїться змін — така обстановка неодмінно додасть більше впевненості у своїх силах, розташує домочадців та гостей до довірчих бесід.

Аргументи «за» та «проти» коричневої вітальні

Вибір цієї теми матиме безліч позитивних моментів:

 • Наявність різноманітної колірної гами дозволяє експериментувати з багатьма стилями при оформленні;
 • Коричневі вітальні в комбінації з меблями з натурального дерева виглядають не тільки витончено, а й благородно та презентабельно;
 • Є тільки сприятливий вплив на організм без граму агресії та ноток, що давлять;
 • Практичність і не маркість — потрібно менше зусиль на чищення та прибирання;
 • Добре буде поєднуватися з багатьма відтінками та кольорами (не буде особливих проблем із комбінуванням).

Щодо негативних моментів, надлишок темних тонів у невеликій вітальні може викликати ефект похмурості та обмеженості площі.

Що впливає на вибір відтінків?

В даному випадку було б нерозумно не дослухатися до підказок дизайнерів, наприклад:

 • Більш темна гама дозволяє лише власникам максимально освітлених і просторих кімнат, інакше може вийти атмосфера, що давить, зорове зменшення площі;
 • Якщо вітальня невелика, варто зупинитися на менш контрастних поєднаннях;
 • При нестачі природного світла та сонця краще вибирати максимально світлі відтінки коричневого та додати більше тепла через світло-жовті, пісочні чи оранжеві фарби.

Все залежить від розмірів, форми та, обов’язково, характеру освітленості конкретної вітальні.

Актуальні варіанти комбінацій

При оформленні коричневої вітальні рідко користуються лише чистими відтінками — частіше беруться поєднання та розведення додатковими фарбами:

 1. Респектабельний союз коричневого з білим рекомендований для невеликих приміщень, т.к. допоможе на зоровому рівні збільшити простір. У подібних випадках світлу фарбу розподіляють по верхній половині, а коричневий залишають на нижній частині стін.
 2. Класика на всі часи — коричневий + бежевий або молочний, затребувана теж досить часто, тому що вдається досягти лаконічності та особливого ефекту за умови дотримання правил симетрії.
 3. Тандем коричневого із сірим. Оскільки обидва кольори є представниками темних тонів, для одного з них вибирають відтінок на 3 тони світліше. Так, разом з яскравими акцентами або світлими меблями, вдається заповнити дефіцит енергії та пожвавити інтер’єр.
 4. Комбінування із зеленим, теж «природним» кольором (частіше з яблучно-зеленим, оливковим, фісташковим або приглушеним зеленим). А більш насичений смарагд чи малахіт краще впишуться у стиль класики. Такий органічний дует дозволяє досягти динаміки, додасть енергії та свіжості.
 5. Безпрограшний варіант поєднання коричневого з представниками блакитного відтінку. Тут існує таке правило — чим більш насичена коричнева складова, тим світлішими мають бути небесні тони.
 6. Ідеально виглядатиме оформлення у коричневих та жовтих кольорах — сама природа підказує, що сонячні нотки природно впишуться у деревний діапазон.Кожен відтінок внесе свій внесок у створення загального ефекту, перетворивши вітальню до невпізнанності.

Увага! Поширеною помилкою є застосування максимально схожих відтінків коричневого кольору – так може вийти одноманітний інтер’єр, занадто важкий для сприйняття.Секрети освітлення коричневих віталень

Якщо навіть вдалося створити стильне приміщення, без правильно підібраних джерел світла всі старання можуть піти нанівець. При залученні великої кількості темних відтінків коричневого потрібно встановити більше світильників.

Тільки разом з великою кількістю сонячного світла і багаторівневою системою освітлення вдасться уникнути певної похмурості і атмосфери, що давить.

Оскільки відтінки коричневого відносяться до «теплого» сегменту спектру, варто вибрати кілька лампочок з теплими червонуватими або жовтими відтінками.

Вибір меблів для коричневої вітальні

У цьому випадку чудовим варіантом може стати встановлення дерев’яних меблів темної палітри на тлі світлих стін.До більш нейтрального дивану добре підібрати потрібну фарбу або шпалери, а в деталях додати глибокі шоколадні, кавові відтінки.Якщо вибирається більш приглушений варіант коричневого дивана, він буде виглядати елегантно, хоч і непомітно, а акцентні аксесуари додадуть яскравості.

Шафи, стелажі або стіна будуть підбиратися в залежності від розмірів вітальні і, звичайно ж, основного стилю, вибраного для оформлення. Наявність дзеркальних вставок допоможе збільшити розмір кімнати. Модульні меблі вибирають любителі частих перестановок та зміни обстановки.

Безперечно, коричневий спектр ідеально підходить для створення затишного домашнього вогнища у вітальні. З ним легко досягти комфортної атмосфери, можна нескінченно експериментувати та отримати неперевершені результати, що не залишають нікого байдужим.

Фото коричневої вітальні