Захист від протікання: рейтинг кращих систем контролю від протікання 2022 року

Захист від протікання – огляд сучасних систем від протікання води у співвідношенні ціна і якість (100 фото)

Навряд чи хтось із мешканців багатоповерхового будинку чи багатоквартирного котеджу не уявляв собі з жахом картину затоплення житла внаслідок комунальної аварії чи банальної забудькуватості. Не тішить така перспектива і власників будинків у приватному секторі, дач та заміських особняків.

На жаль, треба визнати, що з тієї чи іншої причини затоплення житлових приміщень і справді періодично трапляються, несучи з собою безліч проблем, включаючи необхідність компенсувати сусідам завдану ними матеріальну шкоду.

Запобігти подібним неприємностям дозволять широко поширені сьогодні пристосування, що забезпечують захист від протікання води. В даний час на ринку побутової електроніки представлено так багато систем захисту від протікання, що будь-який бажаючий обов’язково підшукає собі варіант, що повністю підходить за:

 • ціні;
 • Якість;
 • Набір функцій;
 • Кошти оповіщення про аварію.

Виявлення протікання та подача сигналу

Захист від протікання в пральній машині, що працює за відсутності господарів будинку, заснована на застосуванні датчиків намокання, що розміщуються під нею. Ці пристрої контролюють вологість підлоги та інших поверхонь, на яких насамперед з’являється вода під час комунальних негараздів.

Датчики затоплення працюють у зв’язці з пристроями, що подають світлові та звукові сигнали про протікання, а також надсилають відповідні смс та пуш-повідомлення на смартфон власника.

Можна також придбати приладовий комплекс, який здатний самостійно припинити водопостачання в тому приміщенні, де вода хлинула:

 • На підлогу;
 • У сифонну шафу кухонного миття;
 • На навколишні предмети.


Стандартна принципова схема

Найбільш доступні сигнальні системи одержують живлення від звичайних батарей, а більш хитромудрі антиаварійні комплекси запитуються прямо з розетки.

Як і в інших сферах електротехніки, в даному випадку набір можливостей безпосередньо визначає його вартість. Однак принципові схеми всіх таких систем однакові.

Більшість подібних комплексів утворено трьома компонентами, якими є:

 • Сенсори;
 • Керуючі пристрої;
 • Шарові крани з автозакриванням.

Важливість стовідсоткового спрацьовування захисту

Сенсор – це пристрій, що фіксує початок затоплення.Спрацювання сенсора відбувається протягом десяти секунд після початку безперервного надходження води на корпус.

На наступному етапі алгоритм повного захисту від протікання передбачає блокування водопостачання затоплюваного приміщення за допомогою електричних кранів.

При всій примітивності всіх компонентів такої системи вони є високотехнологічними і передовими пристроями, чим і пояснюється далеко не мала ціна захисту від протікання. Кожен компонент проектується з урахуванням високих вимог до надійності, безвідмовності та довговічності.

Високі вимоги до блоку керування

До блоку управління захистом від квартирного потопу висуваються такі вимоги:

 • Незалежність від домашньої електромережі;
 • Ізольованість від вогнища можливої ​​повені;
 • Короткий час реакції на аварію;
 • Пристосованість для роботи з цілим рядом сенсорів та замикаючих заглушок;
 • Наявність запасного акумулятора;
 • Пристосованість для взаємодії з бездротовими датчиками;
 • Легкість у використанні та невибагливість в обслуговуванні.


Незалежність блоку управління від домашньої мережі має величезне значення з тієї простої причини, що у міських кварталах регулярно відключають світло заради профілактичних робіт чи ремонту.

Відповідно, під час затоплення контролер може бути позбавлений електроживлення, що не дозволить йому виконати свою роботу.

Подалі від дітей та тварин

Неабияке значення також має оперативність реакції блоку управління на появу протікання. У тому випадку, якщо подає команду кранам електроніка виявиться повільною, користь від такого захисту буде не вражаючою.

У типовій малометражній квартирі панельної багатоповерхівки зазвичай монтують відразу 4 сенсори та пару електричних кранів. Цього буде цілком достатньо для ефективного запобігання комунальній катастрофі.

Якщо ж придбаний блок управління буде здатний контролювати набагато більше допоміжних апаратів, це помітно підвищить ймовірність порятунку житла від неприємних несподіванок.

Але мало купити дорогий контролер — його ще треба так сховати в потайній шафці, щоб до нього не дісталися всюдисущі діти, коти та собаки. Слід також простежити за тим, щоб усі дроти були покладені в штроби та накриті кахлем, а не тягнулися прямо по підлозі чи стінам.


Технічні характеристики кранів

При покупці кульових електричних кранів слід уважно вивчити їх з погляду таких особливостей:

 • Оперативність та легкість замикання;
 • Габаритів;
 • Простоти встановлення та зняття;
 • Довговічність;
 • Діаметр кабелю та його протяжність.

Зрозуміло, що кран повинен робити свою справу швидко і безвідмовно. Саме він є вирішальним фактором порятунку житла від потопу та господаря від руйнування. Чим швидше спрацює кран, тим менше грошей потім піде на ремонт та виплати сусідам.

Важливо також, щоб процедури встановлення крана, його зняття для огляду та заміни можна було здійснити буквально за лічені хвилини. Це помітно знизить вартість праці сантехніка і дозволить за потреби моментально встановити новий вузол замикання замість зношеного.

Щоб правильно оцінити електрокран з погляду простоти монтажу, можна попросити консультанта магазину показати, наскільки швидко до вибраного варіанту підключається шланг із захистом від протікання.

Довговічність металевих деталей

У тих населених пунктах, де водопровідні комунікації традиційно «згорають» на очах через агресивний хімічний склад місцевої води, немає сенсу користуватися кранами з дешевих сплавів і металів. Подібні матеріали погані не лише своєю податливістю до дії активних речовин, а й низькою механічною міцністю.

Важливо також взяти до уваги, що, наприклад, цинкові прилади не відрізняються екологічністю. Вони цілком можуть сприяти розвитку ракових захворювань, тому що є цинк канцерогеном разом з водою проникає в ті чи інші органи.


От чому при покупці кранів бажано відразу віддати перевагу варіантам, виготовленим з нержавіючої сталі або латуні. Варто також переконатися, що кабель, яким забезпечена вибрана модель, є досить довгим для конкретних умов кухні або ванної.

Чим довше виявиться шнур, тим більше свободи господар отримає у виборі місця для розміщення блоку керування.

Чим більше сенсорів, тим краще

Сенсори затоплення бувають провідними та бездротовими.

 • Перші запитуються від блоку керування, а другі отримують струм від батарейок.
 • Особливо вигідні бездротові датчики, оскільки їх можна розміщувати фактично будь-де, у тому числі під посудомийною машиною, глибоко під ванною або далеко за унітазом.
 • Подібні варіанти нереалізовані під час використання дротових аналогів.

Типова система захисту від протікання передбачає застосування чотирьох сенсорів. Однак якщо вона використовуватиметься у квартирі покращеного планування або просторому приватному будинку, то кількість сенсорів зволоження доведеться помітно підвищити.

Під час встановлення провідних датчиків велике значення має легкість їх підключення до блоку управління. Якщо на кабелях сенсора є зручні роз’єми, а на контролері позначено схему з’єднання, то монтаж не викличе жодних труднощів. Установка буде виконана швидко та чітко.

Фото установки захисту від протікання для ванної