Підвісний унітаз: плюси та мінуси, як вибрати, які бувають фото кращих моделей

Підвісний унітаз – переваги, пристрій, встановлення, фото

Підвісний унітаз за останні 10 років вважається найпопулярнішою моделлю сантехніки. Цей вид має незаперечні плюси, які схиляють більшість споживачів до зміни звичних моделей на інноваційні предмети.

Перед покупкою сантехнічного обладнання такого різновиду рекомендують ознайомитися з перевагами та недоліками конструкції. Завдяки цим знанням вдається швидко орієнтуватися у величезному асортименті сучасних моделей.

У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про різновиди керамічної інсталяції, способи її монтажу, види чаш та наявність гігієнічних опцій.

Переваги підвісних унітазів

Більшість позитивних відгуків про підвісний унітаз зробили цю модель сантехнічного обладнання однією з популярних серед сучасних споживачів.

Такий вид санітарно-технічного пристосування має масу позитивних якостей, які полягають у наступному:

 • Компактність. Практично всі вироби мають невеликі розміри, що дозволяють заощадити достатньо вільного місця та навіть збільшити простір.
 • Наявність механізмів для половинного зливу. Таким чином, вдається суттєво заощадити фінансові витрати на проточну воду.
 • Незвичайний зовнішній вигляд.Стильний дизайн дозволяє використовувати дані конструкції у сучасних напрямках дизайну. Найчастіше його вибирають для стилю хай-тек, мінімалізм, модерн та сучасної класики.
 • Всі комунікаційні вузли заховані від сторонніх очей. Таким чином ванна кімната набуває стильного та лаконічного дизайну без зайвих деталей.
 • Більшість моделей оснащені системою автоматичного зливу. У конструкції передбачені датчики руху, які самостійно регулюють швидкість змиву та подачу води.
 • Полегшує процес збирання. Завдяки таким підвісним конструкціям вдається дотримуватися чистоти в санвузлі.
 • Має шумоізоляцію. У процесі зливу не чутно гучних звуків та сторонніх шумів.


Люксові моделі оснащені додатковим брудовідштовхувальним покриттям, завдяки якому вдається зберегти емаль у первозданному вигляді.

Недоліки підвісного унітазу

Сучасні комплекти підвісного унітазу, крім переваг, мають негативні сторони.

Вони полягають у наступному:

 • Велика вартість. Ціна на підвісний унітаз розраховується виходячи з матеріалу, розміру та дизайну. У продажу представлені моделі різної цінової категорії. Фахівці рекомендують не заощаджувати на вартості виробу.
 • Складний монтаж.Для якісної установки потрібна наявність професійних знань та сантехнічного досвіду. Монтажні роботи найкраще довірити професіоналам. Для самостійної фіксації виробу знадобиться використання певної кількості інструментів та додаткового обладнання, яке може не бути під рукою;
 • Утруднений доступ до комунікаційних вузлів. У разі несправної роботи може знадобитися доступ до каналізаційної системи та водопровідної труби. Присутність спеціальної фальш-панелі ускладнює доступ до системи комунікативної системи.

Фахівці рекомендують попередньо оцінити всі переваги та недоліки подібних конструкцій перед їх покупкою. Особливу увагу важливо приділити технічним характеристикам та способам монтажу.

З яких матеріалів роблять конструкції

Для створення таких пристроїв застосовують кілька різновидів сировини. До них відносять:

 • Порцеляна. Сантехніка з такого матеріалу має ідеальну поверхню. На ній не накопичуються забруднення. До того ж доглядати таку модель легко і просто. У цьому випадку достатньо використати побутову хімію з концентрованим хлором, яка допоможе зберегти глянсовий блиск.
 • Фаянс. Його відносять до бюджетних видів матеріалу. Зовні він має деяку подібність до фарфору, але в нього груба і нерівна структура. На чаші з’являються вапняний наліт та відкладення із бруду. Фаянсову поверхню покривають спеціальною глазур’ю, що дозволяє збільшити експлуатаційні якості виробу.
 • Нержавіюча сталь. Вироби із нержавіючої сталі відрізняються ідеальним зовнішнім виглядом. Такі моделі довговічні і потребують мінімального обслуговування. Сучасні технології дозволяють зробити чашу різного об’єму та дизайну. Унітаз з нержавіючої сталі вибирають для оформлення громадських туалетних кімнат.
 • Калинне скло. Вироби з товстого скла виглядають незвично і навіть вражаюче. Однак такі моделі рідко вибирають для облаштування домашнього затишку. Основною причиною вважають не лише високу вартість, а й складність догляду.
 • Полімерні метали. Вироби із пластику не вимагають особливого догляду. Єдиним недоліком подібних моделей вважають їхню недостатню надійність. Будь-яка механічна дія може провокувати появу протікання та деформацію чаші.


Форми підвісних унітазів

Сьогодні виробники розробили багато моделей підвісних унітазів. Найчастіше чаша виконана у вигляді овалу, квадрата чи кола. Особливою популярністю серед споживачів користуються вироби у вигляді довгастого овалу. Вони мають безліч переваг у порівнянні з іншими формами.

У чому вони полягають? До них відносять:

 • Мінімальні ризики травмування. При відвідуванні санвузла не варто перейматися можливими травмами. Справа в тому, що виріб не має гострих виступів;
 • Доглядати підвісні унітази з мікроліфтом досить просто. Відсутність обідка дозволяє очистити важкодоступні місця. Для цього можна використати побутову хімію на основі активного хлору.

Окрім стандартних форм, у продажу представлені незвичайні дизайнерські моделі. Вони можуть бути виконані краплі архітектурного об’єкта. При виборі слід враховувати площу приміщення.

Для невеликих кімнат підійдуть компактні конструкції сантехнік. Завдяки ним у приміщенні вдається зберегти достатньо місця.

Як влаштована чаша

У кожній моделі є певний тип будови змивної чаші. Вона може мати козиркову форму, тарілчасту або навіть лійкоподібну. Останній вигляд вважають одним із гігієнічних. Однак у процесі змиву може утворитися великий обсяг водяних бризок.

Запобігти такому явищу допоможе додаткова опція «антивсплеск». У козиркових видах унітазної чаші передбачені спеціальні полиці, які перешкоджають утворенню надлишків вологи при видаленні органічного вмісту.


На фото підвісного унітазу представлені варіанти з тарілчастою формою чаші.

Фото підвісного унітазу