Накопичувальний водонагрівач: ТОП найкращих водонагрівачів за надійністю (90 фото)

Накопичувальний водонагрівач – покрокова інструкція, як вибрати надійний бойлер для нагрівання води

Накопичувальний водонагрівач (бойлер) – спеціальний прилад з баком та нагрівальним елементом для забезпечення гарячого водопостачання в будинку чи квартирі.

Такі пристрої встановлюють за відсутності централізованого гарячого водопостачання або частих перебоїв у роботі. Такі агрегати поділяються на різні види за типом нагрівального елемента, способом підключення води, об’ємом бака, розташуванням та іншими параметрами.

Тип джерела енергії

Для побутової експлуатації випускається 2 види накопичувальних водонагрівачів:

 • Електричні;
 • Газові.

Агрегати мають подібну конструкцію. Ключова відмінність полягає у технології нагрівання теплообмінника. Не можна однозначно стверджувати, який накопичувальний водонагрівач кращий.

Необхідно виходити з індивідуальних потреб та можливості підключення того чи іншого приладу. Наприклад, у газифікованому будинку, але зі старою електропроводкою, доцільніше встановити газовий прилад. Якщо будинок не газифіковано, підійде лише електричний прилад.

Газові накопичувальні водонагрівачі

Такі прилади працюють на природному або зрідженому газі. Мінімальний обсяг бака – 50 л.

Залежно від конструкції поділяються на 2 види:

 • З відкритою камерою згоряння. У камеру вмонтовано агрегат для нагрівання води. Продукти згоряння виводяться через димар.
 • З закритою камерою. Повітря та продукти згоряння проходять через спеціальну систему труб.

Ціни на накопичувальні водонагрівачі із закритою камерою нижче. Але, для таких пристроїв необхідно монтувати ефективну вентиляційну систему та димохід. Моделі закритого типу дорожчі, але простіші в монтажі та експлуатації.


Встановити прилад можна лише після погодження з газовою службою. Монтаж та підключення виконуються лише спеціалізованими організаціями.


Електричні накопичувальні водонагрівачі

Електричні накопичувальні водонагрівачі популярніші завдяки таким особливостям:

 • Доступні ціни.
 • Простота установки. Не потрібне узгодження спеціальних органів.
 • Можна встановити практично в будь-якому місці, де є необхідні комунікації: трубопроводи та електромережа.
 • Безпека. Через відсутність камери згоряння експлуатація приладу пов’язана з мінімальним ризиком безпеки.

Але, газові моделі також мають свої переваги:

 • Доступна ціна палива.При більших обсягах споживання води витрати на енергоресурси нижчі порівняно з електрикою.
 • Висока потужність. За одиницю часу нагрівається більша кількість води (залежить від потужності пальника).
 • Немає навантаження на електричну мережу. Відсутні високі вимоги до якості та ресурсу електропроводки.

Спосіб підведення води

Якщо у системі водопостачання немає постійного тиску, використовують безнапірні прилади. При цьому подача води в бак здійснюється за допомогою насоса.

Останній може включатися та вимикатися автоматично за допомогою поплавкового перемикача. Є насоси з ручним керуванням, в даному випадку потрібно самостійно стежити за об’ємом води та не допускати його падіння нижче за мінімальний рівень.


За наявності водопостачання з постійним тиском застосовують напірні прилади. Відгуки про накопичувальні водонагрівачі даного типу в цілому позитивні, що обумовлено рядом переваг:

 • Довгий термін служби. Бак постійно заповнений водою, тому матеріал менше схильний до корозії.
 • ТЕН завжди занурений у воду. Це унеможливлює ризик виходу з ладу, оскільки при включенні в сухому стані ТЕН може згоріти.
 • Високий вихідний тиск гарячої води. Сила тиску залежить від тиску в системі водопостачання.

Об’єм бака

Чим вища потреба у гарячій воді, тим більш ємним має бути бак бойлера. Він безпосередньо визначатиме обсяг води, який можна витратити за конкретний проміжок часу. При виборі обсягу слід враховувати кількість користувачів та специфіку витрати гарячої води.

 • Для сім’ї з 4 осіб зазвичай достатньо баку об’ємом 80 л, якщо гаряча вода застосовується лише для прийняття душу.
 • Якщо бойлер також нагріває воду для миття посуду та інших господарських потреб, краще вибрати модель із баком на 120 л.
 • Існують різні таблиці для визначення рекомендованого обсягу в залежності від особливостей споживання та кількості осіб.
 • Але завжди рекомендується купувати модель з невеликим запасом. До того ж, на підтримку заданої температури «резервного» обсягу витрачається небагато енергії.

Блок управління

Як видно на фото накопичувальних водонагрівачів, пристрої можуть мати різні типи панелей керування.

Є 2 основні види модулів управління:

 1. Механічний;
 2. Електронний.


Як правило, режим роботи бойлера налаштовується один раз – при першому запуску.

У подальшому звернення до панелі керування зведено до мінімуму. Електронний блок управління приваблює сучасним дизайном, зазвичай це мінімалістична панель із сенсорними кнопками та екраном індикації.

Нестача електроніки полягає в схильності до несправностей і складності ремонту. Причому зазвичай водонагрівач встановлюють у санвузлі, де підвищена вологість, яка може призвести до прискореного виходу з експлуатації. Механічні елементи керування виглядають менш привабливо, але надійніші та простіші в ремонті.

Спосіб розташування

За способом розміщення накопичувальні водонагрівачі поділяються на 2 види:

 • Настінні. Кріпиться на стіну. Моделі із баком до 50 л можна монтувати на стіну будь-якого типу. Місткі прилади (до 200 л) потрібно встановлювати тільки на міцні стіни.
 • Підлогові.Актуальний вибір у разі потреби у великому обсязі бака або відсутності можливості монтажу на стіну.

Стінну модель великого об’єму можна встановити і за відсутності міцної стіни. У разі зводять додатковий каркас, наприклад, із залізних куточків. Каркас є основою для монтажу агрегату.

Форма корпусу

Залежно від форми виконання накопичувальні водонагрівачі класифікуються на такі типи:

 • Циліндричні. Найпопулярніші моделі. Для виготовлення бака потрібно менше матеріалів та утеплювача, тому такі прилади зазвичай дешевші.
 • Прямокутні. Оптимальний вибір для монтажу в кут або приховування за фальшстеною.
 • Плоскі (slim). Плоский накопичувальний водонагрівач можна вбудувати в нішу відповідного розміру та закрити оздоблювальними панелями. Гарний вибір для сучасних інтер’єрів. Основний недолік – порівняно висока ціна через складнішу конструкцію.


При виборі моделі слід враховувати потужність. Чим потужніший прилад, тим швидше він нагріває воду. Але при підвищенні потужності зростають вимоги до якості та перетину електропроводки.

Для побутової експлуатації зазвичай купують бойлери на 2-2,5 кВт.


Фото кращих моделей накопичувального водонагрівача