Бойлер для води: поради щодо вибору та монтажу + рекомендації, який купити

Як вибрати водонагрівач? Види, рекомендації щодо встановлення та експлуатації приладу

У багатьох регіонах країни залишається актуальним питання про наявність гарячої води, особливо у теплу пору року. Альтернативний варіант – придбати бойлер, спеціальний нагрівник для води. Цей пристрій є оптимальним як для приватних будинків, так і для квартир, у яких є проблеми з гарячою водою.

Незважаючи на безліч конфігурацій та широкого вибору, електричні бойлери для води умовно поділяються на два типи за принципом роботи: накопичувальні та проточні.

Накопичувальний тип

Відмінна особливість таких агрегатів є ємністю для зберігання нагрітої води. При включенні крана гаряча вода змішується з холодною і подається на виході вже в готовому вигляді. У міру витрати нагрітої рідини автоматично включається нагрівання.Обсяг ємності варіюється від 10 до двохсот літрів. Залежно від габаритів бака такий бойлер для гарячої води може монтуватися на стіну або на підлогу.

Вибір літражу обумовлений кількістю людей у ​​сім’ї, а також витратою на поточні потреби.

Довідка: У середньому людина витрачає близько 50 літрів розведеної води.

У усередненому значенні:

  • Для сім’ї з трьох осіб – оптимальний обсяг від 50 до 80 літрів;
  • Для 4-х осіб – від 80 до 100 літрів;
  • Для 6 осіб — від 100 до 150 літрів.

Вибираючи накопичувальні пристрої важливо пам’ятати, що чим більший об’єм, тим довше вода нагрівається, отже, витрачається більше електроенергії.

Однак такий тип має і переваги:

  • У порівнянні з проточним типом, накопичувальний бойлер набагато економічніший. Нагрів не включається до того часу, поки баку є гаряча вода. У середньому він споживає 1,5 – 3 кВт і може підключатися до мережі 220 вольт;
  • Один бойлер вирішить проблему з подачею води у всіх точках квартири, будинку;
  • Довгий експлуатаційний термін.

Перед покупкою агрегату потрібно зробити попередні виміри, пам’ятаючи чим більше бак, тим більше розміри.