Бойлер для води: поради щодо вибору та монтажу + рекомендації, який купити

Як вибрати водонагрівач? Види, рекомендації щодо встановлення та експлуатації приладу

У багатьох регіонах країни залишається актуальним питання про наявність гарячої води, особливо у теплу пору року. Альтернативний варіант – придбати бойлер, спеціальний нагрівник для води. Цей пристрій є оптимальним як для приватних будинків, так і для квартир, у яких є проблеми з гарячою водою.

Незважаючи на безліч конфігурацій та широкого вибору, електричні бойлери для води умовно поділяються на два типи за принципом роботи: накопичувальні та проточні.

Накопичувальний тип

Відмінна особливість таких агрегатів є ємністю для зберігання нагрітої води. При включенні крана гаряча вода змішується з холодною і подається на виході вже в готовому вигляді. У міру витрати нагрітої рідини автоматично включається нагрівання.Обсяг ємності варіюється від 10 до двохсот літрів. Залежно від габаритів бака такий бойлер для гарячої води може монтуватися на стіну або на підлогу.

Вибір літражу обумовлений кількістю людей у ​​сім’ї, а також витратою на поточні потреби.

Довідка: У середньому людина витрачає близько 50 літрів розведеної води.

У усередненому значенні:

 • Для сім’ї з трьох осіб – оптимальний обсяг від 50 до 80 літрів;
 • Для 4-х осіб – від 80 до 100 літрів;
 • Для 6 осіб — від 100 до 150 літрів.

Вибираючи накопичувальні пристрої важливо пам’ятати, що чим більший об’єм, тим довше вода нагрівається, отже, витрачається більше електроенергії.

Однак такий тип має і переваги:

 • У порівнянні з проточним типом, накопичувальний бойлер набагато економічніший. Нагрів не включається до того часу, поки баку є гаряча вода. У середньому він споживає 1,5 – 3 кВт і може підключатися до мережі 220 вольт;
 • Один бойлер вирішить проблему з подачею води у всіх точках квартири, будинку;
 • Довгий експлуатаційний термін.

Перед покупкою агрегату потрібно зробити попередні виміри, пам’ятаючи чим більше бак, тим більше розміри.

Пристрій та принцип роботи бойлера накопичувального типу

Пристрій складається з бака, внутрішня частина якого виготовляється з нержавіючої сталі, емалі або склокераміки.

 • Між зовнішньою та внутрішньою частиною є теплоізоляція, товщиною не менше 3,5 сантиметрів для накопичувальних пристроїв.
 • Також передбачений нагрівальний елемент – ТЕН та система управління.
 • Внутрішня частина ємності може бути виконана ще з титану або пластику.
 • Останній вид матеріалу значно знижує вартість готового виробу.
 • Проте довговічність та надійність такого покриття також зменшено.
 • Дорожні моделі з нержавіючої сталі. Відповідно, різниця в ціні є значною. Гарантійний термін таких пристроїв не менше 12 років.

Приблизно за аналогічною вартістю можна придбати бойлери з покриттям із емалі з напиленням із частинок срібла. Найвища ціна на бойлери для води з покриттям титану. Але й експлуатаційний термін у них набагато вищий.

Форма бака та ТЕН

Представлені вироби найчастіше з прямокутною або круглою формою бака. Через простоту виготовлення виробу округлої форми коштують трохи дешевше від своїх квадратних аналогів.

Однак прямокутні конструкції можна монтувати з урахуванням ергономічності простору. Крім того, теплоізоляційний шар у них набагато товщий.

 • Залежно від особливостей установки, бойлери накопичувального типу бувають вертикальними, горизонтальними чи універсальними. Можна ознайомитися з фото бойлера для води.
 • За нагрівання води відповідає нагрівальний елемент, який може бути сухим або мокрим. Найбільш потужними, але водночас і примхливими у ремонті бувають спіралеподібні елементи.
 • Пристрої з «мокрим» ТЕНОМ коштують набагато дешевше. Це мідна деталь, що працює за принципом окропу. Її мінус у прямому контакті з водою, що призводить до швидкого утворення накипу та поломки агрегату.

Довідка: Щоб продовжити термін служби необхідно очищати ТЕН не рідше одного разу на рік. Якщо вода жорстка, це потрібно робити не рідше одного разу на 4 місяці.

Переважніше вибирати пристрої з «сухим» ТЕНом, коли мідний елемент захищений спеціальною колбою. Такі елементи можна очищати раз на три роки. Вартість пристроїв за рахунок даного ТЕНу збільшується у півтора рази.

Система керування

Керувати системою можна двома способами: механічним шляхом та за допомогою електронного керування.

У першому випадку нагрівання води відбувається шляхом повороту важеля. З його допомогою можна контролювати температурний режим. Електронне керування оснащене невеликим екраном із кнопками. Тут можна виставити необхідну температуру, запустити бюджетний режим або виявити проблеми в системі.

Додаткові функції у пристрої. Наприклад, важливою річчю є захист від перегріву, запобіжник від контакту електричного струму з водою, захист від вологи тощо.

Монтаж та експлуатація бойлера

Встановлення пристрою краще довірити професіоналам або як мінімум людям, які знаються на електриці. У разі неправильної установки нерідко виникають проблеми з умовами гарантійного обслуговування.

Майстер здатний не тільки правильно монтувати агрегат, але й перевірити правильність заземлення, а також відповідність тиску води на вході.

Нерідко виникають суперечки про те, як злити воду з бойлера та чи потрібний цей процес взагалі. Зливати рідину з бака потрібно:

 • У разі аварійної ситуації;
 • Якщо нагрівач знаходиться на дачі, воду зливають перед настанням заморозків;
 • Якщо вода, що надходить з центрального водопостачання, не містить знезаражуючих частинок, наприклад, хлорки.

Тим більше, що ємність бойлера потрібно періодично промивати та очищати від вапна.

Проточний та газовий водонагрівач

Бойлери проточного типу мають невеликі розміри. Вода, що надходить, безпосередньо стикається з нагрівальним елементом і вже в гарячому вигляді потрапляє в кран.

Потужність Тена достатня, щоб нагріти воду за лічені секунди. Однак тут відсутній етап змішування гарячої води з холодною. У більшості моделей проточного типу розраховані на подачу води тільки з однієї точки. Вирішити цю проблему можна, якщо придбати проточний напірний бойлер. Його монтують одразу в стояк.

Окрім невеликих розмірів та швидкості нагрівання, такі проточні пристрої можуть «похвалитися» економним енергозбереженням, адже вода в них нагрівається тільки при включеному крані.

Такий тип не вдасться встановити у квартирі зі слабкою проводкою. Наприклад, у багатьох будинках старого зразка не можна перевищити обмеження 7 кіловат. У продажу також є моделі у вигляді водонагрівача.

Газовий бойлер для води може зігріти великий об’єм води. Мінімальна місткість бака – не менше ніж 50 літрів. Як енергія в них використовують природний або скраплений газ. Бойлери газового типу відрізняються своєю конструкцією:

 • З відкритою камерою згоряння;
 • Закритий тип.

Нагрівачі з відкритою камерою коштують дешевше, але для їх встановлення необхідно забезпечити хорошу вентиляцію та обладнати димар.

Для монтажу газових бойлерів закритого типу потрібне узгодження з газовою службою. І якщо установку електричного агрегату можна провести самостійно, то при монтажі нагрівача газового типу необхідні фахівці.

Однак безперечна перевага таких агрегатів – невисока вартість газу як джерело енергії.

Фото бойлерів для води