Пральна машина у ванній кімнаті: установка, підключення, дизайн, розміщення, монтаж

Пральна машина у ванній: огляд варіантів розміщення, особливості монтажних робіт (125 фото)

Сучасні господині вже не уявляє свого життя без помічниці – пральної машинки. Організувати свою пральню воліють у ванній кімнаті. Ось тут доводиться вирішити завдання: як на невеликій площі розмістити величезних розмірів побутову техніку.

Грамотне використання простору перетворить навіть маленьку ванну кімнату з пральною машиною не тільки на пральню, а й на комфортне місце відпочинку.

Нюанси монтажу пральної машини

Позначивши у ванній побутову техніку великих розмірів без урахування деяких нюансів, не створиш комфортної обстановки в кімнаті.

 • Пральна машинка, встановлена ​​на підлогу, покриту гладкою плиткою, не стоятиме стійко. При вібрації вона зрушуватиметься з місця.
 • Потрібно буде подовжувати стандартний шланг для зливу, якщо відстань від машинки до місця зливу більше 1,5 м. Він не повинен складатися зі шматків. Інакше може текти.
 • Відстань від прання до точки живлення не повинна перевищувати 1,5 м. Заводського шнура електроживлення будь-якої моделі вистачає на таку відстань. Використання подовжувача в кімнаті з підвищеною вологістю є небезпечним.
 • Виробника радять виставляти машинку на відстані 10 см від стіни.

Розташування прання у ванній

На скромному просторі ванної можна розмістити і меблі, і велику побутову техніку. Важливо заздалегідь продумати планування кімнати, дизайн ванної кімнати з пральною машиною. Якщо цього не зробити, простір буде використаний неефективно.

Варіантів розміщення пральної машини у ванній багато, але є опис та фото базових пропозицій. Біля умивальника, коли пралка та рукомийник з’єднані в ансамбль однією стільницею.

 • Це найпопулярніший варіант оформлення інтер’єру.

Рада: Зорово збільшити простір приміщення допоможе велике дзеркало над стільницею.

Конструкція стільниці для ванної під пральну машинку кріпиться до стіни. Сам агрегат зручно обслуговувати у разі поломки, якщо він відкритий із двох сторін.

Монтаж пральної машинки та умивальника на різних рівнях допускається, якщо їх поєднує масивна стільниця. Важливо, щоб висота чаші умивальника була комфортною.

Раковина над пральною машинкою

За своєю конструкцією звичайний умивальник і кругла чаша раковини мають типовий сифон, який не дозволяє встановити агрегат під ними.

 • Для створення тандему раковина над пральною машиною у ванній виробниками випускається плоска модель умивальника зі зміщеним сифоном до стіни.
 • Для зручності його обслуговування він розміщується вздовж плоскої чаші.
 • У продажу є комплект «раковина+стиралка» в єдиному стилі.

Прання підключається до каналізації через сифон. Раковина закріплюється на своєму місці після повної установки агрегату.


У ніші

У квартирах у ванній кімнаті за проектом є ніші, де проходять труби каналізації, гарячого та холодного водопостачання.

 • Найчастіше господарями вони зашиваються у короби. Залишаються невеликі ніші.
 • Цього простору вистачає, щоб встановити там пральню.
 • Зверху можна сконструювати полицю, повісити водонагрівач.

Так використовується кожен сантиметр цього простору. Варіантів щодо використання ніш маса.

У шафі

В об’єднаному санвузлі вздовж стіни встановлюється висока шафа. У нижній його частині монтується машинка, а верхня частина віддається під зберігання.

 • Габарити шафи залежать від розміру кімнати та власних побажань.
 • Нижня полиця може бути піднесена над підлогою, і машинка буде піднята.
 • Простий варіант шафи для пральної машинки – це пенал зі шторами.
 • Можна під свої розміри самостійно зробити таку шафу. Замість дверей вішаються м’які чи щільні рулонні штори.

Чим вищий пенал, тим більше поличок можна використовувати під зберігання речей та засобів гігієни.

Класичне розташування – в кутку або вздовж стіни

Не порушити гармонію в інтер’єрі, якщо над машинкою, що стоїть у кутку, буде використано простір. В цьому місці вписується сушильний прилад для білизни або вертикальна модель бойлера.

Біля кабіни

Заміна ванни душовою кабіною дозволяє збільшити площу кімнати. На просторі, що з’явився, поруч із кабінкою встановлюється агрегат.

Врятує положення машинка вертикального завантаження, якщо місця зовсім мало. З шириною 40 см вона вміщується між стіною та сантехнікою.

У «мертвій» зоні – між двома виробами сантехніки

У маленькій ванній кімнаті після монтажу всієї сантехніки можуть виникнути «мертві» острівці. У цих місцях можна поставити кошик для білизни або стиралку з вертикальним завантаженням. Наприклад, агрегат може бути встановлений між раковиною та кабінкою.

На борт ванни

Мешканці орендованих квартир не можуть дозволити собі реконструкцію ванної кімнати. Тому в крихітному приміщенні як вихід із положення розглядається варіант використання машинки «Малютка». Існують ще аналогічні агрегати – «Фея» та «Відрада».

Встановлюється така пральна машина на борт ванни. Потрібна спеціальна платформа із полімеру.

Як знайти місце для пральної машини у маленькій ванній

Для господині машинка-автомат – це економія часу, електроенергії, зниження витрати води.
Не дивно, що розглядаються різні можливі варіанти приплюсувати квадратні сантиметри площі:

 • Встановлення замість стандартної ванни коротку чашу звільняє 40 см.
 • Економити робочий простір, якщо ванна замінюється душовою кабіною.
 • Стиралка у ніші змушує працювати спроектовану «мертву» зону.
 • Комплект «пральна машинка під раковиною» не тільки заощаджує простір, але й стане прикрасою інтер’єру в стилі хай-тек.
 • Техніка, вбудована в меблі, вписується в будь-який стиль.

У супер крихітній кімнаті пралка встановлюється на місце демонтованої раковини. Вмиватися можна під змішувачем чаші ванни.

У ванній кімнаті кожна деталь здатна зробити її комфортнішою або зруйнувати затишок. Різні пляшечки хімії та косметичних засобів виставлені на чільне місце захаращують і так маленький простір. Їх треба ховати.

Дозована кількість декору збереже стилістику інтер’єру. Висоту кімнаті додасть глянцева натяжна стеля. Дзеркала розширять її.

Фото пральної машини у ванній