Яка витрата клею для плитки на 1м2: розрахунок для стін та підлоги у ванній (норми на квадратний метр)

Яка витрата клею для плитки на 1м2 – норми та тонкощі розрахунку. Опис факторів, що впливають на витрату клею

Підготовляючи витратні матеріали та інструменти для проведення ремонтних робіт, слід заздалегідь прорахувати обсяги необхідних складів, у тому числі клею для плитки.

Ретельно проведений розрахунок дозволяє уникнути як необґрунтованих витрат, так і незапланованого дефіциту клею. Існує кілька підходів до визначення необхідної кількості матеріалу і найбільш оптимально ознайомитися з кожним з них.

Якісний склад клею

Сьогодні для зручності користувачів та майстрів будівельних бригад створено спеціальні калькулятори (у тому числі онлайн версії), які дозволяють зробити швидкий та точний розрахунок необхідного матеріалу. Проте, на практиці все не так просто – належний обсяг залежить від багатьох факторів.
Витрата основи, що клеїть, безпосередньо залежить від якісного складу:

  1. Найбільш бюджетний варіант для проведення самостійного ремонту – це клей на цементній основі. Придбати цей склад можна у вигляді мішків із сухим цементом. Безпосередньо перед плитковою кладкою сухий залишок розводять водою або ж розводять розчинником на латексній основі. Приблизна витрата такого клею на 1 квадратний метр плитки становить 1-1,9 кг. Однак, на практиці доводиться враховувати і багато інших факторів, тому діапазон є таким широким.
  2. Дисперсійний плитковий клей. Для виробництва подібного складу використається смола. Випускається клей у рідкому вигляді, тому не вимагає жодної попередньої підготовки до роботи. Рекомендовану витрату можна дізнатися з інструкції, що додається.

Третій вид клею виробляється на основі епоксидної смоли.

  • Перед застосуванням смолу змішують з каталізатором, щоб утворився матковий розчин оптимальної консистенції.
  • Цей клей є найбільш міцним, не боїться вологи і низьких температур, не схильний до усадок, має відмінну адгезію з підлягаючою поверхнею і з плитковими модулями.

При товщині клеючого шару 1 мм витрата становить 1,5 кг на 1 квадрат плитки. Відповідно, при збільшенні прошарку, що клеїть, буде збільшуватися і витрата складу.