Висота ванної від підлоги (90 фото): габаритні ванни з порадами щодо вибору кращої моделі.

Висота ванної кімнати від підлоги: нюанси налаштування висоти. Допустимі норми та стандарти відхилення при установці (90 фото)

Ванна – основний елемент, що визначає дизайн приміщення. Звичайно, час і сучасність диктують свої правила, і набагато частіше в божевільному ритмі життя залишається не так багато місця для дотримання елементарної гігієни.

От чому так популярно стало встановлювати різноманітні кабінки із душем. Однак, задоволення, провести приємні моменти у ванній з теплою водою та ароматизованими маслами, мало з чим можна порівняти.

Вибір у магазинах настільки різноманітний, що приймаючи рішення встановити саме ванну, не важко підібрати її під оформлення конкретного простору. Сучасні вироби, стилістика «ретро» – дорожчі – все до ваших послуг.

Встановлюючи чашу в процесі ремонту, слід правильно зорієнтувати її схильність, а також врахувати важливий момент, що стосується висоти ванної над підлогою.

Це тільки спочатку здається не настільки значущим моментом, а згодом дратуватиме, через надмірну незручність постійно «перелазити» через край. Особливо нічого не можна буде зробити, якщо в дизайні передбачалося повне обкладання керамічною плиткою. Тож якою має бути висота ванної від підлоги?


Стандартна висота ванної від підлоги

Щоб переступання через край було найбільш комфортним, без зайвих труднощів і практично непомітним є стандартна висота ванної від підлоги, розрахована фахівцями. Вона становить 0,6 метра.

Величина дуже прийнятна для дітей, людей похилого віку, середньостатистичної дорослої людини. Цифра не ідеальна, і може дещо змінюватися у більшу чи меншу сторону.

Але про основну міру забувати не рекомендується, адже від неправильно підібраної висоти може постраждати і дизайнерське оформлення та настрій на приємне проведення часу.

Стандарт вибраний з урахуванням комфорту кроку, та забезпечення вільного доступу до комунікацій у разі проведення простого ремонту або екстреної ситуації. Орієнтуючись на встановлену величину, можна підібрати оптимальне рішення для власної ситуації.

Вибір ванни

Ванна повинна бути якісною, тобто дозволяти людині, що сидить у ній, максимально відчути розслаблення. А це означає здатність якомога довше утримувати температуру води.

З іншого боку, при виборі виробу варто звернути увагу на характеристики довговічності. Це цілком відповідає призначенню ванни із чавуну, з додатковим покриттям спеціальним емальованим шаром. Для багатьох дизайн є першорядним, тому вибір ґрунтується також на основі естетичних міркувань.

Залежно від матеріалу виготовлення:

 • Акрил;
 • Стали;
 • Чавуна,

Встановлюється конкретна висота. Особливо непросто підібрати відповідну висоту чавунної ванни від підлоги, незважаючи на найбільш привабливий дизайн.

 • Найбільша популярність у ванн з акрилу.
 • Це пояснюється міцністю та тривалим терміном служби матеріалу.
 • Невелика вага такої ванни також є істотним плюсом до того, що підпірки під нею можуть бути встановлені.
 • До бюджетного варіанту відносять ванни зі сталі, незважаючи на їх явний недолік – незначне утримання температури води.
 • А ось на складності регулювання це взагалі ніяк не відбивається. Невелика вага дозволяє провести необхідні налаштування без жодної складності.

Вибраний різновид визначається в основному потребами господарів та їх смакових уподобань. Захотівши підкреслити красу дизайну кімнати, швидше за все, вибір зупиниться на ванні з чавуну з литими витонченими підставками. Вагові показники та вартість відведуть у бік сталевого або акрилового виробу.

Нюанси налаштування висоти ванни від підлоги

Висота чавунної ванни від підлоги з фіксованими ніжками завжди продумується заздалегідь. Наявність у чаші солідної ваги практично виключає проведення необхідного регулювання за допомогою ніжок.

Виплавлені із сталевих або чавунних шматків вони виконують лише одне призначення – забезпечити належну стійкість. Вишуканість дизайну при цьому буває просто чарівною. Химерні завитки, квітковий орнамент, потужні лапи лева плюс гравіювання та орнамент.

Вироби зі сталі та акрилу більш привабливі завдяки легкій можливості регулювання. Висота досить легко варіюється, під дизайнерський задум.

Від рішення господарів і залежатиме величина висоти. Дорослим не так потрібно знати, наскільки цей параметр відхилений від стандарту. А ось для людей похилого віку або дітей така розмірність повинна бути встановлена ​​з максимальною точністю, тоді завдання для них стане набагато простіше.

Так чи інакше, таку характеристику в жодному разі не варто ігнорувати, особливо при самостійній установці ванни. Бортик повинен відповідати певному рівню за висотою. Комфорт та дотримання дизайнерського оформлення – два основні показники у таких випадках.Як виставити рівень для каналізації

Розведення відведення каналізації – горизонтально розташована труба.

 • Одним кінцем такий лежак повинен підключатися до стояка, розташованого вертикально, а іншим до найвіддаленішого приладу сантехніки.
 • Між цими з’єднаннями є відводи для сантехнічних приладів та іншого – ванни, душа, пральної машинки.
 • Такий пристрій має власну гарнітуру зливу з певною висотою над рівнем підлоги.

Правильна висота зливу ванною дає можливість безперешкодного зливу вод.

Так забезпечується нормальна висота роботи. Злив повинен у такому разі розташовуватися вище, ніж з’єднувальний рівень вертикальної та горизонтальної частин труб.

Причинами виникнення невідповідності такої умови вважаються:

 • Припущення про помилки в монтажі або реконструкції;
 • Сучасний вид приладів сантехніки, для якого конфігурація системи має бути іншою;
 • Переобладнання приміщення із застосуванням підлогового покриття над каналізацією.

От чому необхідно проводити попередню оцінку конкретної обстановки в приміщенні і правильно співвідносити її з моделлю ванни, що вибирається.

Фото ідеальної установки ванни за висотою