Як забрати затиральну суміш?

Затирка для плитки – різновиди, як вибрати, яка краще, підбір за кольором та дизайном (поради від профі)

Затирання є невід’ємною частиною укладання плитки. Визначаючи, який вибрати колір затирання, її слід розглядати як доповнення до плитки. Багато людей забувають про цей елемент, коли вибирають кахель для приміщення.

Ви можете значно змінити вигляд свого приміщення, змінивши колір розчину, який ви використовуєте для різних плиток. Дотримуйтесь цих порад щодо вибору та використання затирки, щоб надати укладання плитки закінченого професійного вигляду.

Навіщо потрібна затирка для плитки

Затирання заповнює проміжки між плитками, щоб надати вашому фартуху, підлозі або душовій кабіні великої міцності та відполірованому вигляду. Цей наповнювач, що складається із суміші цементу, води, кольорових пігментів та іноді піску, запобігає попаданню вологи або сміття під плитку та захищає краї плитки від пошкоджень.

Затирання швів також може допомогти підвищити опір ковзанню поверхні, що особливо важливо для облицьованих плиткою душових та підлог у ванних кімнатах, які можуть стати гладкими.

Простіше кажучи, затирання підвищує безпеку та зовнішній вигляд вашої облицьованої плиткою області, тому вона є важливим компонентом будь-якої установки.


При виборі затирки для плитки важливо визначити відповідний тип для вашого проекту та вибрати відтінок, який доповнюватиме обраний кахель.

Типи затирання

Затірка буває двох основних типів: шліфована та нешліфована. Пісок надає затирці додаткову стійкість, але може подряпати поверхню ніжнішої плитки.

 • Для кам’яних плиток, таких як мармур, слід використовувати розчин, що не містить піску.
 • Не зашліфований розчин також найкраще підходить для вузьких швів.
 • Затірка з піском використовується для більшості інших укладання кахлю з широким зазором.
 • Ви також можете підвищити гнучкість затирки для кахлю, додавши полімерні домішки, які необхідні для створення вузьких швів.

Дотримуйтесь інструкцій виробника на упаковці для вашого типу плитки. Як відшліфований, так і невідшліфований розчин необхідно герметизувати для захисту від бруду, плям та вицвітання.

Вибір кольору затирки для плитки

Нейтральні та землисті тони – одні з найпопулярніших кольорів затірки для кахлю, але ви також можете знайти яскравіші відтінки, включаючи синій, зелений і навіть рожевий.

Загалом колір затирання, що контрастує з вашою кахлем, змусить окремі плитки виділятися, а схожий відтінок створить більш гладкий загальний вигляд.

 1. Наприклад, використання чорної затирки для білої плитки додає чіткості кожному елементу, надаючи текстуру та розмір задньої панелі.
 2. З іншого боку, використання кремового кольору проти нейтральної плитки для підлоги забезпечує більш тонкий, уніфікований вигляд.
 3. Світло-сіра затирка добре поєднується з білою плиткою, а затирка пісочного кольору добре виглядає з коричневою або нейтральною плиткою.

Майте на увазі, що затирання для кахлю темного кольору краще приховує бруд і плями, ніж світліші кольори.

Як вибрати затирку для геометричної плитки

Спершу розглянемо затирання під візерункову плитку. Геометрія у дизайні кахлю дуже популярна. Його можна використовувати в різних приміщеннях, таких як ванні кімнати та кухні.


У цьому прикладі геометрична плитка залита розчином контрастного кольору. Це посилює візерунок, у який укладається плитка. Якщо у вас є плитка з жирним малюнком, який ви хочете виділити, можете використати затирання контрастного кольору, щоб виділити його.

Затирання для однотонної плитки

Наступний приклад – плитка великого формату з візерунчастою текстурою, але вона одного кольору. Кахель сама по собі має деяку текстуру без затирання. Подібну плитку можна використовувати на підлозі, на стіні душа або навіть на кухні.

Ми рекомендуємо використовувати розчин відповідного кольору, щоб візерунок залишався сам собою.

Наприклад, затирання сіро-коричневого кольору легко зливається, коли ви кладете на плитку. Завдяки спокійному тону затирання, основний візерунок кахлю залишається акцентним.

Як вибрати затирку для плитки під дерево

Зрештою, давайте подивимося, як вибрати колір затирки для кахлю коричневого кольору. Останнім часом однією з найпопулярніших речей у домашньому дизайні є плитка під дерево.

 • Це чудовий спосіб додати до вашого будинку відчуття тепла натурального дерева.
 • Крім того, вам не потрібно займатися доглядом за твердою деревиною.
 • У цьому випадку вам потрібно подивитися на плитку, щоб побачити максимуми та мінімуми у колірній гамі.
 • Тому ви вибираєте один із тих тонів і додайте його в розчин.

Наприклад, плитка має трохи сірого або світлого попелястого кольору і навіть кілька сіро-бежевих відтінків. Подивившись на зразок кольору розчину на тлі всієї плитки, ви побачите, чи він відповідає загальному виду плитки. Це дасть вам більш цілісний вигляд і зробить підлогу менш схожою на сітку.


Поради з перетяжки плитки

Якщо ви хочете освіжити затірку між існуючою плиткою, важливо знати, що нова затірка погано зчепляється зі старою. Якщо ви хочете зробити роботу правильно, потрібно видалити старий розчин.

Найкраще найняти професіонала для цієї частини проекту, тому що вам потрібно використовувати високошвидкісну кутову шліфувальну машину, щоб акуратно випилити стару затирку.Увага: Плитку легко розрізати в процесі. Якщо ви не вмієте користуватися цим небезпечним пристроєм, видалення розчину краще доручити професіоналу.

Визначення необхідної кількості затирки

Необхідна кількість затирання для кахлю залежить від типу та марки розчину для швів. Спочатку виберіть розчин, який ви хочете використовувати (колір та тип), та ознайомтеся з упаковкою.

Правильні інструкції зі змішування зазвичай надруковані на коробці або пакеті разом із зазначенням того, скільки квадратних метрів вони мають забезпечити.

 • Як правило, для маленької плитки потрібно більше затирання, ніж для більшої, тому що необхідно заповнити більше швів.
 • При замішуванні затирання вона повинна бути консистенції м’якого вершкового масла, може бути трохи густішою.
 • Потім дайте розчину та кольоровому продукту відстоятися, як рекомендовано, для хімічного зв’язування.
 • Перед нанесенням переконайтеся, що поверхня та шви, що закладаються, очищені належним чином.

Фото затирання для плитки