Як вибрати ванну: 105 фото сучасних ідей дизайну, оформлення та застосування

Як вибрати ванну (105 фото): основні характеристики, поради експерта яка ванна краще і чому

Особливо ванна, що стоїть, підійде для великої ванної кімнати, а кутова – для кімнати середніх розмірів. Прямокутний варіант – найуніверсальніший. Що потрібно враховувати під час вибору цієї ємності для купання? Про це йтиметься у цій статті.

Рішення про те, чи встановити душову кабіну або ванну, є одним з ключових при плануванні облаштування кімнати для купання.

У наш час ванна стала синонімом релаксації та розслаблення. Ступінь, в якому можна заспокоїтися під час купання, багато в чому залежить від зручності та комфорту ванни.

Питання розміру, хоч і має вирішальне значення, не повинно бути єдиним критерієм, що впливає на рішення про покупку. Яку ванну краще вибрати серед багатьох моделей?


Сучасний вибір моделей

Розмаїття форм та дизайнів дозволяє зробити так, щоб ванна стала справжньою перлиною та головним елементом інтер’єру кімнати. Ванну необов’язково прикріплювати до стіни чи вбудовувати.

Як багато елементів входять у дизайн ванної кімнати, стільки факторів визначають, яка ванна підійде.Системність аранжування – одна із складових. Що ще слід зважати на те, щоб ванна відповідала індивідуальному дизайну?

Якщо є кімната великої площі, розмір ванни не стане вирішальним фактором. Можна вільно вибрати будь-яку вбудовану або окрему ванну. Інша річ, коли хочеться розмістити цей елемент сантехніки на невеликому просторі чи кімнаті незвичайної форми.

Важливо пам’ятати, що враховуються не лише розміри ванни, а й простір навколо неї. Це одне з правил, як правильно вибирати ванну кімнату.

Параметри ванни

Класичні ванни прямокутної форми доступні довжиною від 140 до 170 см, а їх стандартна ширина становить 70 см. У магазинах також є моделі ширші, довші і коротші і навіть удвічі більші.Якщо простір та гроші дозволяють, можна вибрати ванну більшого розміру. У разі обмеженої площі слід вибирати компактний варіант.

 • Окрім ширини та довжини ванни важливою особливістю є її глибина.
 • Це також впливає на комфорт використання ванни – входити та виходити з неї має бути просто.
 • Ще варто, зокрема, звернути увагу на витрати води.

Ще один параметр, що визначає комфортність купання, – її основна площа, дно.Щоб переконатися, що ванна буде зручною, обов’язково варто докладно дослідити її в магазині. Можливо вийде так, що доведеться думати над іншим питанням – як вибрати душову кабіну для ванної кімнати.

Де встановити ванну

Продовжуючи тему відповідних розмірів та параметрів, не можна не згадати простір, що гарантує комфортний доступ до санвузлів. Установка ванни більшого розміру не повинна зашкодити комфортному пересування по кімнаті.

Тому біля ванни має бути мінімум 55 см вільного простору, щоб можна було вільно входити та виходити з неї.

Ванну можна розмістити:

 • Поряд зі стіною, щоб вона щільно прилягала до неї;
 • У кутку ванної (це так звана кутова ванна);
 • У будь-якому місці подалі від стіни (такі ванни називають окремими).

Окрема ванна – відмінне рішення для великої та просторої кімнати. Помістивши її в центр кімнати, вдасться зробити її центром уваги.

Є можливість вибрати модель з ніжками (часто елегантно декоровану) або без них, яка встановлюється на підлогу. Оригінальна ідея для великої кімнати – сантехніка для купання, що вбудовується (найчастіше на спеціальній платформі).

Той факт, що окрема ванна найкраще виглядає на більшій площі, не означає, що потрібно відмовлятися від неї, якщо кімната вузька. На ринку представлені моделі для таких приміщень.

Цікаве рішення, яке підійде для будь-якого санвузла (особливо невеликого) – ванна, що вбудовується. Найчастіше вона має класичний вигляд, який робить корпус привабливішим.

Додатки для ванної

Крім питання, яку ванну вибрати для ванної кімнати, можна подумати і про доповнення. Варто згадати аксесуари, які можна використовувати, щоб доповнити ванну.

Для більшого розслаблення та комфорту іноді знадобляться:

 • Ручки. На них можна спиратися на вході або виході з ванни. Це дуже корисно, особливо коли ванна кімната використовується людьми з обмеженими можливостями;
 • Сидіння. Гарний предмет, який сподобається сім’ям з маленькими дітьми та літнім людям;
 • Функція гідромасажу.Доповнить задоволення від домашнього СПА;
 • Підголовник. Сподобається тим, хто любить довго поніжитися у воді;
 • Ширма. Фіранка, встановлена ​​на краю санвузла, що дозволяє за необхідності швидко перетворити ванну на душову зону.

Форма ванни

Щоб виправдати очікування клієнтів, виробники сантехніки пропонують свою продукцію у різних формах.


Найпопулярнішою та універсальнішою, звичайно ж, є прямокутна ванна. Її легко вписати у будь-який інтер’єр.

Окрім цього, на ринку представлені овальні або круглі варіанти. Серед незвичайних форм (створюваних переважно на запит) також можна знайти такі пропозиції, як шестикутна або восьмикутна ванна.

Матеріал ванни

Список довгий і кожен матеріал має певні властивості. Краще вивчити це питання докладніше, перш ніж приступати до пошуку ванни. Також можна знайти відгуки про вибір ванн.

Отже, в основному ванни виготовляють із:

 • Чавуна;
 • Стали;
 • Дерева;
 • Каміння;
 • Акрила.

Кутова ванна

Місце для ванни, розташоване в одному з кутів кімнати, ідеально підходить для приміщень середніх та великих розмірів.

Ванни цього типу коротші, але ширші за прямокутні аналоги. Варто додати, що сучасні моделі кутових ванн розмістяться навіть у невеликих приміщеннях.Джакузі

Санітарно-технічні засоби даного типу обладнані спеціальними масажними форсунками в області окремих частин тіла. Гідромасажна ванна дозволить створити вдома справжню домашню СПА-зону.

Вибір гідромасажних ванн дуже широкий. Простіші моделі оснащені ручним керуванням. У свою чергу, ті, що управляються електронною системою, дорожчі, але простіші в експлуатації.

Гідромасажні ванни також мають безліч додаткових функцій, таких як озонування води, аромотерапія або спеціальне підводне освітлення.

Фото сучасних моделей ванни