Колір стін у вітальні: 145 фото ідей + поради щодо вибору відповідного відтінку для оформлення стін

Колір стін у вітальні. Як вибрати оптимальний відтінок? 145 фото ідей та красивих поєднань

Колір – важлива частина косметичного ремонту, і часто найкращий колір для вітальні можна знайти в ідеї дизайну самої кімнати.

Роль кольору

Колір може швидко перетворити простір, додавши індивідуальності, життя та інтереси будь-якій кімнаті.

Є кілька способів застосувати колір у дизайні вітальні:

 • Від кольору самих стін до накидання подушок, килимів та настінного мистецтва різної колірної гами.
 • При правильному використанні колір може зробити з простором ще більше – змінити сприйняття кімнати.

Деякі кольори візуально переміщаються до вас або від вас, що може змінити ваше сприйняття форми або розміру кімнати.

Якщо у вас довга і вузька вітальня, велика з високою або низькою стелею, колір може мати основне значення для максимально ефективного використання простору.
Найкращий колір для вітальні

Немає кращого кольору для будь-якого простору, одні вітальні будуть виглядати краще з світлішими та холоднішими тонами, у той час як інші отримають темніший теплий колір.

Особистий смак домовласника, загальна тема або стиль і акцентні кольори, які вже присутні в кімнаті, можуть вплинути на те, який буде найкращий колір для вітальні.

Вирішуючи, в який колір пофарбувати вітальню, почніть з визначення розміру та форми кімнати, щоб знайти групи кольорів, які найкраще підходять для цього простору.

Маленькі або вузькі вітальні

Якщо ваша мета – візуально збільшити вітальню, подумайте про використання кольорів, які мають прохолодний відтінок.

 • Холодні кольори, такі як сірий, білий, синій та трохи зеленого, вислизають від ваших очей, коли ви на них дивитеся.
 • Використання холодних тонів допоможе відкрити невелику кімнату.

Великі вітальні

Якщо мета полягає в тому, щоб велика кімната виглядала більш затишною або привабливою, подумайте, щоб використовувати теплий колір на стінах.

 • Коли ви дивитеся на них, теплі кольори звужуються, і кімната здається меншою.
 • Ось чому багато людей знаходять такі кольори, як золотий, жовтий і червоний, «затишними».

Якщо ви бажаєте створити зону для розмови в одній частині кімнати, подумайте про використання акцентної стіни теплого кольору на тлі трьох нейтральних стін, щоб виділити простір і надати кімнаті глибини.

Кімнати з високими стелями

Якщо у вашій вітальні є дуже високі стелі, закріпіть кімнату темними або середньо-темними квітами на стінах.

Пофарбуйте саму стелю у світліший колір з тієї ж серії, щоб візуально знизити його.

Кімнати з низькими стелями

Приміщення з низькими стелями має бути пофарбоване у світлі нейтральні тони, щоб надати візуальну висоту. Зробіть колір самої стелі холодним білим або світло-сірим, щоб візуально відштовхнути його.

Багато природного світла

Якщо у вашій вітальні багато вікон, стельових вікон або інших джерел природного світла, подумайте про використання темного кольору на стінах, щоб надати кімнаті багатства та глибини. Зробіть акцентні кольори світлішими, щоб збалансувати цей ефект.Темні кімнати

Зберігайте кольори фарби в пастельних тонах, якщо в кімнаті темно чи мало природного світла. Світлі кольори відображають будь-яке природне світло, яке потрапляє на них, допомагаючи висвітлити кімнату.

Вибір кольору вітальні

Кращий колір для вітальні у вашому будинку – це той, який відповідає потребам простору і добре поєднується з будь-якими акцентними кольорами, які вже присутні в кімнаті.

 • Не забудьте подивитися на свої штори, килимки, подушки та настінні малюнки, щоб отримати натхнення під час вибору кольору вітальні.
 • Погляньте і на інші кімнати поблизу, щоб створити барвисту історію, переходячи з кімнати до кімнати.

Звертаючи увагу на те, що вам каже ваша вітальня, ви обов’язково знайдете найкращий колір для своєї основної кімнати.

Універсальний синій

Вважається, що синій колір є незмінним фаворитом для віталень, він викликає почуття спокою та порядку, але також цінується за його універсальність. Синій – це колір, який добре поєднується з багатьма стилями меблів від традиційного до сучасного дизайну.

Вибір синього кольору – це особиста справа кожного. Деяким людям потрібен глибший відтінок з теплими відтінками, щоб створити відчуття затишку в кімнаті, тоді як інші можуть піти на щось легке та повітряне.

Енергічний червоний

Червоний – один із найяскравіших кольорів. Це додає енергії та життя у вітальню.

Однак, щоб уникнути навантаження цим яскравим відтінком, краще фокусувати його на одній стіні. Акцентні стіни чудові, якщо ви хочете використовувати сміливий колір, наприклад, червоний, але не хочете, щоб він повністю пригнічував кімнату. Вибір найкращого відтінку для вашого будинку може залежати від освітлення кімнати та архітектурних елементів.

Атмосферний сірий

У наші дні в дизайні інтер’єрів набирають популярності темно-сірі відтінки. На перший погляд цей похмурий, схожий на сажу сірий колір, дивовижно виглядає на центральній стіні за диваном або на всіх чотирьох стінах, щоб зробити кімнату затишнішою.

 • Якщо ви виявите, що вибираєте між кількома відтінками сірого, спробуйте дістати зразки та пофарбувати плакати, які ви можете наклеїти скотчем та жити з ними протягом кількох днів.
 • Спостерігайте, як кольори виглядають у різний час дня, та переміщуйте зразки, щоб побачити, як на них впливає світло.

Яскравий жовтий

Класично оформлена вітальня у веселих жовтих тонах – звичайне явище в історичних будинках, можливо, тому, що світло свічки могло висвітлювати цей колір особливо приємно.

Сьогодні жовтий колір продовжує залучати домовласників, які цінують його яскравість.

 • Жовті вітальні можуть бути затишними, привабливими та навіть вишуканими як для формального, так і для сімейного стилю.
 • Теплі золоті тони, як правило, краще виглядають у більш насичених варіаціях, у той час як більш лимонні та холодні жовті кольори виглядають краще, якщо вони залишаються блідими та менш насиченими.

Біла вітальня

Білий – ідеальне тло для будь-якого стилю вітальні. А оскільки він має високу світловідбивну здатність, він зробить кімнату яскравішою, якщо у вітальні не так багато природного світла.

Свідчення постійної присутності білого кольору в декорі, можна побачити в поєднанні цього кольору з чарівними відтінками зеленого, сірого, рожевого та інших кольорів.

Фото ідеального поєднання відтінків у вітальні