Люстра до зали: огляд красивих новинок з каталогу 2024 року!

Люстра до зали — яку вибрати? 100 фото ефектних моделей люстр із прикладами використання у дизайні інтер’єру

Півтора століття тому будинки освітлювалися свічками, а електрика вважалася дивом. Сьогодні не лише джерела освітлення вражають своєю різноманітністю. Асортименти світильників настільки величезний, що часом дуже складно зробити вибір на користь того чи іншого приладу.

Але якщо розуміти, що перед кожним світильником стоїть своє завдання, то коло пошуків звужується. То що найбільше підходить для освітлення вітальні? Оскільки це найпарадніша, велика й багатофункціональна кімната, то й світло в ній має бути, насамперед, різноплановим – і за певними зонами, і загалом.

Зрозуміло, загальне освітлення має бути яскравим. І найкраще з таким завданням справляються люстри.
5 .jpg”>

Конструкції люстр

Насамперед – люстри бувають стельові та підвісні. Вибір будь-якої з цих двох категорій залежить від висоти стелі у приміщенні. Виріб не повинен опускатися надто низько – від підлоги до крайнього плафона має бути не менше двох метрів.


Щоб уникнути враження масивності та громіздкості, варто звертати увагу на ширину люстри – діаметр (або відстань між крайніми точками) не повинен бути більше ніж 1/3 від ширини вітальні.

Для стельових моделей характерна невелика висота. Вони кріпляться безпосередньо на стелю – тому не рекомендується використовувати цей тип люстр разом з натяжними стелями. Нагрівання ламп може деформувати полотно.

Щодо підвісних варіантів, то їх висота регулюється за допомогою спеціальних шнурів, ланцюгів, також є широкий вибір моделей на штанзі. Конструкція будь-якого з таких світильників передбачає можливість зменшення або збільшення відстані до стелі. Перевага штанги перед рештою варіантів – стійкість, міцна фіксація.