Як купити меблі у вітальню: особливості вибору та розстановки + огляд всіх популярних моделей 2024 року

Як купити меблі у вітальню: поетапна інструкція з описом всіх ключових моментів підбору м’яких та корпусних меблів

Облаштування вітальні є досить трудомістким заняттям, яке вимагає від дизайнера або власника детального підходу. Вітальня є центром будь-якого будинку або квартири, в якій приймають гостей, збираються ввечері члени сім’ї.

Серед класичного набору меблів для даної кімнати виділяють м’які меблі (крісла, диван), стінка, стелажі або шафа, обідній або письмовий стіл та журнальний столик. На розсуд власника дизайн кімнати може бути доповнений іншими предметами інтер’єру.

Критерії вибору меблевого гарнітуру

Існує досить багато критеріїв, на які слід звернути увагу при придбанні м’яких або модульних меблів:

  1. Розміри вітальні та форма приміщення. Насправді можна зіткнутися з кімнатами великої площі, але мають нестандартну форму. Для таких ситуацій гарнітури підбирають в індивідуальному порядку.
  2. Кількість, розмір та розташування віконних отворів. Рівень природного освітлення та його співвідношення зі штучним освітленням відіграє величезну роль на вибрані меблі.
  3. Стиль інтер’єру приміщення.
  4. Використовувані матеріали для виготовлення. Сучасні виробники пропонують широкий асортимент диванів, каркасних та безкаркасних крісел.Для придбання є шафи пенали, моделі купе, стелажі з оригінальним дизайном. Декор, форма, розміри та вартість абсолютно різні, що дозволяє зробити свій вибір кожному покупцю. Вітальня є житловим приміщенням, а тому слід відмовитися від меблів, виконаних з неякісних матеріалів (наприклад, хвойні породи з їдкими смолами).
  5. При покупці необхідно звернути увагу на якість виготовлення шаф, кріплення полиць, наявність вбудованих та висувних ящиків, які можна використовувати як зону зберігання.
  6. Особливу популярність у рамках сучасного дизайну набули меблі з функцією трансформації. Розкладні дивани, журнальні столики в кілька ярусів, вбудовані стінні шафи та вбиральні дозволяють суттєво заощадити вільний простір, не захаращуючи кімнату.

Для більш раціонального планування майбутнього інтер’єру можна заздалегідь зробити креслення або план вітальні з усіма предметами меблів.

Неодмінною перевагою є наявність програм 3D моделювання, що дозволяють детально скласти майбутній інтер’єр будь-якого приміщення.