Книжкові шафи (145 фото): найкращі новинки дизайну шаф для книг

Книжкові шафи – оригінальні моделі з гарним дизайном для створення домашньої бібліотеки + фото вдалого розміщення в інтер’єрі

«Свобода існує для того, щоб ходити до бібліотеки.» – Писав І. А. Бродський. Сьогоднішнім читачам пощастило більше – кожен може влаштувати бібліотеку будинку для себе та дітей. Книга розвиває інтелект і виховує доброту та справедливість.

А книжкова шафа надає затишку, елегантність та солідність як маленькій квартирі, так і величезному особняку. До плюсів такої шафи належить не лише естетична, а й практична користь: Можливість зберігати сувеніри та дорогі серцю речі поруч із книгами.

Це не просто предмет меблів, а й приваблива деталь інтер’єру. Як правильно вибрати книжкову шафу, яка підійде саме Вам?

Правила розміщення книжкової шафи

В залежності від кількості книг робиться вибір розміру шафи. Після цього потрібно визначити потрібне місце для його встановлення. Не рекомендується розміщувати шафу в дитячих та спальнях, тому що книги швидко накопичують пил, який може стати причиною алергії.

Приміщення, рекомендовані для розміщення книжкових шаф:

 • Кабінет – найканонічніше місце для розміщення, здавна бібліотеки та книжкові шафи розміщували саме в кабінетах будинків;
 • Гостина – найпопулярніше місце для розміщення, тому що доступ до цієї кімнати мають усі члени сім’ї;
 • Коридор – найзручніше місце для розміщення, якщо площа проживання не велика і шафу потрібно розмістити ергономічно.

Види книжкових шаф

На вигляд шафи поділяються на дві категорії:

 • Відкриті: До них відносяться книжкові стелажі;
 • Закриті: До них відносять шафи з дверима.Двері книжкової шафи виконують із дерева або скла. Скло може бути прозорим та непрозорим. Вибір залежить від бажання покупця бачити книжкові полиці. За будь-якими непрозорими дверима можна приховати безлад, а прозорі двері дозволять одразу побачити вміст.

При виборі шафи зі скляними дверима пильну увагу обов’язково потрібно звернути на якість стекол, особливо якщо в будинку є маленькі діти.Існують комбіновані варіанти, де двері складаються зі скла та дерева одночасно.

Бують лінійні шафи, які прості в установці і можуть бути розміщені окремо від інших меблів. Найчастіше вони доходять до стелі, саме їх зручно розміщувати в коридорі. Вважають, що стелажі розміщують уздовж стін, але це не так, їх можна поставити в будь-якій точці кімнати.

Сучасні дизайнери не рідко застосовують їх у ролі перегородок чи елементів інтер’єру. Начіпні шафи відносять до лінійних. Найємніша книжкова шафа – шафа-купе. Його встановлюють як уздовж стіни, так і вбудовують у ніші.

Кутова шафа користується популярністю для покупців, які хочуть заощадити місце у приміщенні та при цьому розмістити велику кількість книг. Модульна шафа поділяється на елементи, які можна розміщувати в різних частинах приміщення або навколо якогось предмета, наприклад телевізора.


Головне – це полиці

Полиці – найважливіша частина книжкової шафи. Незалежно від вибору кутової або лінійної шафи звертайте увагу на полиці. Вони бувають вузькими, де книги розміщуються в один ряд і широкими, де книги можна розмістити в кілька рядів.

 • Для того, щоб полиці виглядали естетично, розставляйте книги не надто щільно одна до одної.
 • Також на полиці поміщають різні речі, здатні внести різноманітність в інтер’єр.
 • Наприклад, рамки з фотографіями, картини, свічки та сувеніри часто розміщують на книжкових полицях.
 • Зручніше використовувати полиці різного розміру, щоб поміститися нестандартні книги.

Більшість шаф і стелажів продаються з регульованими полицями, щоб власник у будь-який момент міг відкоригувати їх під бібліотеку, що поповнюється.

Вибір стилю книжкової шафи

При виборі шафи потрібно пам’ятати про стиль, у якому виконаний інтер’єр, щоб книжкова шафа не виглядала безглуздо та недоречно.

Розглянемо, які шафи краще вибирати для найпопулярніших стилів:

 1. Класика – масивні шафи різних відтінків дерева з якісною великою фурнітурою.
 2. Прованс – високі вузькі шафи пастельних відтінків.
 3. Хай-тек – модульні шафи та стелажі білих та світлих відтінків з яскравими акцентами. Стиль дозволяє вибрати дуже яскраві кольори: червоний, жовтий, зелений і т.д.
 4. Кантрі – шафи, схожі на прованські, але з декоративними елементами на дверях та ніжках.
 5. Лофт – переважно стелажі темних відтінків, виконані із заліза. Шафи з дверцятами не використовуються.
 6. Барокко – шафи колосальних розмірів на ніжках із великою кількістю різьблених елементів золотого кольору. Виконуються із матеріалу як світлого, так і темного дерева.
 7. Неокласика – шафи білих та пастельних кольорів зі скляними прозорими дверима.

Щоб не помилитися у виборі, проконсультуйтеся з продавцем або дизайнером інтер’єрів.

Вибір матеріалу

Важливим моментом у виборі книжкової шафи є матеріал, з якого виконана шафа.

Найміцніший і якісніший матеріал для виготовлення книжкової шафи – дерево. Чим якісніша порода дерева, тим дорожчою буде предмет меблів.

Найякісніші та найдорожчі книжкові шафи виготовляють із цільного дерева.

 • Хоча дерево вважається найбільш екологічним матеріалом, шафу можна виготовити з МДФ та ДСП.
 • Сучасні технології виготовлення дозволили досягти високої якості цих матеріалів.
 • Тому сьогодні книжкові шафи представлені в лінійках різних цінових категорій, які може собі дозволити кожен.

Якщо стиль вашого будинку визначений, і ви вибрали потрібний вигляд шафи та матеріал, можна сміливо приступати до вибору. Спочатку рекомендується вибрати відповідну книжкову шафу або стелаж у каталозі сайту.

Обов’язково звертайтеся до консультантів, якщо у вас виникають питання, адже книжкова шафа купується на багато років уперед і варто приділити належну кількість часу та уваги її вибору.

Покупка правильної шафи доповнить інтер’єр, принесе задоволення і скаже про добрий смак власника. Вибирайте та радьтеся з консультантами, купуйте та отримуйте задоволення від читання та місця зберігання книг!

Фото книжкових шаф в інтер’єрі вітальні