Вітальня зі спальним місцем: 165 фото ідей дизайну з порадами, як облаштувати

Вітальня зі спальним місцем: принципи ідеального поєднання та розміщення повноцінного спального місця в залі, 165 фото

У міських густонаселених районах багато однокімнатних квартир, а люди, що проживають у них, опиняються в ситуації, коли на невеликій площі треба розмістити різні за функціями простору.

Кімнати в окремій квартирі або малосімейному гуртожитку, в яких може проживати молода сім’я, повинні включати вітальню для прийому гостей та спільних заходів, а також окреме спальне місце.

Варіантів планувань у таких випадках зустрічається лише кілька — це прямокутне, квадратне приміщення або кімната з альковом, відокремленим аркою, але дизайнери пропонують багато способів зонування житла невеликої площі для його комфортнішого облаштування.

Вибір способу поділу кімнати

В умовах обмеженого простору слід враховувати такі особливості, як геометрична форма кімнати, розташування вікон та освітлення відгороджених ділянок денним світлом.

  • Якщо це кімната у формі пеналу з одним вікном, то для неї більше підійде зонування за допомогою щільних завіс або розсувних перегородок.
  • Коли в приміщенні є два вікна, його можна розділити за допомогою стаціонарно влаштованої стінки з меблів або інших матеріалів.


Корисно для більш точного вирішення планування накреслити наявне приміщення, з позначеними на ньому вікнами та дверима, спробувавши розставити необхідні меблі, вирізані з паперу іншого кольору.

Основними меблями зазвичай є містка шафа для зберігання речей, куточок відпочинку, що складається з прямого або кутового дивана, а також спальне місце.

Мілкі предмети обстановки розподілити набагато легше, тим більше що телевізор або полиці можна розмістити на стінах.

Зонування приміщення шторами

Найбільшим мобільним способом зонування малогабаритного приміщення вважаються штори, які відгороджують спальне місце від сторонніх очей та зайвого світла, коли хтось уже відпочиває, а інші в цей час ще спілкуються у вітальні.

Під час вибору текстилю для розмежування кімнати на зони враховуються лише індивідуальні особливості. Так, для одних досить повітряної, напівпрозорої тканини для візуального поділу, а іншим потрібні важкі світлонепроникні штори.


При цьому необхідно правильно вибрати колір і фактуру матерії, яка повинна гармоніювати з кольором стін, меблів і бути досить спокійною за малюнком і тональністю, оскільки таке велике полотно займе занадто велике місце для того, щоб бути яскравою плямою.

>

Ширми та розсувні конструкції

За допомогою зручних тимчасових перегородок можна створювати окрему спальню у вітальні. Велике приміщення квартири-студії на ніч можна зайняти спальним місцем, що складається з розкладного ліжка та ширми.

Також кімната в кімнаті робиться тимчасовими перегородками з тонованого скла з такими ж дверима, що забираються вбік.

Конструкції з металу або дерева з прозорими, скляними, розсувними дверима можна поєднувати із фіранками. Компактним та зручним способом влаштування тимчасової перегородки на ніч може стати легка дерев’яна або пластикова стінка у вигляді гармошки, яка без особливих зусиль виїжджає на коліщатках.

Меблі в ролі перегородки

Найбільш раціональним способом зонування однокімнатної квартири з достатнім освітленням можуть стати такі елементи меблів, як стелажі, шафи-купе або меблеві стінки, з заднього боку обклеєні такими ж шпалерами, як решта простору.

Великі меблі при цьому встановлюються перпендикулярно до тієї зі стін, яка довша і виконуватиме відразу дві функції — перегородки та місце зберігання різних предметів. Візуальним і полегшеним варіантом розмежування можуть стати низькі меблі, такі як тумбочки, дивани з високими спинками або крісла.

Поділ кімнати за рівнями

У деяких старих будинках бувають високі стелі та збільшення корисної площі малогабаритного житла можна вирішити за рахунок пристрою подіумів, нижня частина яких буде використана як комора, що складається з висувних ящиків.

  • Таким чином буде заощаджено багато місця, що зазвичай займається масивним гардеробом або тумбами.
  • Навіть невелике піднесення у 2-3 ступені допоможе вирішити кілька завдань із зонування, зручного облаштування квартири та створення додаткового місця для зберігання речей.
  • Якщо висота стель дозволяє, то цікаво виглядає пристрій невеликого другого рівня для розташування спального ліжка, який трохи нависає над основною площею кімнати, тим більше, що для лежачих місць висота стелі не має значення, а потрапляти туди можна невеликими оригінальними сходами з дерева чи металу.Спальня-вітальня у різних стилях

Велика різноманітність сучасних меблів, які можуть складатися з модулів або виступати в ролі багатофункціонального трансформера, допомагає універсально використовувати малогабаритні житлові квартири.

Такі меблі можуть задавати тон всьому приміщенню, коли на перший план виступають раціональність і комфорт, а відповідність стильному дизайну розглядається як додаткове питання.

У невеликому просторі, за будь-яких способів оформлення, все має бути гармонійно і гранично лаконічно, тому що відпочити від перевантаженого інтер’єру ніде і це згодом позначається на нервовій системі.

  • Класичне оформлення спальні-вітальні може бути центром з великого стаціонарного ліжка зі стильними завісами і балдахіном, а вітальні в такому разі відводиться другорядна роль просторого місця для пересування і прийому гостей.
  • Відмінно розширює простір, робить його чистим, сучасним та легким для сприйняття стиль мінімалізму, який створюється тонкими лініями полиць, стелажів та вбудованими меблями.
  • У цьому випадку особливо доречним є використання різних шаф і диванів-трансформерів, які виконують по черзі кілька функцій. Світлі, однотонні кольори, гладкі фасади меблів та чітка геометрія ліній урівноважують усі зони невеликого приміщення.


З усіх стилів найбільш підходящим для зонування вітальні є лофт, оскільки його особливість — це поєднання різних елементів, вільне поводження з предметами меблів та аксесуарами, незвичайні колірні та фактурні рішення.

Динаміку сучасного життя підкреслює сусідство технічного обладнання та антикваріату, брутальної кам’яної кладки та сучасного дивана з розкішною оббивкою.

Який би стиль не був обраний для оформлення невеликої кімнати, слід пам’ятати про візуальне розширення простору за допомогою колірних прийомів та намагатися використовувати більше світлих фарб.


Фото вітальні зі спальним місцем