Вітальня зі спальним місцем: 165 фото ідей дизайну з порадами, як облаштувати

Вітальня зі спальним місцем: принципи ідеального поєднання та розміщення повноцінного спального місця в залі, 165 фото

У міських густонаселених районах багато однокімнатних квартир, а люди, що проживають у них, опиняються в ситуації, коли на невеликій площі треба розмістити різні за функціями простору.

Кімнати в окремій квартирі або малосімейному гуртожитку, в яких може проживати молода сім’я, повинні включати вітальню для прийому гостей та спільних заходів, а також окреме спальне місце.

Варіантів планувань у таких випадках зустрічається лише кілька — це прямокутне, квадратне приміщення або кімната з альковом, відокремленим аркою, але дизайнери пропонують багато способів зонування житла невеликої площі для його комфортнішого облаштування.

Вибір способу поділу кімнати

В умовах обмеженого простору слід враховувати такі особливості, як геометрична форма кімнати, розташування вікон та освітлення відгороджених ділянок денним світлом.

  • Якщо це кімната у формі пеналу з одним вікном, то для неї більше підійде зонування за допомогою щільних завіс або розсувних перегородок.
  • Коли в приміщенні є два вікна, його можна розділити за допомогою стаціонарно влаштованої стінки з меблів або інших матеріалів.


Корисно для більш точного вирішення планування накреслити наявне приміщення, з позначеними на ньому вікнами та дверима, спробувавши розставити необхідні меблі, вирізані з паперу іншого кольору.

Основними меблями зазвичай є містка шафа для зберігання речей, куточок відпочинку, що складається з прямого або кутового дивана, а також спальне місце.

Мілкі предмети обстановки розподілити набагато легше, тим більше що телевізор або полиці можна розмістити на стінах.