Вітальня 16 кв. м (142 фото): гарні приклади дизайну та оформлення зали

Вітальня 16 кв. м: 142 практичних рішення дизайну + фото цікавих варіантів планування та підбору меблів

Оформлення вітальнею 16 кв. м має бути спрямоване на створення комфортної, естетичної та гармонійної обстановки.

Крім того, при облаштуванні будь-якого приміщення невеликого метражу слід віддавати пріоритет функціональності та пам’ятати про необхідність збереження свободи переміщення у просторі.

Планування вітальні 16 м2

Перш ніж починати ремонт вітальні 16 кв. м, необхідно оцінити її архітектурні особливості. Звертати увагу слід не тільки на метраж, а й на такі моменти, як висота стелі, форма кімнати, наявність ніш тощо.

 • Якщо в залі є вихід на лоджію, можна об’єднати ці приміщення. При цьому додаткові квадратні метри потрібно склити та утеплити.
 • Якщо з вітальні ведуть двері до інших кімнат, то треба заздалегідь обміркувати, як звільнити та зробити зручними проходи.

Класикою вважається приміщення у квадратній формі. Така конфігурація дозволяє розташувати всі необхідні зони та не вимагає проводити зорові коригування.

Прямокутна кімната забезпечить зручність зонування. Частину простору тут зазвичай виділяють під куточок відпочинку, а решту площі використовують як кабінет або їдальню.

Зонування вітальні

В однокімнатній квартирі від вітальні 16 кв. м потрібно виконувати завдання спальні. У цій ситуації поділ простору слід втілювати за рахунок обробки, освітлення чи меблів.

Зону для сну також доречно сховати за ширму або фіранку. Якщо ліжко встановлено в ніші, краще відгородити її розсувними дверима.

 • Невеликі розміри кімнати не є причиною відмови від пристрою кабінетної зони.
 • Але письмовий стіл з ящиками та полицями має бути компактним.
 • У ролі зонуючої деталі рекомендується використовувати ширму або відкритий стелаж.
 • На крайній випадок можна зробити подіум. Такі прийоми не перевантажують інтер’єр і не заважають йому бути легким та повітряним.

Для виділення зони відпочинку краще застосувати шпалери. Також можна обіграти її декором.

Стилі вітальні

Є маса стилів, які застосовуються для вітальні 16 кв. м.Вибирати конкретний варіант слід виходячи з архітектурної специфіки простору, кількості та величини віконних отворів, числа мешканців квартири, особистих уподобань. Найбільш популярні стильові напрямки:

 1. Сучасне. Для таких інтер’єрів властива багатофункціональність, простота та лаконічність форм. Тут немає місця для непотрібних речей. Оздоблення має бути невигадливим, а декор і освітлення – ретельно продумані. Це допоможе зберегти відчуття простору.
 2. Класичне. Класика асоціюється з розкішшю та багатством. Дизайн можна дізнатися за симетрією в розстановці предметів, стриманою елегантністю гарнітура, натуральним оздоблювальним матеріалом. У класичну вітальню підійдуть важкі портьєри з ламбрекеном і тюлевими фіранками, а також подушки з квітковими та дамаськими орнаментами.
 3. Колоніальне. Подібне оформлення – це комбінація раціоналізму Заходу та Східного колориту. Чітке розмежування простору у разі недоречно. Стіни слід витримати у світлому кольорі. Для підлоги підійде паркет чи керамічна плитка під цеглу чи природний камінь. Меблювання варто підібрати в темних тонах. Причому краще віддати авторським виробам, виконаним у східній тематиці. Доповнити інтер’єр необхідно яскравим декором. Обов’язковий килим із рослинним малюнком.
 4. Поп-арт. Це варіант для непересічних осіб. Його особливості – яскрава колірна гама, нетривіальні форми, лаконічний дизайн меблів, різноманітність аксесуарів.
 5. Мінімалізм. Напрямок акцентує увагу на зоровому додаванні обсягу простору. Відмінні риси – правильна геометрія, точні форми, мінімум декору, велика кількість світла, поєднання скла та металу, монохромна палітра.Колірна гама

Вибирати колірну гаму слід, відштовхуючись від вибраного стилю. Однак є деякі рішення, які будуть вдалими для багатьох стильових напрямків.

Наприклад, білий колір. Його переваги – універсальність, хороша поєднання з іншими кольорами, нейтральність.

Популярністю користуються і бежеві відтінки. Вітальня у світло-кавових або пісочних тонах виглядає неймовірно затишно. Як акценти можна використовувати зелений, апельсиновий, сапфіровий відтінок.

Затребувана також сіра палітра. Вона універсальна і нейтральна, так само як і біла, але не створює відчуття стерильності.Сірі відтінки краще поєднувати з теплими кольорами, наприклад, з жовтим або коричневим.

Меблі для вітальні

Меблеве наповнення вітальнею 16 кв. м має складатися з дивану, журнального столика, телевізора. Це необхідний мінімум.

Але також часто меблювання включає:

 • Пуфи;
 • Кресла;
 • Стелаж;
 • Вітрину.

Перед тим, як розпочати обстановку кімнати, потрібно зважити, які речі будуть дійсно потрібні, а які будуть зайвими. Не слід перевантажувати приміщення.

Меблі можна придбати в магазині або замовити у майстерні. Останній варіант є кращим, оскільки дозволяє створити оригінальний інтер’єр.

Освітлення у вітальні

При облаштуванні вітальні важливо продумати не лише її стиль та функціонал, а й освітлення. Освітлювальні прилади поряд з меблями допомагають внести в обстановку затишок та комфорт.

Стильний настінний світильник у зоні кабінету полегшить роботу з паперами, а його світло не стане на заваді іншим людям, які перебувають у кімнаті. Торшер із гарним абажуром дозволить приємно провести час за улюбленою книгою, не заважаючи решті домочадців.

Деякі власники квартир сумніваються, які освітлювальні прилади доречно встановити у вітальні 16 кв. м.

На думку дизайнерів, обов’язково потрібно придбати:

 • люстру;
 • Бра;
 • Торшер;
 • Світлодіодне підсвічування.

Цікавим рішенням є електричний або газовий камін.


Гостина 16 кв. м – невелике приміщення. Але цієї площі вистачить, щоб створити комфортну зону для відпочинку серед сім’ї. Головне, правильно підібрати планувальне та стильове рішення, ретельно продумати функціональну частину та меблеве наповнення.

Фото вітальнею 16 кв. м.