Лоджія у вітальні (180 фото): гарні приклади дизайну та поєднання двох приміщень в одне

Лоджія у вітальні – огляд найкращих ідей об’єднання балкона з кімнатою. 180 фото з порадами дизайнерів з грамотного зонування

Найчастіше у сучасних плануваннях вихід на лоджію буває або з кухні, або з вітальні, або зі спальної кімнати. Але так як у нових квартирах вітальня найчастіше поєднана з кухнею, то зустрічається і такий варіант.

Оформити вітальню з виходом на лоджію досить просто, потрібно лише врахувати всі нюанси приміщення.

Типи балконів

Є кілька варіантів балконів, які можуть бути у квартирі:

 1. Закритого типу;
 2. Відкритого типу;
 3. Закритого типу поєднаний із вітальнею.


Звичайно, завжди можна зайнятися переобладнанням простору, засклити відкритий балкон або поєднати лоджію з вітальнею. Але це вимагатиме певних витрат. Тому краще зробити вибір на етапі проектування, якщо є можливість.

Відкриті балкони можуть бути такі:

 1. Французький – майданчик такого типу дуже маленький або відсутній зовсім. З квартири йде великі двері, за якими далі йде балконна перегородка.При такому варіанті можна просто відчиняти двері, щоб дихати свіжим повітрям;
 2. Американський, який має також назву галереї. Його відмінність у тому, що вона вже має майданчик і прибудована по периметру будівлі. Майданчик може об’єднувати кілька кімнат, тоді вихід на лоджію є в кожній із них. Це найбільш часто зустрічається варіант, при цьому він і найпрактичніший;
 3. Є ще один тип – іспанська. На відміну від французької він має деякий майданчик, але не такий місткий, як американський. Вона буває у вигляді квадрата чи прямокутника. Він має огорожу.


Облаштування лоджії

Якщо у вас у квартирі вітальня примикає до балкона і між ними немає перегородки, тобто лоджія утеплена, це найвдаліший варіант. Таке з’єднання дозволяє розширювати простір, наповнювати його великим світлом та використовувати площу раціонально.

Важливо лише узгодити між собою ці два простори, об’єднавши їх єдиним стилем та однаковими будматеріалами для оздоблення.

Якщо простору не з’єднані, лоджія залишається неутепленою, то все одно має відчуватися єднання між собою. Лоджія має стати продовженням вітальні, її літнім варіантом використання. Прохід не повинен захаращувати диван або інші елементи меблів.


Поєднаний інтер’єр лоджії з вітальнею

Оскільки на лоджії завжди великі вікна, то сонячне світло, що проникає в кімнату, буде завжди яскравим і теплим. Щоб сонце не заважало займатися своїми справами та не засліплювало, краще продумати якусь систему фіранок.

Підлогове покриття має бути однаковим і у вітальні, і на просторі лоджії. Можна вибрати плитку і деревне покриття.

 • Якщо ви не хочете залишати лоджію без перегородки, можна буде зробити імітацію арки або взагалі встановити скляні двері. Найкраще зробити їх розсувними, щоб вони не заважали при відкритті.
 • Навіть якщо у вас утеплена лоджія, все одно варто задуматися про підбір матеріалів, які будуть стійкі до впливу перепадів температури та різних опадів. Не забувайте і про їхню безпеку. Так, плитка не повинна бути слизькою навіть за вогкості.
 • Деякі розміщують на просторі лоджії окрему зону. Наприклад, облаштують робоче місце чи роблять місце для ігор дитини. Всі варіанти допустимі, але стилістика вітальні та лоджії не повинні відрізнятися між собою.


Під час оформлення лоджії краще не використовувати матеріали темніше, ніж у залі. Такий контраст не надасть краси приміщенню, до того ж виглядатиме такий простір єдиним не буде. Якщо на місці балкона буде організований сад домашніх рослин, то не варто перестаратися з ними, тому що світло, що надходить, буде загороджене.

Роздільний інтер’єр вітальні та лоджії

Якщо ви утеплили лоджію, але з якоїсь причини вирішили залишити двері, у вас вийде два розділені один від одного приміщення.

У такому випадку у вітальні зазвичай вішаються штори на вікно, які можуть приховувати за собою двері на лоджію і частково цей простір.

 • Тоді можна облаштувати його за своїм бажанням, а сонячне світло не проникатиме у вітальню.
 • Не варто забувати і про колірну гамму, яка буде застосована не тільки у вітальні, а й на балконі.
 • Якщо кімната вузька, від темних квітів краще відмовитися, тому що вони ще приховуватимуть простір, візуально роблячи його меншим.
 • Світле оздоблення допоможе розширити приміщення. Це буде актуально для власників квартир радянської споруди.

Зверніть увагу на меблі. Не варто купувати якісь елементи лише тому, що вони модні та популярні.

Не забувайте про гармонію оздоблювальних матеріалів та меблів, тому що їх поєднання в інтер’єрі дуже важливе. Якщо ви вибрали шпалери з пастельним відтінком, то меблі дивіться темні. Якщо навпаки, стіни більш холодних кольорів, то і меблі повинні бути відповідними.

При розміщенні меблів враховуйте, що вихід на балкон повинен бути завжди у вільному доступі. Не захаращуйте його зайвими предметами. Вітаються різні оригінальні ідеї, але знову ж таки розстановка має бути зроблена з розумом.

На балконі за зачиненими дверима можна організувати будь-який простір. Найбільш популярні ідеї:

 1. Літній та зимовий сад для кімнатних рослин;
 2. Дитяча ігрова зона;
 3. Робоча зона;
 4. Міні-спортзал;
 5. Облаштоване місце для зберігання, де всі речі будуть упорядковані, а не просто накопичені хаотично.


У будь-якому випадку, вибір буде лише за вами. Подумайте, що на цьому просторі ви хочете бачити, розрахуйте витрати і вже можливо переробляйте балкон.

Плюси та мінуси суміщення інтер’єру

У будь-якому випадку, навіть якщо у вас не поєднаний простір, виникає питання: а чи потрібно це робити? Зазвичай наводяться досить вагомі аргументи на користь перепланування, але є і нюанси, які зупиняють це.

Є свої плюси такої витівки:

 1. Простір розширюється, з’являється додаткова зона нового облаштування;
 2. Збільшується рівень природного освітлення приміщення;
 3. Можна винести окремо щось, що не вдавалося розмістити на просторі квартири.Перш ніж приступати до об’єднання, варто вивчити не лише плюси, а й мінуси:

 1. Великі витрати на гроші;
 2. Складність ремонту, тому що доведеться зносити стіну;
 3. При неправильному ремонті та утепленні може промерзнути стіна, з’явитися цвіль;
 4. Буде більше витрачатися енергії на опалення, тому що простір збільшиться.


Якщо мінуси наводять на думки, щоб взагалі відмовитися від витівки, розгляньте інший варіант.

Зовсім не обов’язково зносити стіну та прибирати двері. Можна просто утеплити лоджію та не чіпати прохід. Так і витрат буде менше, і ремонт буде простіше.

Фото лоджії у вітальні