Лоджія у вітальні (180 фото): гарні приклади дизайну та поєднання двох приміщень в одне

Лоджія у вітальні – огляд найкращих ідей об’єднання балкона з кімнатою. 180 фото з порадами дизайнерів з грамотного зонування

Найчастіше у сучасних плануваннях вихід на лоджію буває або з кухні, або з вітальні, або зі спальної кімнати. Але так як у нових квартирах вітальня найчастіше поєднана з кухнею, то зустрічається і такий варіант.

Оформити вітальню з виходом на лоджію досить просто, потрібно лише врахувати всі нюанси приміщення.

Типи балконів

Є кілька варіантів балконів, які можуть бути у квартирі:

  1. Закритого типу;
  2. Відкритого типу;
  3. Закритого типу поєднаний із вітальнею.


Звичайно, завжди можна зайнятися переобладнанням простору, засклити відкритий балкон або поєднати лоджію з вітальнею. Але це вимагатиме певних витрат. Тому краще зробити вибір на етапі проектування, якщо є можливість.

Відкриті балкони можуть бути такі:

  1. Французький – майданчик такого типу дуже маленький або відсутній зовсім. З квартири йде великі двері, за якими далі йде балконна перегородка.При такому варіанті можна просто відчиняти двері, щоб дихати свіжим повітрям;
  2. Американський, який має також назву галереї. Його відмінність у тому, що вона вже має майданчик і прибудована по периметру будівлі. Майданчик може об’єднувати кілька кімнат, тоді вихід на лоджію є в кожній із них. Це найбільш часто зустрічається варіант, при цьому він і найпрактичніший;
  3. Є ще один тип – іспанська. На відміну від французької він має деякий майданчик, але не такий місткий, як американський. Вона буває у вигляді квадрата чи прямокутника. Він має огорожу.


Облаштування лоджії

Якщо у вас у квартирі вітальня примикає до балкона і між ними немає перегородки, тобто лоджія утеплена, це найвдаліший варіант. Таке з’єднання дозволяє розширювати простір, наповнювати його великим світлом та використовувати площу раціонально.

Важливо лише узгодити між собою ці два простори, об’єднавши їх єдиним стилем та однаковими будматеріалами для оздоблення.

Якщо простору не з’єднані, лоджія залишається неутепленою, то все одно має відчуватися єднання між собою. Лоджія має стати продовженням вітальні, її літнім варіантом використання. Прохід не повинен захаращувати диван або інші елементи меблів.