Вітальня 4 на 4: фото вдалих варіантів розміщення меблів та сучасного дизайну

Вітальня 4 на 4 розміщення меблів – цікаві варіанти дизайну. ТОП-10 порад, як перетворити вузьку вітальню

Розстановка меблів у вітальні може бути складним завданням, але це важливий крок, якщо ви хочете створити функціональний та згуртований простір.

Коли ми говоримо про розміщення меблів, ми маємо на увазі всі компоненти вашої вітальні, від диванів та стільців до освітлення, творів мистецтва, аксесуарів та килимків. Як поєднати всі предмети домашнього побуту та зв’язати їх разом, щоб вийшов цілісний вигляд?

Щоб створити максимально практичний і візуально приємний простір вітальні 4 на 4, дотримуйтесь наших порад щодо розміщення меблів.

Планування вітальні

Багато хто з нас, як правило, купують і вибирають меблі, що сподобалися, не складаючи плану. Потім, коли починають прибувати всі частини, завдання знайти для всього своє місце стає непосильним.

Тоді ми починаємо турбуватися про те, чи підійде кушетка? Книжкова полиця вища, ніж ви хотіли? Журнальний столик захаращує кімнату? А як щодо всіх цих гарних аксесуарів?

 • Подумайте про ті речі, які вам потрібні, перш ніж вибирати ті, що вам подобаються!
 • Легко підібрати предмет із зовнішньої привабливості, навіть не замислюючись, для чого ви будете використовувати його і куди він піде.
 • Подумайте, як використовуватиметься кімната, перш ніж приймати рішення про кількість предметів, які потрібно купити.
 • Який настрій ви хотіли б створити у своєму просторі?
Якщо ви віддаєте перевагу більш формальній, елегантній, повсякденній або гламурній кімнаті: найкраще підійде симетрична розстановка (одна сторона є дзеркальним відображенням іншої).

Якщо ви надаєте перевагу невимушеному, затишному або грайливому настрою? Тоді розгляньте асиметричний макет.

Настрій, якого ви намагаєтеся досягти, допоможе вам вибрати правильний стиль та колірну схему.

Виберіть фокус у кімнаті

Незалежно від того, чи обдарований ваш будинок природними архітектурними особливостями або це велике чисте полотно, у кожній вітальні обов’язково має бути фокус. Вашому оку потрібне місце для приземлення, тому якщо в кімнаті є велике панорамне вікно і гарний вигляд, тоді все готове.

Інакше вам потрібно буде створити власний фокус, щось, що приверне увагу ваших гостей.

 1. Спробуйте текстуровані шпалери або шпалери, щоб зробити декоративну стіну або велике дзеркало.
 2. Групування ваших власних меблів для вітальні 4 на 4 також може стати фокусом.
 3. Завершіть кімнату гарно підібраним килимком.

Зона спілкування

Зона для розмови складається з сидячих місць, розташованих таким чином, щоб сприяти розмові.

Вам необхідно створити єдиний образ і зробити розмову в кімнаті комфортною. Найменше вам потрібно, щоб ваші гості кричали через усю кімнату, щоб їх почули!

Зона розмови може виглядати по-різному і ідеально підходить для кімнат без телевізора. Диван і два акцентні крісла навколо журнального столика. Або два-чотири акцентні стільці, згруповані навколо журнального столика або пуфика. (Пуфік можна використовувати як додаткову зону відпочинку).

Масштаб та пропорції

Баланс важливий при розміщенні меблів у вітальні. Ви ж не хочете, щоб усі ваші великі частини меблів були на одному кінці, а всі ваші дрібніші – на іншому. Вам потрібно, щоб кімната здавалася симетричною.

Правильна гама в будь-якому будинку – це те, що змушує почуватися затишно та розслаблено. Співвіднесіть пропорції меблів (столів та предметів мистецтва) із розмірами кімнати. Це допомагає створити правильний баланс і почуватися комфортно у вашому просторі.

Розмір

У великій кімнаті можна розмістити великі меблі; що вище стеля, то вище може бути меблі і навпаки. Переконайтеся, що ви вибрали меблі такого ж масштабу. М’який диван з крихітним столиком ліжка може незручно виглядати поруч один з одним.

Порожній простір

Не забудьте залишити в кімнаті порожній простір. Оку потрібно місце, щоб десь відпочити. Залиште кілька порожніх місць на стіні та між меблями.

Візерунки

Правило візерунка схоже на правило розміру! Чим менша кімната, тим менший візерунок і менша кількість ми можемо змішати.

Якщо щось здається неправильним, можливо, немає правильного масштабу пропорції для простору. Видаліть, перемістіть або замініть все, що не підходить, доки бажана кімната не буде завершена.

Модель пересування по кімнаті

Легкість пересування дозволяє використовувати кімнату та вільно потрапити до неї. Подумайте, як ви переміщаєтеся в просторі, коли ви в ньому перебуваєте, або проходите через кімнату. Зазвичай рух починається біля вхідних дверей і продовжується до другорядного виходу або входу в іншу кімнату.

Журнальні столики або пуфи знаходяться в такому положенні, щоб не відрізати і не блокувати рух.

Рекомендована відстань між диваном та центральним столом має бути не менше 35 см без зазору та близько 70 см, включаючи зазор.

У вітальні з телевізором люди зазвичай годинами сидять на дивані, а для цього потрібен зручний диван з гарною опорою для шиї. Хорошим варіантом для цієї кімнати стане диван, що розкладається.

Якщо ви оберете цей варіант, вам знадобиться простір, оскільки для нього потрібно зазор не менше 40 см. Пам’ятайте, вам знадобиться додатковий простір, необхідний для місця у відкинутому положенні.
Виберіть килимок відповідного розміру

Вибираючи килимок відповідного розміру для кімнати, ви повинні мати на увазі дві речі: розмір кімнати та конфігурацію меблів.

Іноді ми обмежені розміром килима, який ми можемо використовувати, тому що кімната маленька. В інших випадках ви не захочете закривати всю тверду деревину, тому що вам подобається її зовнішній вигляд.

Використовуйте килим, що відповідає розміру кімнати. Якщо ви використовуєте килим прямокутної форми, помістіть його довгу сторону паралельно до довгої стіни кімнати.

Три способи розмістити килимок:

 • Ніяких меблевих ніжок на килимку.
 • Використовуйте менший килимок, на килимі повинні стояти тільки передні ніжки меблів.
 • Витягніть килимок під всі ніжки меблів.

Коли всі меблі стоять на килимку, це створює зону для розмови. Якщо килим менший, а ніжки не на ньому, кімната виглядатиме більш жвавою та маленькою. Якщо килимок частково знаходиться під меблями, здається, що підлога розширюється в масштабі, роблячи кімнату більшою.

Ідеї для освітлення у вітальні

Більшість стельових світильників у кращому разі недостатні для завершення планування вітальні.

 • Світильники, що вбудовуються, – це поширений вибір при ремонті і часто включається як особливий елемент в нові будинки. Вони відносно недорогі в установці та експлуатації. Крім того, втоплені світильники дозволяють випромінювати величезну кількість видимого світла на великий простір.
 • Зворотним боком є ​​те, що вбудовані світильники не забезпечують найкращого освітлення для конкретних завдань, характерних для наших житлових кімнат. Навіть при установці на диммер, для контролю їхнього агресивного світла, наявність нефільтрованого джерела світла прямо над головою може спричинити стомлення очей.

Правильно вибрані настільні лампи для закінченої вітальні додадуть вашому простору затишну атмосферу. Якість фільтрованого світла допоможе створити тепле та розслаблююче місце, де ви зможете провести час із гостями.

Картини для вітальні

Почніть процес аналізу доступного простору на стіні.Як правило, менший витвір мистецтва виглядає краще, коли він «поміщений» на меншу стіну. Це може бути простір між дверима та вікном або невелика стінка. Ви зможете краще милуватися невеликими предметами, якщо підійдете ближче до твору мистецтва.

Одним із найважливіших елементів є висота, на якій картина висить на стіні.

 • Більшість творів мистецтва найкраще розглядати на рівні очей, 120 см від підлоги до центру твору або центру групи творів мистецтва.
 • Якщо воно висить над диваном, то може бути закріплене вище на 10-12 см.

Винятком із цього правила є предмети, розміщені над дверним прорізом, на сходах або над каміном.

Фото дизайну вітальні 4 на 4