Кухня суміщена з вітальнею (170 фото): ідеальні варіанти економічного використання простору

Кухня суміщена з вітальнею – поради дизайнера з планування та зонування, фото найуспішніших інтер’єрів

Кухня, суміщена з вітальнею на сьогоднішній день, досить відомий і поширений варіант планування житлового простору. Ринок житла пропонує на вибір вже готові квартири-студії та квартири з відкритим плануванням.

Якщо Ви вирішили самостійно зайнятися переплануванням свого простору, пропонуємо ознайомитися з корисною інформацією з цього питання. У нашій статті ми розповімо про плюси та мінуси суміщеного інтер’єру, про різні способи об’єднання кухні та вітальні, запропонуємо варіанти зонування та планування кухні-вітальні, а також розглянемо варіанти дизайну.

Плюси та мінуси суміщеного інтер’єру

Чи дійсно потрібно з’єднувати кухню та вітальню? Перш ніж розпочати перепланування, краще заздалегідь виявити всі особливості саме Вашого індивідуального випадку, знайти як плюси, так і мінуси.

Варіант об’єднаної кухні-вітальні Вам підходить у разі:

  • Вам хочеться зорово розширити простір, зробити його просторішим і світлішим;
  • Площі кухні недостатньо для приготування їжі, зберігання продуктів та побутових предметів;
  • Ви хочете збиратися всією сім’єю за великим обіднім столом, спілкуватися, займатися спільним приготуванням їжі;
  • У Вас маленька дитина, яку не можна залишати одну. Відкритий простір кухні-вітальні дозволить тримати дитину в полі зору та займатися домашніми справами;
  • Ви маєте бажання поміняти інтер’єр, зробити його модним та оригінальним.
5 .jpg”>
До недоліків варто віднести:

  1. Обов’язкове узгодження всіх перепланувань (перенесення комунікацій, зведення перегородок, перенесення або зміна дверного отвору) з БТІ і внесення даних, що змінилися в техпаспорт. Це вимагатиме часу та грошових витрат;
  2. При з’єднанні кухні з вітальнею в однокімнатній квартирі втрачається ізольована кімната, а з нею і можливість побути наодинці з собою в особистому просторі;

Особливості кухні — запахи їжі, звуки води, що ллється, або шум працюючого холодильника стануть і особливостями вітальні.

Якщо, зваживши всі за і проти, ви зважитеся на перепланування, то намагайтеся уникнути таких помилок при переплануванні як:

  • Неузгоджений злам стін та перегородок. У жодному разі не можна пошкоджувати несучі стіни, щоб не наражати на небезпеку себе та інших мешканців будинку.
  • Переміщення зони з краном, раковиною та зливом із кухні в житлову частину. Якщо ви це зробите, ця зона опиниться над кімнатою сусідів знизу, а це заборонено. Щоб розпочати таке переобладнання, попередньо отримайте дозвіл у житловій інспекції. Варіанти об’єднання кухні з вітальнею

При суміщенні зона кухні та зона вітальні повинні зберігати своє функціональне призначення. Від форми сумісної кухні-вітальні залежать дизайн та варіанти зонування при плануванні.