Вітальня 30 кв. м: 140 фото дизайну та планування

Вітальня 30 кв. м: особливості оформлення, декору та розподілу місця у великій вітальні

Бути власником квартири з вітальнею 30 кв. м – великий успіх. Така площа дозволяє реалізувати будь-який стильовий напрямок і втілити в життя найсміливіші дизайнерські задумки.

Потрібно лише підібрати концепцію, що відповідає характеру мешканців.

Функціонал великої вітальні

Щоб домогтися від дизайну вітальні 30 кв. м цілісності та привабливості, потрібно ретельно продумати питання функціонального навантаження. Зазвичай на цю кімнату покладають відразу кілька завдань. Практичність, зручність експлуатації – ось основні переваги сумісної зали.

Гостина зі їдальнею – подібна комбінація найбільш популярна. У такому приміщенні зручно приймати гостей, святкувати, проводити сімейні посиденьки. Дизайнери радять оформляти ці дві зони у подібних стилістиках.

Актуальним рішенням вважається виділення місця під робочий куточок. Головне, грамотно вписати всі його елементи (стіл, стілець, полиці) у загальну концепцію кімнати.
Для тих, хто любить читати, підійде варіант поєднання вітальні з бібліотекою. Книжкові шафи, м’яке крісло з торшером, художні полотна на стінах – все це створить атмосферу домашнього затишку. У такій обстановці буде приємно насолоджуватися улюбленими літературними творами.

Якщо суміщення зального простору з будь-яким іншим не потрібно, облаштовувати дане приміщення варто з урахуванням стильового напрямку. При цьому важливо зберегти в інтер’єрі відчуття простору. Цікавою ідеєю є камін у вітальні.

Інструменти зонування

Існує кілька інструментів зонування простору:

 1. Аркі. Найбільш затребуваний прийом. У традиційному інтер’єрі арки створюють, використовуючи колони, в інших випадках виконують арочними отворами. Висота конструкцій може бути будь-якою, що спрощує процес розподілу простору на функціональні зони.
 2. Відкриті стелажі. Подібні елементи допомагають формувати окремі ділянки, і просто візуально їх виділяти. Крім практичної функції, стелажі виконують естетичне завдання, тому часто оздоблюються вставками, підсвічуванням, вітражами.
 3. Перегородки. Капітальні конструкції не обов’язково мають бути лінійної форми. Популярні напівкруглі, звивисті варіації.
 4. Подіуми, багаторівневі стельові конструкції.Такі деталі дозволяють надати вітальні індивідуальності.
 5. Ширми, штори, жалюзі. Ці вироби можуть бути виконані з різних матеріалів – текстилю, дерева, пластику, ниток.

Крім вищенаведених прийомів, щоб відокремити одну функціональну зону від іншої, можна скористатися оздоблювальними матеріалами.

Цікаво виглядають оригінальні форми вставок з інших покриттів або інших тонів, наприклад, круглі під аналогічною стільницею.

Стилі вітальні

Великий простір потребує уважного підходу до вибору стильового напрямку.Найчастіше вітальні 30 кв. м оформляють у таких стилях:

 1. Класичний. Інтер’єр у стилі класики асоціюється з багатством та розкішшю. У ньому є симетрія, правильні форми, витончені декоративні елементи. На формування цієї концепції справила значний вплив антична культура. Це відображається в колонах, вазах, скульптурах на давньогрецьку тематику, вигадливих рослинних візерунках.
 2. Кантрі. Такий напрямок має на увазі просте дизайнерське виконання, спрямоване на те, щоб створити теплу, затишну обстановку. Пріоритет надається матеріалам натурального походження – дереву, каменю, кераміці, текстилю. Допускається легка грубість обробки.
 3. Хай-тек. Стилістиці властива технологічність і функціональність, велика кількість скла і хромованого металу. Тут панує досить холодна атмосфера, а інтер’єр загалом спрямований на автоматизацію побуту людини. Ергономічні та практичні конструкції полегшують вирішення побутових питань, проте через велику кількість сталевих елементів не всі люди почуватимуться комфортно.
 4. Модерн. Це незвичайне рішення для великої вітальні. Модерн відрізняє природний характер інтер’єру, відсутність симетрії та строгої геометрії, а також динамічність та плавність ліній. Функціональні зони плавно переходять одна до одної. Таке оформлення виглядає нестандартно та вишукано.
 5. Мінімалізм. Мінімалізм надає перевагу практичності, функціональності та практично повній відсутності декору. Він не зовсім підходить для великих просторів, але за належного зусилля дозволяє створити комфортну обстановку і на 30 кв. м.
 6. Лофт. Лофт – відмінний варіант для всіх бажаючих поєднати в оформленні технологічність та вінтаж. Зовнішність вітальні в подібному індустріальному стилі набуває оригінальних рис. Цей напрямок обирають особи, які не бояться відкритих просторів, об’єднаних зон, виробничої атмосфери.


Колір вітальні

При облаштуванні просторих кімнат немає обмежень у виборі відтінків та колірних поєднань. Проте слід виявити обережність із темними тонами. Їх велика кількість може призвести до того, що інтер’єр здаватиметься похмурим. Найкраще зупинитися на світлій палітрі. Вона додасть обстановці світла та повітря.

Гарно виглядають у великій вітальні жовті, зелені, оранжеві та блакитні фарби. Вони можуть застосовуватися не тільки як декоративні включення, але і для оформлення стін.

Меблі у вітальні

Якщо кімната має великі розміри, її легко перевантажити непотрібними речами. Тому вибираючи меблеве наповнення для зали 30 кв. м слід бути обережним. Пріоритет необхідно надавати функціональним предметам.

Для надання вітальні затишного та комфортного вигляду достатньо придбати м’який куточок, журнальний столик, пару відкритих стелажів для книг, вітрину для посуду.

Поліпшити планувальне рішення допомагає заміна масивних шаф на відкриті полиці та етажерки. Подібні меблі подарують почуття легкості та простору.

Гостина 30 кв. м потребує нестандартних прийомів дизайнерського оформлення. Тому якщо ви не впевнені у своїх силах та навичках, то варто звернутися до професійного декоратора інтер’єрів. Він із задоволенням втілить усі ваші ідеї.

Фото новинок дизайну вітальні 30 кв. м.