Чорно-біла ванна кімната: 120 фото ідей сучасного оформлення інтерєру

Чорно-біла ванна: оригінальні поєднання та кращі приклади дизайну, фото

Поєднання чорного з білим вважається класичним, воно є доречним у різних стилях і виглядає гармонійно. Слід лише підібрати правильні пропорції у поєднанні цих тонів, щоб простір сприймався позитивно.

Розглянемо нюанси застосування чорно-білого в інтер’єрі ванної кімнати. Також торкнемося питання освітлення, меблювання та декоративних елементів.

Стилі оформлення ванної

Чорно-білий тандем вважається класичним. Але вона підходить для більшості стилів:

 • Готичний;
 • Урожай;
 • Класичний;
 • Лофт;
 • Модерн;
 • Хай-тек;
 • Арт-деко.

Розглянемо основні відмінності стилів:

Стилістичні напрямки Характеристики
Класичний Симетричність, дотримання пропорцій, строгість ліній, відсутність декоративних прикрас, ефект старіння; позолочені/бронзові деталі
Модерн Мозаїка, вітражі, візерунки, принти, складні елементи фігур, декор з дерева. Декорація приміщення чимось нагадує майстерню художника: безліч химерних елементів інтер’єру, химерність ліній
Арт-деко Етнічні мотиви, натуральні матеріали, достаток орнаментів, різноманітність фактур.Ванна кімната віддалено нагадує гримерку актора чи кімнату в музеї
Хай-тек Відсутність декоративних елементів, чіткість ліній, скляні елементи, сучасна сантехніка та фурнітура. Характерне неонове підсвічування елементів інтер’єру – дзеркал, поличок, сантехніки
Лофт Імітація цегляної кладки та бетону, грубі меблі з металу або дерева. Це індустріальний стиль із підкреслено недбалим та грубим оформленням. Комунікації ховати не прийнято: все на увазі як є
Для готичного стилю характерні масивні меблі з різьбленими ніжками та витонченими фасадами. Крім чорного можна використовувати темні відтінки червоного та синього.

Також застосовуються близькі до основних тонів кольору: молочний, графітовий, сріблястий. Фурнітура бронзова.

 • Вінтажний стиль – це суміш старовини з новими віяннями. Наприклад, для нього характерне поєднання старовинних речей (або під старовину) з новою сантехнікою та побутовою технікою.
 • У лофт дизайні часто використовують чорний колір як домінуючий фон. Але така обробка підходить тільки для просторих кімнат, а не для мініатюрних санвузлів.Вбудовані світильники з теплим жовтим світлом приносять нотки домашнього затишку в індустріальний дизайн.

Можна переглянути різні стилі на фото чорно-білої ванної кімнати. Вони всі сприймаються стильно та сучасно, навіть класичний чи вінтажний.

Контрасти кольору

Контрастне застосування кольору є прийнятним для декорації санвузла в будь-якому стильовому напрямку. Будь то класика чи модерн.

 • Поєднання відтінків у пропорції 50 х 50 неправильне вирішення питання.
 • Гармонічно виглядає пропорції 40 х 60 або 30 х 60, де 10% припадає на додаткові відтінки.
 • Домінуючим може стати як чорний, так і світлий фон.
 • Чорний як основний гармонійно виглядає у великих просторах, де багато світла та повітря.

Для маленької чорно-білої ванної домінуючим має стати біле тло. Білий тон створює ілюзію збільшення простору, за рахунок чорного звузити.
Декоративне оздоблення

Традиційне класичне оздоблення приміщень — темний низ, світлий верх. Стеля найчастіше прикрашають світлим тоном, тому що темний верх створює давну ілюзію. Для обробки стелі підходять натяжна конструкція, штукатурка або пластикове покриття.

Оздоблення стін у чорно-білій гамі надає простір дизайнерської фантазії. Для збільшення простору бажано верхню частину стін декорувати білим.

Для великих просторів підійдуть великі геометричні візерунки, для маленьких ванних кімнат — дрібні.

 • Найпопулярнішим оздоблювальним матеріалом залишається кахельна плитка, оскільки вона зносостійка та вологостійка.
 • Чорно-білий кахель у ванній кімнаті може бути з орнаментом і без нього.
 • Окрім плитки приміщення обробляють декоративною штукатуркою, пластиковими панелями або деревом.
 • Гарно виглядають фотошпалери або вологостійкі шпалери.

Меблі та декоративні елементи

Сантехніку та меблі вибирають на власний смак. Проте слід враховувати нюанси поєднання кольорів.Наприклад, меблі повинні контрастувати зі стіною, біля якої стоїть.

Якщо стіна оброблена чорним, то темні меблі зіллються з фоном: краще вибирати білу.

Те ж стосується сантехніки: на тлі світлої стіни краще виглядатимуть чорні раковини та ванна, ніж білі.

 • Сантехніку та меблі бажано підбирати в одному колірному тлі, щоб не було різнобарвності та колірного хаосу. Наприклад, раковину, ванну та унітаз підібрати у світлому тоні, а меблі – у чорному. Це стосується фурнітури: вона повинна бути однотонною. Металеві елементи також мають бути витримані у єдиному стилі.
 • Декор та необхідні для гігієни матеріали створюють особливу атмосферу затишку у приміщенні для прийняття водних процедур. Намагайтеся підібрати однакові за стилем і колірним рішенням речі. У ванній кімнаті у чорно-білих тонах неприпустимі інші відтінки, тим більше, різнобарв’я. Це буде виглядати несмачно.
 • Дзеркало – невід’ємна частина інтер’єру ванної кімнати. Але воно має розташовуватися в найвигіднішій позиції. Бажано, щоб дзеркальна поверхня відображала біле тло: це візуально розширюватиме простір.
Намагайтеся розташовувати полички з безліччю предметів гігієни не напроти дзеркала. Дзеркальна гладь помножить дрібні предмети та створить відчуття захаращеності приміщення.

Поради

Дизайн у чорно-білій ванній кімнаті необхідно доповнити яскравим та багаторівневим освітленням. Основного світильника недостатньо, рекомендується використовувати точкові світлодіодні лампочки. Красиво виглядають декоративні бра з боків дзеркала, в темних кутах можна розташувати світильники для підлоги.

Щоб чорний фон не створював похмурий настрій, рекомендується використовувати глянсову кахельну плитку: вона відображає світло.

В місцях концентрованого чорного кольору також рекомендується розташовувати додаткові точкові світильники.

Фото чорно-білої ванни