Зонування вітальні: 130 фото прикладів поділу вітальні на зони

Зонування вітальні: успішні ідеї оформлення. Корисні поради щодо розподілу простору кімнати

Зонування – спосіб поділу кімнати на функціональні зони. Зручно робити в маленьких квартирах, де мешкає сім’я з кількох людей. В однокімнатній квартирі вітальню зазвичай поділяють на дві зони. Зона спальні та вітальні.

Зонування популярне не лише у маленьких квартирах. Але часом і власники великих площ віддає перевагу зонуванню вітальні на кілька зон. При грамотному використанні зонування можна маленьку кімнату зробити візуально ширшою, а більшу затишну вітальню.

Гостину поділяють на кілька різних за призначенням зони. Зазвичай поділяють на дві зони. Більше трьох зон не роблять. Вітальня погано виглядатиме. Здаватиметься, що кімната дуже захаращена.

Зони вітальні

 • Зона відпочинку. У цій зоні розташовується найчастіше диван із кріслами. Напроти дивана може стояти телевізор. Телевізор може бути звичайним або домашнього кінотеатру. Поруч дехто ставить і музичний центр.
 • Кабінет. Зона кабінету може бути і невеликим, і великим. Зазвичай тут розташований стіл, полиці, світильник, стілець, комп’ютер.
 • Бібліотека. Якщо в будинку дуже багато книг, то можна невелику зону виділити під книги. Зазвичай встановлюються високі шафи.
 • Спальня зона. Цю зону виділяють у маленьких однокімнатних чи двокімнатних квартирах.Наприклад, в однокімнатній кімнаті у вітальні виділяється спальна зона. У двокімнатній квартирі вітальню можна поділити на дитячу зону.
 • Дитяча зона. Якщо дитина спить з батьками, у квартирі немає дитячої кімнати.


Гостину та спальну зону найчастіше поєднують у маленьких квартирах. У просторій кімнаті можна в зоні спальні поставити велике ліжко, в маленьких кімнатах ставлять розкладний диван. Можна поставити ліжко-трансформер. Ця зона має бути подалі від дверей.

Так само зустрічаються житлові приміщення, де поєднують вітальню та кухонну зону. Барна стійка є своєрідним роздільником двох зон. Переважно зону кухню розташувати біля вікна. Освітлення в кухонній зоні має бути яскравим, а у вітальні – приглушеним.

Зручно зонувати вітальню та кабінет.Зону кабінету можна розташувати далеко від вікна, достатньо за допомогою світильника створити джерело світла.

У двокімнатних квартирах можна побачити поділ на вітальню та дитячу. Дитяча зона відокремлюється за допомогою перегородок або стелажу від зони вітальні.

Методи зонування у вітальні

Методи зонування допомагають кожну ділянку кімнати використовувати з користю. Нижче будуть представлені методи зонування вітальні.
Використання готових ніш

У деяких квартирах у плануванні вже є готові ніші. За допомогою таких ніш легко з однієї кімнати зробити зону спальні та вітальнею. У нішу ставиться двоспальне або півтороспальне ліжко.

 • Можна ставити диван, що розсувається, для економії місця в квартирі.
 • В тому місці, де закінчується ліжко, можна повісити штори.
 • Це є своєрідним кордоном між двома зонами.
 • Нішу можна перегородити шафою або зробити стіну з гіпсокартону.

Різні перегородки

В якості перегородок можуть бути використані японські штори, декоративні дерев’яні перегородки, розсувні двері, цегла, гіпсокартон.

Найбільш модним матеріалом для перегородки є скло.

 • Вони пропускають світло і збільшують вітальню.
 • Найчастіше такий метод використовують у невеликих приміщеннях.
 • Розмір їх зазвичай не більше двох з половиною метрів.
 • Перегородки з гіпсокартону виготовляються на замовлення.
 • Їх можна робити у різних розмірах.
 • На них можна встановити полиці для книг, ніші різних розмірів.

Дизайн інтер’єру

Зонування вітальні проводять шляхом вдалого ремонту у квартирі. Цей спосіб підходить, якщо спосіб перегородок не можливий. Можна зонувати за допомогою двох різних шпалер, різного розміру висоти стелі.

При зміні висоти стелі застосовується натяжна стеля або створюється спеціальна конструкція за допомогою гіпсокартону. Найкраще буде, якщо використовувати різне освітлення на двох зонах. Можна дві зони розмежувати за допомогою покриття для підлоги. В якійсь зоні постелити килим, а в якійсь ні.
Меблі

Зонування здійснюється шляхом використання шаф, стелажів. Це дуже доступно. Дуже швидко можна поміняти таким способом інтер’єр у кімнаті, розділити вітальню на потрібні зони. Меблі пересуваються і легко змінюється розміщення в квартирі.

Стелаж або шафа – це не лише спосіб зонування. Там можна зберігати потрібні речі. За допомогою меблів поділяють вітальню на різні зони: дитячу, робочу, спальну. При використанні маленького стелажу спальну зону у вітальні можна розмістити у будь-якій частині кімнати.

У зоні спальні ставимо ліжко без підніжжя. Будь-яка шафа не підійде для такого способу зонування. Найкраще, якщо це буде висока шафа-купе. Лицьова сторона шафи повинна бути в спальній зоні.

Двері розсувні

Такі двері не займають великої площі.Може бути дерев’яними, пластиковими, металевими, скляними. Вони можуть бути у вигляді гармошки або їхати напрямними у дві протилежні сторони.

Популярні двері зі скляними або дзеркальними вставками. Плюс їх у тому, що вони збільшують простір.

Подіум

Такий метод підходить за недостатності місця для перегородки. За допомогою подіуму можна і зонувати вітальню, і зробити її багатофункціональною. Усередині подіуму створюються ящики, де зберігатимуться необхідні речі.

Навіть ліжко може бути сховане всередині подіуму. На подіумі можна розмістити ліжко чи диван. Також зону кабінету у вітальні можна розташувати там. Подіум найчастіше використовується у вітальнях з високими стелями. Такий спосіб популярний і в маленьких та великих кімнатах.

Тканинні штори

Дуже доступний спосіб зонування. Необхідно спочатку встановити карнизи, а потім уже можна вішати штори. Штори легко знімаються. Їх можна прати.

 • Такий метод зонування можна використовувати для спальні або кабінетної зони у вітальні.
 • Штори відокремлюють спальну зону, кабінет, дитячий куточок. Якщо її закрити, утворюється зона приватності.

Ще зручно використовувати для кабінетної зони. Особливо, якщо хтось із домочадців працює вечорами.

Колонни

Популярний у великих вітальні заміських будинків. Далі будуть розглянуті лайфхаки щодо правильного зонування вітальні.

Поради щодо зонування вітальні

 • Спальна зона повинна знаходитися ближче до вікна і далі від дверей кімнати.
 • Зона кабінету має бути біля вікна. Розмір цієї зони може бути невеликим.
 • Підвіконня можна використовувати як стіл. Економить простір.
 • В однокімнатній квартирі можна для школяра поставити ліжко-горище. Перший поверх використовуватиметься, як робоча зона, другий, як спальна зона.
 • Корисне застосування полиць. Це місце для зберігання.
 • Телевізор краще купувати настінний. Економить місце.
 • Світлі стіни збільшують вітальню.

Фото вдалого зонування у вітальні