Зонування вітальні: 130 фото прикладів поділу вітальні на зони

Зонування вітальні: успішні ідеї оформлення. Корисні поради щодо розподілу простору кімнати

Зонування – спосіб поділу кімнати на функціональні зони. Зручно робити в маленьких квартирах, де мешкає сім’я з кількох людей. В однокімнатній квартирі вітальню зазвичай поділяють на дві зони. Зона спальні та вітальні.

Зонування популярне не лише у маленьких квартирах. Але часом і власники великих площ віддає перевагу зонуванню вітальні на кілька зон. При грамотному використанні зонування можна маленьку кімнату зробити візуально ширшою, а більшу затишну вітальню.

Гостину поділяють на кілька різних за призначенням зони. Зазвичай поділяють на дві зони. Більше трьох зон не роблять. Вітальня погано виглядатиме. Здаватиметься, що кімната дуже захаращена.

Зони вітальні

  • Зона відпочинку. У цій зоні розташовується найчастіше диван із кріслами. Напроти дивана може стояти телевізор. Телевізор може бути звичайним або домашнього кінотеатру. Поруч дехто ставить і музичний центр.
  • Кабінет. Зона кабінету може бути і невеликим, і великим. Зазвичай тут розташований стіл, полиці, світильник, стілець, комп’ютер.
  • Бібліотека. Якщо в будинку дуже багато книг, то можна невелику зону виділити під книги. Зазвичай встановлюються високі шафи.
  • Спальня зона. Цю зону виділяють у маленьких однокімнатних чи двокімнатних квартирах.Наприклад, в однокімнатній кімнаті у вітальні виділяється спальна зона. У двокімнатній квартирі вітальню можна поділити на дитячу зону.
  • Дитяча зона. Якщо дитина спить з батьками, у квартирі немає дитячої кімнати.


Гостину та спальну зону найчастіше поєднують у маленьких квартирах. У просторій кімнаті можна в зоні спальні поставити велике ліжко, в маленьких кімнатах ставлять розкладний диван. Можна поставити ліжко-трансформер. Ця зона має бути подалі від дверей.

Так само зустрічаються житлові приміщення, де поєднують вітальню та кухонну зону. Барна стійка є своєрідним роздільником двох зон. Переважно зону кухню розташувати біля вікна. Освітлення в кухонній зоні має бути яскравим, а у вітальні – приглушеним.

Зручно зонувати вітальню та кабінет.Зону кабінету можна розташувати далеко від вікна, достатньо за допомогою світильника створити джерело світла.

У двокімнатних квартирах можна побачити поділ на вітальню та дитячу. Дитяча зона відокремлюється за допомогою перегородок або стелажу від зони вітальні.